Nėra ko abejoti – moteriški batai kiekvienai iš mūsų yra tolygu gyvenimui! Tai mūsų aistra. Tai mūsų pašaukimas. Tai mūsų mada ir mūsų hobis. Tai ne tik stilius – tai taip pat ir požiūris į gyvenimą. Todėl, kai batai užima tokią svarbią vietą kiekvienos iš mūsų gyvenime, labai įdomu sužinoti keletą įdomių ir daugumai negirdėtų faktų apie batus. Jais šiandien pasidalina moteriška avalyne prekiaujanti el. parduotuvė https://aistrabatams.lt/.
Anuomet batų dydžiui išmatuoti buvo naudojami miežiai
Iki tol, kol buvo sukurta avalynės matavimui skirta visuotinai taikoma sistema, kuria naudojamės ir šiomis dienomis, avalynės dydis buvo matuojamas įvairiais daiktais, tam tikromis kūno dalimis ar netgi tam tikrais veiksmais. Pavyzdžiui, senovėje amatininkai pasitelkdavo plaštaką arba ištiestą ranką tam, kad galėtų išmatuoti medžiagą ar odą. Tuo tarpu Anglijoje buvo naudojami miežiai. 1324 m. Karalius Edvardas nurodė, kad trys miežių varpos atitinka sprindį. Ši „miežių“ sistema iki šiol yra naudojama Anglijoje ir Airijoje.
Aukštakulniai pirmiausia buvo avimi vyrų
Senovėje aukštakulniai pirmiausia buvo sukurti jodinėjimui žirgais. Jie buvo avimi senovės Persijos kavalerijos raitelių. Kulniukai, kurie buvo jų jojimo batuose, padėdavo jojimo metu jiems išlikti saugioje ir stabilioje padėtyje. Vėliau, kai persų įtaka pasklido po Europą, ši avalynės rūšis tapo populiari tarp Europos aukštuomenės ir buvo pripažįstama kaip aukštesnio socialinio statuso simbolis. Bėgant metams ši mada galiausiai pasiekė kiekvieną – tiek vyrus, tiek ir moteris, kol galiausiai aukštakulniai tapo moteriška avalyne.
Graikų aktoriai scenoje avėdavo platformas
Graikų aktoriai, kurie vaidindavo pagrindinius personažus, ant scenos avėdavo batus su platformomis, tokiu būdu pabrėždami savo ypatingą statusą scenoje. Tokia avalynė buvo skirta tam, kad aktorių išskirtų iš kitų scenoje vaidinančių aktorių, kurie tuo tarpu avėdavo žemesnius batus arba dėvėdavo kojines.
Kaip atsirado angliškas terminas „sneaker“?
Visame pasaulyje kiekvienam puikiai pažįstamas angliškas terminas „sneaker“ atsirado dėl to, jog šio tipo batų padas buvo pagamintas iš gumos ir tai leisdavo vaikščioti be jokio garso. Pradžioje šie batai buvo žinomi kaip „sneaks“.
Jimmy Choo savo pirmuosius batus sukūrė būdamas vos 11 metų
Batsiuvio sūnus Jimmy Choo užaugo be nuolatinės batų gamybos neįsivaizduojamame pasaulyje. Tėvas norėjo, kad jo sūnus sektų jo pėdomis, todėl sulaukęs vos 11 metų jis jau buvo pagaminęs savo pirmuosius batus. Bėgant metams jis ir toliau gilinosi į batsiuvystės meną. 1986 m. Anglijoje atidarė savo pirmąją parduotuvę. Visa kita – istorija. Įspūdinga, ar ne?
Louboutin batai raudonu padu buvo įkvėpti Andy Warhol paveikslo
1993 m. prancūzų dizaineris Christian Louboutin norėjo pagaminti batus, kurie būtų įkvėpti Andy Warhol paveikslo „Gėlės“. Kai jis pamatė batų prototipą, jam jis patiko, tačiau viduje jautė lyg jam kažko trūktų. Staiga jis pamatė savo asistentę, kuri lakavosi nagus raudonu laku. Nieko nelaukęs jis griebė nagų laką ir pradėjo juo dažyti batų padą. Taip gimė visame pasaulyje puikiai žinomi Louboutin batai.