Laisvalaikis

Kaišiadorių Paukščių festivalyje pasiektas naujas Lietuvos rekordas

Šeštadienį Kaišiadoryse vyko trečiasis Paukščių festivalis, kurio metu pasiektas naujas Lietuvos rekordas. Iš ant grilio keptos vištienos ir šviežių daržovių suformuotas rekordinio dydžio Lietuvos žemėlapis. Žemėlapio plotis siekė beveik 5 metrus, o ilgis – 4 metrus. Rekordui pasiekti bendrai panaudota 530 kg produkcijos.

„Išgirdus, kad šių metų Paukščių festivalio tema yra laisvė, iš karto kilo mintis ją įprasminti per Lietuvos valstybės prizmę. Laisvė yra tautos gerovės šaltinis, ji yra visos Lietuvos pasididžiavimas. Didžiuojamės, kad esame Lietuvoje gimęs ir užaugęs didžiausias paukštienos gamintojas šalyje. Kaišiadoryse, kur veikia ir vienas iš mūsų paukštynų, vykstantis Paukščių festivalis buvo puiki proga mums pagerbti savo gimtąją šalį. Todėl ir nusprendėme pasiekti naują Lietuvos rekordą, iš gaminamos produkcijos suformuojant didžiausią Lietuvos žemėlapį“, – apie rekordo idėją pasakoja „KG Group“ paukštininkystės verslo vykdomasis direktorius Darius Gudačiauskas.

Rekordui pasiekti panaudota 350 kg marinuotos vištienos. Iš viso ant grilio iškepta ir žemėlapiui suformuoti panaudota 8000 vištienos gabaliukų. Taip pat žemėlapį papuošė 130 kg šviežių daržovių bei 50 kg padažo.

Net 5 valandas 10 Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos narių ant grilio kepė vištieną bei formavo rekordinio dydžio Lietuvos žemėlapį. „Esame įgyvendinę jau daug rekordų, visgi šis yra išskirtinis. Iš tiesų jautėme dar didesnę atsakomybę formuodami šalies, kurioje gyvename ir kurią mylime, žemėlapį“, – sakė Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos vadovė Galina Bovševič.

Kaip ji atskleidžia, pasiruošimas rekordui vyko apie mėnesį. „Derinome kiekvieną detalę, kad viskas būtų ir skanu, ir gražu. Buvo pagamintas specialus karkasas, ant kurio ir formuotas žemėlapis. Rekordui pasiekti panaudota „KG Group“ paukštynų marinuota paukštiena, kuri yra mėgstamiausia pirkėjų – vištienos šlaunelių mėsos šašlykai pipiriniame bei gruziniškame marinatuose bei marinuoti viščiukų sparneliai ir blauzdelės“, – pasakoja grilio šefė.

Bovševič džiaugėsi, kad galutinis rezultatas toks, kokį ir planavo. Suformavus žemėlapį ir užfiksavus rekordo siekimo pabaigą, iškepta vištiena bei kita rekordo produkcija buvo pavaišinti Paukščių festivalio lankytojai. Pasiektą rekordą užfiksuos ir į Lietuvos rekordų knygą įtrauks agentūra „Factum“.

Pranešimą paskelbė: Sandra Vičienė, KG Distribution

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą