Laisvalaikis

Menininkų kūrybinis procesas

Daugelis šiuolaikinių menininkų siekia, kad žiūrovas apmąstytų meno kūrinius. Daug kalbama apie tai, kad žiūrovas turi būti aktyvus, jis turi ieškoti, kalbėti, skaityti, kad atrastų tam tikro darbo kontekstus ir galėtų jį pažinti iki galo. Tačiau sunku turėti motyvacijos gilintis į meną, jei nesuprantame meno objektų kūrimo specifikos ir jei mūsų akimis, jie nėra verti dėmesio Šiame straipsnyje aptarsime, kaip labiau priartinti skaitytojus, nežinančius menininko kūrybos užkulisių, kuo arčiau to kūrimo proceso.

Kūrybinio proceso specifiškumas

Iš pradžių verta paminėti, kad yra daug temų, susijusių su meno kūrinių kūrimu, be to, jų kolekcija nuolat vystosi ir auga. Fotografija, piešimas, skulptūra ar tapyba loginiu požiūriu labai skiriasi savo dirbtuvėmis, tačiau yra ir metodų, jungiančių įvairias sritis (pvz., Piešimą su fotografija), su kiekvieno iš šių variantų unikaliu kūrimo proceso specifiškumu. Šiuo tekstu siekiama trumpai pristatyti labai visuotinai suprantamą meninio kūrinio kūrimo procesą (nepriklausomai nuo technikos) ir trumpai pristatyti keletą konkrečių pavyzdžių iš atskirų sričių.

Darbo kontekstas

Meno kūrinys visada yra sudėtingas ir daugiapakopis. Net jei fiziškai pats objektas buvo sukurtas greitai ir atrodo, be didelių problemų ar net atsitiktinai, viso darbo kontekstas yra labai svarbus. Be to, kuo daugiau menininkai kuria, tuo daugiau įvairių eskizų gaunama. Menininko kūriniuose galima pamatyti jo savitumą, paties kūrėjo gestą ir išradingumą, darbai turi daug asmeniškesnį charakterį ir taip sukelia daug įvairių jausmų.

Gilus menininko poreikis

Visa meninė kūryba pirmiausia kyla iš gilaus menininko poreikio. Tai gali būti poreikis atkurti tikrovę, poreikis kurti savo alternatyvią visatą, poreikis praturtėti per vertybes, kurias kūrinys atneša menininkui kūrybos metu – gali būti daug motyvų, tačiau kūrybos priežastis visada išlieka ta pati.

Meno kūriniui būdinga perteikti menininkui daugiau, nei jis pats įdėjo į tam tikrą kūrinį. Šis procesas vyksta kūrybinio proceso metu, kuris turi nustebinti patį menininką, atnešti naują kokybę, kurios kūrėjas nenumatė.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą