Šiemet per Europos dieną moksleiviai, studentai ir visi norintys vėl kviečiami pasitikrinti žinias apie Europos Sąjungą: jos istoriją, institucijas, kultūrą, geografiją, kalbas, nuotaikingame konkurse „Europos egzaminas“, kuris vyks gegužės 9 d.
Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius apie „Europos egzaminą“ sakė: „Gyvename komunikacijos ir informacijos amžiuje, tačiau paradoksaliai vis dažniau nesusišnekame: vieni kitų nesupranta laisvų visuomenių gyventojai, valdžios institucijos ir piliečiai, nesusišneka valstybių vadovai. Vis mažiau norime klausyti ir girdėti, kalbėtis ir suprasti. Abejingumas, uždarumas, nenoras domėtis ir mokytis silpnina mūsų visuomenę ir daro ją pažeidžiamą melagienoms, dezinformacijai, priešiškų vidaus ir išorės jėgų poveikiui. Pažeidžiamą baimei, nežinomybei ir įtarumui. Visam tam, kas mus atvedė į „Brexito“ tragediją ir kitus pastarųjų metų išbandymus Europai. Todėl be galo svarbu domėtis, nuolatos mokytis, krautis žinių bagažą ir ugdytis kritinį mąstymą. Būti pilietiškiems ir aktyviems, pasitikėti savimi ir neperleisti iniciatyvos kitiems. Kaip tik tai ir kviečia daryti „Europos egzaminas“ – ne tik pasitikrinti žinias apie Europą, bet ir parodyti, kad Europa mums rūpi ir kad mes patys ją kuriame.“
„Europos egzaminas“ gegužės 9 d. vyks mokyklose raštu arba internetu ir organizacijose internetu, taip pat internetu egzaminą galės laikyti individualūs dalyviai. Gegužės 20 d. vyks antrasis „Europos egzamino“ etapas internetu. Į jį pateks po vieną geriausią dalyvį iš kiekvienos mokyklos bei organizacijos ir geriausiai egzaminą išlaikę individualūs dalyviai. „Europos egzamino“ finalas vyks gegužės 24 d. „Europos namuose“ Vilniuje. Konkurso laimėtojų ir prizininkų laukia įspūdingi prizai: kelionė į Briuselį, „Lux Express“ kelionių bilietai į Rygą, Taliną arba Varšuvą, kvietimai į festivalį „LOGIN 2019“, paspirtukas iš „CITY BIRDS“ (masiškiausiai dalyvavusiai organizacijai), daugkartiniai #EUandME kavos puodeliai.
Pokalbis apie Europą su svečiu
Kad ruoštis „Europos egzaminui“ būtų smagu, įdomu ir kad jis taptų įsimintinu įvykiu, į pagalbą gali atskubėti svečias. Iki balandžio 8 d. vyksta konkursas „Laimėk pokalbį apie Europą su svečiu“, kuriame galima nurodyti, kokio svečio pokalbiui apie Europą labiausiai lauktumėte savo mokykloje ar organizacijoje. Galimų pasikviesti svečių sąrašas didžiulis: aktorius, režisierius, programos „Erasmus“ dalyvis Kirilas Glušajevas, diplomatas, buvęs ES ambasadorius Afganistane ir Rusijoje Vygaudas Ušackas, Lietuvoje gyvenantis ekvadorietis, „Road Trip“ projekto dalyvis Fabianas Sanchezas, Europos Sąjungos šalių ambasadoriai Lietuvoje ir daugybė kitų.
Konkurse „Laimėk pokalbį apie Europą su svečiu“ gali dalyvauti mokyklos ir organizacijos (aukštosios mokyklos, bibliotekos, verslo ir nevyriausybinės organizacijos). Būtina, kad mokykla ar organizacija būtų užsiregistravusi vykdyti „Europos egzaminą“. Nugalėtojus rinks „Europos egzamino“ organizatoriai, atsižvelgdami į konkurso dalyvių motyvaciją ir svečių galimybes atvykti į mokyklą ar organizaciją.
„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Projekto partneriai: LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija, LOGIN, „Lux Express“ ir „Citybirds“. Informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.
Registracija į Pokalbį apie Europą su svečiu vyksta ČIA
Registracija į „Europos egzaminą“ vyksta ČIA
Pranešimą paskelbė: Aušra Naričiūtė, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje