Studijos - Karjera

KTU rektorius E. Valatka vienbalsiai išrinktas NORDTEK konsorciumo tarybos nariu

Birželio 7-9 dienomis vykusioje 49-oje NORDTEK tinklo konferencijoje, pirmą kartą į konsorciumo tarybos nario vietą buvo išrinktas Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius rektorius Eugenijus Valatka. Vienbalsiai išrinktas NORDTEK valdybos nariu, rektorius atstovaus šiame tinkle dalyvaujančius Lietuvos, Latvijos ir Estijos techniškuosius universitetus.

NORDTEK konsorciumo partneriai bendradarbiauja švietimo, mokslinių tyrimų ir inovacijų srityse, skatina bendrus Europos projektus ir prisideda prie tvaraus ilgalaikio bendradarbiavimo didinant Šiaurės ir Baltijos šalių konkurencingumą pasaulio aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų srityje.

„Buvimas NORDTEK tarybos nariu yra ne tik didelė garbė atstovauti tris Baltijos valstybes, bet ir puiki galimybė prisidėti prie tinklo ateities kūrimo bei strateginių gairių formavimo“, – sako KTU rektorius E. Valatka.

NORDTEK tinklas vienija šiaurės – Danijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Islandijos – ir Baltijos šalių techniškuosius universitetus.

Tinklo prezidentas –  Stavangerio universiteto rektorius

Šių metų konferencijos, kuri pirmą kartą vyko nuotoliniu būdu, pagrindinė tema – skaitmenizacija ir dirbtinis intelektas (DI). Ši tematika yra ypač aktuali mūsų šaliai, turinčiai dirbtinio intelekto strategiją, kur kaip vienas iš šios strategijos mechanizmų yra įvardintas nacionalinio DI mokslinių tyrimų centro ir infrastruktūros sukūrimas.

„Šiaurės šalių patirtis mums visada buvo labai svarbi – mes visada sėmėmės patirties iš Skandinavijos aukštojo mokslo institucijų”, – teigia rektorius E. Valatka.

KTU taip pat veikia DI centras – jis atsakingas už dirbtinio intelekto vystymo politikos formavimą KTU ir veiklų, susijusių su dirbtiniu intelektu, koordinavimą.

Greta konferencijos temos ir diskusijų, svarstytas ir tinklo prezidento klausimas. Nuspręsta, jog artimiausiems dvejiems metams NORDTEK tinklui vadovaus Norvegijos Stavangerio universiteto rektorius Klaus Mohn, pakeitęs Upsalos universiteto (Švedija) atstovą.

Stavangerio universitetas taip yra ECIU konsorciumo narys. Nuo pat tinklo veiklos pradžios, 2019 metų, ECIU konsorciumui priklauso ir KTU, kurio valdybai priklauso KTU atstovai – rektorius E. Valatka ir studentas Augustinas Laimonas Bytautas.

Išskirtinis dėmesys skaitmenizacijai

Konferencijos metu buvo perskaityta daug pranešimų įvairia DI tematika, kur buvo nagrinėtas DI vaidmuo moksle, tyrimuose, DI etiniai aspektai, kūrybiškumo galimybės ar futuristinės perspektyvos. Konferencijos pabaigoje taip pat vyko panelinė diskusija, kurios metu pranešėjai diskutavo ir apie DI įtaką bendrakūrai bei inovacijoms.

Kaip ir kasmet, be konferencijos vyko ir NORDTEK tinklo universitetų rektorių, koordinatorių bei studentų susitikimai.

Rektorių susitikimo metu buvo pristatytas naujasis NORDTEK prezidentas ir taryba, buvo dalijamasi gerąja patirtimi, skaitomos paskaitos, vyko seminaras tema „Skaitmenizacija – naujos bendradarbiavimo galimybės”. KTU rektorius prof. Eugenijus Valatka šiame susitikime skaitė pranešimą tema „Geroji skaitmenizacijos patirtis KTU”.

KTU prie NORDTEK veiklos prisijungė dar 2018 m. birželio 7 d., kai buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp BALTECH konsorciumo universitetų ir NORDTEK tinklo. Iki tol šiam tinklui priklausė tik techniškieji Skandinavijos šalių universitetai.

NORDTEK siūlo įvairias galimybės KTU bendruomenei: mobilumas studijų, dėstymo ir personalo mainams, studentų vasaros mokyklos ir doktorantų kursai. Daugiau informacijos apie tai galite rasti čia.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą