Ar politikų rašomi nacionaliniai susitarimai ir yra tai, ko reikia Lietuvos švietimui, ar jau grąžinta derama pagarba mokytojo profesijai, ar švietimo sistemos finansavimas yra logiškas. Tokius ir dar aštresnius klausimus kels I-ojo nacionalinio dialogo „Švietimo ir mokslo politika bei praktika: tarp vizijų ir realybės“ rengėjai ir pranešėjai.
„Pastebime neteisingą tendenciją – švietimo reikalais vis dažniau ima rūpintis politikai, o švietimo bendruomenė tarsi lieka nuošalyje. Politikos reikia, jokios abejonės nėra, tačiau susitarimai apie tai, koks yra ir koks turi būti Lietuvos švietimas, negali būti priimami tik politiniu lygiu, be išsamios ir rimtos diskusijos su švietimo sistemoje dirbančiais mokslininkais ir praktikais“, – sako Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Edukologijos tyrimų instituto direktorė prof. Vilma Žydžiūnaitė.
I-ojo nacionalinio dialogo programa sudaryta remiantis dialogo metodika, t. y. taip, kad būtų suteikiama kuo daugiau laiko dalyviams dalintis idėjomis ir patirtimis, kelti klausimus, o pertraukų metu – pranešėjams ir dalyviams diskutuoti. Todėl įžanginė renginio dalis tik nubrėš svarbiausius dialogo kontūrus, o gilesnė analizė vėliau skleisis trijose dalyse: „Švietimo finansavimas: norime duonos ir / ar žaidimų?“, „Švietimas nesibaigiančiame reformavime: sistemiškai ar fragmentuotai?“, „Mokytojas – prestižinė profesija 2025 metų – realu?“. Švietimo renginio pabaigoje skirtingų patirčių ir diskusijų pagrindu bus formuojami susitarimai ir tolesni žingsniai.
Tarp nacionalinio dialogo pranešėjų – žinomi ir vertinami visuomenėje vardai: prof. habil. dr. Vilija Targamadzė (Lietuvos Respublikos Seimo narė), akademikas Juozas Augutis (VDU Rektorius), prof. dr. Lina Kaminskienė (VDU Švietimo akademijos kanclerė) Vaidas Bacys (Dubysos aukštupio mokyklos direktorius), Saulius Jurkevičius (Vilniaus licėjaus direktorius), dr. Birutė Miškinienė (Vilniaus universiteto Verslo mokyklos direktorė) ir kiti iškilūs ugdymo mokslo ir praktikos atstovai.
Renginys „Švietimo ir mokslo politika bei praktika: tarp vizijų ir realybės“ įvyks kovo 28 d., pirmadienį, Vilniuje, VDU Švietimo akademijos salėje, T. Ševčenkos g. 31.
Konferenciją organizuoja VDU Švietimo Akademijos Edukologijos tyrimų institutas.
Programa: https://bit.ly/3IED56C
Dialogas kaip niekada aktualus šių dienų įvykių kontekste. Tad norinčius dalyvauti I-ajame nacionaliniame dialoge, kviečiami registruotis čia.
Pranešimą paskelbė: Nerijus Žeronas, Vytauto Didžiojo universitetas