Studijos - Karjera

KTU kviečia nebijoti mokamų studijų – pažangieji sulaukia pokyčių

Abiturientų brandos egzaminų rezultatus nulemia ne tik mokykloje įgytos žinios – įtakos turi ir moksleivių pečius užgriuvusi didelė atsakomybė, jaudulys. Blogesni nei tikėtasi rezultatai ne visada atspindi tikruosius jų gebėjimus studijuoti universitete. Kauno technologijos universitetas (KTU) kviečia nenuleisti rankų ir rinktis norimą specialybę, nes tiems, kuriems nepavyko įstoti į valstybės finansuojamą vietą, po pirmo semestro suteikiama galimybė pretenduoti į ją pereiti ir netgi susigrąžinti sumokėtą mokestį už studijas.

Įdomios studijos įkvepia tobulėti

Valstybinis matematikos brandos egzaminas yra svarbiausias ketinantiems studijuoti technologinės pakraipos programas. KTU Cheminės technologijos fakulteto studentė Justina Laurinavičiūtė prisimena, kad būtent dėl to nesurinko pakankamai balų įstoti į valstybės finansuojamą vietą.

„Tačiau savo svajonės mokytis Maisto mokslo ir technologijų programoje neatsisakiau. Paėmiau studijų paskolą ir įstojau į mokamą vietą. Tikriausia dėl to, kad studijavau savo mėgstamą dalyką, man universitete puikiai sekėsi mokytis matematiką ir kitus dalykus. Pamenu, po pirmos sesijos prieš pat gimtadienį gavau pranešimą, kad mane perkelia į valstybės finansuojamą vietą. Buvo dviguba šventė“, – šypsojosi pirmą kursą jau baigusi mergina.

Informatikos fakultete Programų sistemas studijuojantis Mantas Puida po brandos egzaminų taip pat nesurinko pakankamai balų patekti į valstybės finansuojamą vietą ir netgi svarstė galimybę po metų perlaikyti brandos egzaminus.

„Mažiau balų surinkau tikriausiai dėl nuovargio ir įvairių tuo metu supuolusių rūpesčių, nes apskritai mokykloje mokiausi gana gerai“, – pasakojo jaunuolis. Pasvarstęs, jis visgi ryžosi įstoti į norimą specialybę ir už studijas mokėti savo lėšomis. Po pirmos sesijos atsidūręs tarp pažangių studentų, antrą semestrą baigė už mokslą jau nebemokėdamas.

KTU tokių sėkmės istorijų yra ne viena. Studentai, pasiekę gerų akademinių rezultatų, sulaukia ir Valstybinio studijų fondo kompensacijos už sumokėtą semestro mokestį. Vienas jų, Elektros ir elektronikos fakultete Robotiką studijuojantis Vaičiulis Martynas, prisipažino, kad universitete pasiekti geresnių rezultatų nei mokykloje jį paskatino įdomios studijos.

„Čia daug laiko skiriu savarankiškam tobulėjimui, todėl ir rezultatai buvo tokie, kad ne tik perėjau į valstybės finansuojamą vietą, bet ir gavau kompensaciją už pirmo semestro įmoką“, – džiaugėsi studentas.

Išlieka atviros durys

KTU Studijų prorektorius Jonas Čeponis akcentavo, kad prasčiau išlaikytas vienas ar keli brandos egzaminai neturėtų užverti universiteto durų.

„Kasmet susiduriame su situacijomis, kai, pavyzdžiui, informatikas prastai išlaiko lietuvių kalbos egzaminą, tačiau puikiai – matematikos, arba gauna nepakankamai aukštą balą per matematikos egzaminą ir jam telieka stoti į valstybės nefinansuojamą vietą. Turime daug gražių pavyzdžių, kai paaiškėja, kad šie jaunuoliai yra motyvuoti ir gabūs. Po semestro jie dažnai pereina į finansuojamą vietą. Todėl norėčiau būsimuosius studentus paraginti išnaudoti visas galimybes studijuoti norimą studijų programą“, – ragino nenuleisti rankų prorektorius.

Kaip aiškino KTU Studijų procesų skyriaus vadovė Sandra Kavalevskytė, per semestrą atsilaisvina valstybės finansuojamos vietos, kai jas palieka nepažangūs studentai. „Jas gali užimti be akademinių skolų semestrą baigęs valstybės nefinansuojamoje vietoje studijavęs studentas. Tokia rotacija vyksta po kiekvienos sesijos“, – teigė ji.

Pasibaigus metams, sudaromas pažangiausių studentų, kurie tais metais mokėjo už studijas, sąrašas ir šie studentai gali pretenduoti iš Valstybinio studijų fondo gauti už studijas sumokėtos kainos kompensaciją. 

Suteikia įvairiapusę paramą

Nesijaučiantiems tvirtai ir susiduriantiems su mokymosi sunkumais pirmakursiams KTU suteikia įvairiapusę paramą. Siūloma savarankiškai dalyvauti nuotoliniuose išlyginamuosiuose mokymuose universiteto virtualioje mokymosi platformoje, kurioje vykdomi matematikos, fizikos, chemijos ir informacinių technologijų mokymai, lankyti vykdomus išlyginamuosius anglų kalbos mokymus.

Studijuojant modulį viso semestro metu paraleliai siūlomos pagrindinių modulių tutorių konsultacijos. Tutorius – tai dėstytojas ar savanoris studentas, kuris dirbant mažose grupėse ar individualiai padeda pagilinti tam tikro dalyko žinias.

Semestro metu konsultacijos galima kreiptis ir tiesiogiai į modulio dėstytoją. Taip pat vyksta individualios psichologo, karjeros ir kitų mentorių konsultacijos. Ši pagalba padeda pasiekti reikiamą universitetinį žinių lygį.

Pranešimą paskelbė: Šarūnas Bulota, Kauno technologijos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą