Studijos - Karjera

Vilniaus statybininkų rengimo centro siūlomos naujovės – naudingos ir mokiniams, ir verslui

Vienas iš didžiausių iššūkių, kylančių profesinio mokymo įstaigoms – greitas rinkos tempas ir besikeičiantys reikalavimai darbuotojams. Vilniaus statybininkų rengimo centrui (VSRC) išlikti aktualiam, vertinamam ir reikalingam padeda ilgalaikis bendradarbiavimas su įmonėmis, profesinėmis asociacijomis ir kitomis organizacijomis.

Pasak VSRC direktorės Dainos Kiršanskienės, kokybiškas profesinis mokymas yra neatsiejamas nuo bendradarbiavimo su įmonėmis. Viena efektyviausių mokymo formų – pameistrystė. Tokiu būdu mokiniai turi progą susipažinti su konkrečioje įmonėje naudojama įranga, technologijomis, darbo procesais, o darbdavys – paruošti komandos narį, kurio nebereikės mokyti papildomai. Taip taupomas ne tik įmonių specialistų laikas, bet ir lėšos.

Šiemet pameistrystės būdu įvairių statybinių profesijų mokosi apie 10 proc. įstaigos mokinių. Centro vadovė atkreipia dėmesį, kad įmonės, kurios galbūt priėmė patirties neturintį jauną žmogų, ieško naujų darbuotojų ar nori kelti darbuotojų kvalifikaciją, turi progą pasinaudoti ES fondų finansavimu ir už pasidalinimą žiniomis, įdirbiu bei supažindinimą su darbo sąlygomis įmonėje gauti lėšų už kiekvieną mokinį.

Skiriama maždaug 4000–5500 Eur už pameistrį

ESFA kvietimai projektui „Pameistrystė – nauja galimybė man!“ įgyvendinti paskelbti atskirai smulkioms ir vidutinėms įmonėms bei didelėms įmonėms, numatytas finansavimas atitinkamai 2,3 mln. eurų ir beveik 1 mln. eurų. Vieno dalyvio mokymui skiriama nuo maždaug 4 tūkst. eurų iki 5,5 tūkst. Konkreti suma priklauso nuo mokymo trukmės. Įmonei tenka 80 proc. dalyviui skirtų lėšų.

Paraiškas pameistrystės programoms priima mokymo įstaigos, todėl visus, norinčius pasinaudoti finansavimu pameistrystei, VSRC ragina susisiekti nedelsiant ir, drauge vykdant projekto sąlygas, turėti kvalifikuotus, būtent jūsų įmonės specifiką išmanančius darbuotojus dar šiais metais.

VSRC ne tik siunčia mokinius praktikoms bei pameistrystei į įmones, bet ir vis intensyviau kviečia verslo atstovus skaityti paskaitų bei vesti užsiėmimų tiek mokiniams, tiek pedagogams. Tai padeda neatsilikti nuo rinkos aktualijų ir skatina žengti koja kojon su statybų sektoriaus poreikiais.

Inicijuoja naujas programas išmaniajai statybai

Dar vienas švietimo įstaigos ir verslo bendradarbiavimo rezultatas – naujos mokymo programos. Jau šiemet bus renkama grupė mokytis aplinkotvarkos pagal atnaujintą programą. Taip pat inicijuojamas būtent išmaniajai statybai pritaikytų elektriko kompetencijų mokymo bei statinių skaitmeninio projektavimo techniko programų rengimas.

Centras daug dėmesio skiria ir visuomenės poreikiams. Socialiai atsakinga įstaiga artėjančiais mokslo metais taikys įtraukųjį ugdymą. Intelekto sutrikimų turintys jaunuoliai galės įgyti dažytojo-tinkuotojo padėjėjo kvalifikaciją.

Šioje programoje bus mokoma ne tik profesinių, bet ir socialinių įgūdžių nuo buities darbų iki finansų tvarkymo.

„Programas nuolat tobuliname, atsižvelgdami į rinkos poreikius: stipriname skaitmeninius įgūdžius, ugdome žaliajai pertvarkai reikalingas kompetencijas, kaskart daugiau dėmesio skiriame darbuotojų saugai bei darbo kultūrai. Visa tai padaryti laiku ir kokybiškai padeda bendradarbiavimas su įmonėmis. Visada esame pasirengę išklausyti verslo poreikius ir reaguoti į juos, esame atviri tiek tęsti esamas, tiek pradėti naujas bendradarbiavimo formas ir kryptis“, – tvirtina VSRC direktorė D.Kiršanskienė. 

VSRC nuotr. 

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą