Studijos - Karjera

KTU atsiveria pasauliui – prisistato daugiau nei dvidešimt skirtingų kalbų

Neseniai pristatytas originalus KTU įvaizdinis klipas, jau sulaukęs virš 180 tūkst. peržiūrų, nuo šiandien pasieks ir atokiausius planetos kampelius – „YouTube“ socialiniame tinkle jį galima žiūrėti pasirenkant net 22 skirtingų kalbų subtitrus. Klipą su subtitrais galima žiūrėti ČIA.

Apie tai, kaip sparčiai besivystančios technologijos padeda mums daugumoje gyvenimo situacijų pasakojantis klipas buvo palankiai įvertintas tiek visuomenės, tiek akademinės bendruomenės, tiek rinkodaros ir komunikacijos specialistų.

Nors jis skirtas plačiai Lietuvos ir užsienio auditorijai, o pirminė jo kalba yra anglų, tačiau norint pristatyti Kauno technologijos universitetą (KTU) dar platesniam ratui žmonių, jis subtitruotas į daugiau nei dvidešimt skirtingų kalbų.

Šiuo metu klipą galima žiūrėti su latvių, lenkų, estų, turkų, hindi, kartvelų (gruzinų), rusų, katalonų, ispanų, portugalų, arabų, vokiečių, prancūzų, vengrų, islandų, italų, kazachų, rumunų, vietnamiečių, malayalam (indų dialektas) kalba pateikiamais subtitrais.

„KTU yra tarptautiškas universitetas. Tai siekiame atspindėti parodydami dėmesį skirtingų šalių moksleiviams, studentams, dėstytojams, mokslininkams, verslo partneriams. Klipo subtitrų sąrašas nėra baigtinis – jis bus nuolat pildomas naujomis kalbomis“, – teigia KTU Rinkodaros ir komunikacijos departamento direktorius Šarūnas Bulota.

Klipas pirmiausia subtitruotas kaimyninių valstybių kalbomis – latvių, estų, lenkų. Geografiją palaipsniui plečiant, vaizdo įrašo subtitrai parengti ir Tolimųjų Rytų valstybių auditorijoms.

„Norime, kad apie KTU kuo daugiau žmonių galėtų sužinoti savo gimtąja kalba“, – sako Š. Bulota.

Naujasis KTU įvaizdinis klipas – ne tipinis. Jame nėra „sausų“ skaičių, apie tai, kiek yra studentų, fakultetų, mokslo institutų, studijų programų, kuriuos įprastai prisistatydamos vaizdo klipuose pateikia aukštosios mokyklos. Siužete iki pat jo pabaigos net nekalbama apie KTU: sąmoningai didžiąją laiko dalį kalbama tik apie žmogaus netobulumą, neapdairumą ir silpnybes. Tik klipo pabaigoje parodoma, kaip vieną iš situacijų gali išspręsti technologijos.

„Manome, kad tokiu būdu pavyko išvengti standartinio universiteto prisistatymo ir kartu sukelti žiūrovui emociją – siunčiame žinutę, kad universitetas yra ta vieta, kur gimsta naujos žinios, technologijos, inovacijos, padedančios žmogui. Girdėjome teigiamus atsiliepimus, o klipą jau matę žmonės tikina peržiūrėję jį ne vieną kartą. Tai rodo, kad pasirinkti vizualiniai sprendimai įtraukia, o idėja pasiteisino“, – teigia Š. Bulota.

Vaizdo klipo idėją kartu su KTU Rinkodaros ir komunikacijos departamentu išgrynino ir įgyvendino tris kartus iš eilės išrinkta geriausia Baltijos šalyse kūrybos agentūra „Milk“.

Visa faktinė informacija – skaičiai, statistika, įdomūs faktai – pateikta specialiai vaizdo klipui sukurtoje internetinėje svetainėje www.enterktu.com. Joje pateikiama informacija atsižvelgiant į skirtingas auditorijas – verslą, akademinę bendruomenę, esamus bei būsimus studentus.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą