Karantino sąlygomis Lietuvos mokyklos susiduria su milžiniškais iššūkiais. Mokytojams tenka ugdymo procesą organizuoti nuotoliniu būdu bei ieškoti kuo įvairesnių mokymo metodų ir priemonių.
Su moksleiviais visose Lietuvoje savo iniciatyva susitikimus rengiantis MRU Teisės mokyklos profesorius, rašytojas Justinas Žilinskas pastebi, kad karantino sąlygomis nuotolinis mokymas ir mokytojams, ir vaikams kelia nemažai rūpesčių, todėl užsitęsus karantinui mokytojai ieško būdų ir priemonių, kaip paįvairinti nuotolinį ugdymo procesą. „Man visi mokytojai kartoja, kad mokiniams norisi įvairovės, kitų veidų ir patirčių“, – pastebi MRU profesorius J. Žilinskas.
Norėdami paįvairinti moksleivių pamokas Mykolo Romerio universiteto dėstytojai Lietuvos mokykloms parengė net keturiolika nemokamų pamokų pačiomis įvairiausiomis temomis.
„Klasės ar mokyklos gali rinktis iš mūsų sudaryto pamokų „meniu“ ir registruotis, o mes susisieksime ir susiderinsime patogiausią laiką ir būdą. Kol galioja apribojimai susibūrimams, paskaitos vyks nuotoliniu būdu, bet karantinui pasibaigus MRU ekspertai atvyktų ir į mokyklas, jei paklausyti pamokos pageidautų daugiau nei viena klasė“, – sako MRU Priėmimo ir rinkodaros skyriaus vadovė Simona Laiconaitė.
Pasak S. Laiconaitės, pamokų temos labai įvairios, parinktos siekiant sudominti vyresniųjų klasių moksleivius: „Mykolo Romerio universitetas – didžiausias ir toks vienintelis specializuotas socialinių mokslų universitetas Lietuvoje, kuriame galima rinktis teisės, visuomenės saugumo, viešojo valdymo, ekonomikos, edukologijos, humanitarinių mokslų, politikos, psichologijos, sociologijos, vadybos studijų programas. Tad tarp parengtų pamokų temų – apie kibernetines atakas, kompiuterinius žaidimus, aktyvų laisvalaikį, laiko planavimo ir kitos“.
Nors pamokos pirmiausia skirtos vyresniųjų klasių moksleiviams, S. Laiconaitė pabrėžė, kad kai kurios gali būti įdomios ir naudingos patiems pedagogams: „Norėčiau atkreipti dėmesį, kad dalis temų gali sudominti ir mokytojus, tad drąsiai registruoti grupę gali ir pedagogai“.
Pranešimą paskelbė: Vaidotas Norkus, Mykolo Romerio universitetas