Idėjos namams

Kokie baldai jūsų namams būtų geriausi?

Artėja metas visiškai atnaujinti namų interjerą ir dairotės į baldų komplektus? Visiškai nesigaudote kaip šiais laikais juos išsirinkti? Baldai jūsų namams turėtų būti parenkami ne tik pagal dizainą bei kainą – reikia žiūrėti ir į kokybę. Būtų labai prasta mintis rinktis pačius pigiausius baldus ir tikėtis, kad po metų ar dviejų jie liks it nauji. Baldų kokybė yra labai svarbi, o kaina dažnai ir pasako kokia ji yra iš tiesų. Tad, Kaip rinktis baldus ir ką pravartu žinoti apie jų kategorijas?

Baldai jūsų namams gali tarnauti net kelis dešimtmečius

Lietuvoje vis dar yra įprasta matyti, kad žmonės renkasi paprastus baldus, pagamintus iš pigesnių medžiagų. Dėl to jie kas penkerius metus arba dažniau/rečiau yra priversti juos keisti. Tai sukelia išlaidas, o jų galima atsikratyti iš karto renkantis kokybę.

Pirmiausia, turite suprasti, kad baldų kokybei nustatyti reikia žiūrėti į tris jų kategorijas. Pirmoji kategorija – baldai iš medžio drožlių plokščių. Tai patys pigiausi vidaus baldai, kurių kokybė – prasčiausia. Tokie baldai keičiami kas kelerius metus, bet pasitaiko atvejų, kad jie deformuojasi arba lūžta greičiau esant didesniam krūviui bei kitoms kenkiančioms sąlygoms. Tokie baldai kainuoja mažiausiai, tačiau juos keisti reikia dažniau. Jie geba atlaikyti ne tokį ir didelį krūvį.

Kita kategorija – baldai iš faneros. Tai sluoksniuota plokštė, kuri klijuojama specialiais klijais. Paprastai kalbant, tai gali būti iš medienos plaušo suklijuota plokštė. Tai galima matyti pažiūrėjus į baldų šonus, nuklijavus apvadus. Plokštė bus sluoksniuota. Tokie baldai yra žymiai tvirtesni nei tie, kurie gaminami iš medienos drožlių plokštės. Jie yra tvirtesni dėl to, kad naudojami klijai yra specialūs ir kai jie sukietėja, jie būna tvirti beveik kaip pati mediena. Iš tokių medžiagų pagaminti baldai jūsų namams gali tarnauti gana ilgai, jeigu tik juos tinkamai prižiūrėsite. Aišku, jų ir kaina yra kiek didesnė.

Trečia kategorija – medžio masyvo baldai. Tai baldai, kurie yra laikomi ilgaamžiais. Tai baldai, kurie pagaminti iš medienos. Jie be galo tvirti ir gali tarnauti kone visą gyvenimą. Dažniausiai, jiems susidėvėjus, dažai yra nuimami ir tie baldai tiesiog atnaujinami naujais dažnais ir t.t. Atminkite, tokių baldų kainos yra didžiausios.

Baldai jūsų namams turi būti parenkami pagal visus kriterijus, o ne tik kainą.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

Parašykite komentarą