Įvairenybės

Kapaviečių projektai: pasirinkimas, klaidos ir priežiūra

Kapaviečių tvarkymas svarbus ne tik formuojant kapavietę pirmą kartą, bet ir kai reikalinga kapavietę atnaujinti. Reguliariai tai daryti reikėtų tam, kad kapavietės visuomet išliktų tvarkinga ir stilinga. Todėl kapaviečių projektai yra aktualūs įvairiais atvejais. Ne visi žino, nuo ko pradėti, kaip rinkti projektą ir koks jis turėtų būti.

Kaip pasirinkti projektą?

Kapaviečių projektai kuriami pradedant nuo to, kad reikia įvertinti esamą situaciją. Tai reiškia, kad profesionalai turėtų įvertinti, kokia yra kapavietės būklė, jos aplinka ir pagal tai numatyti, kokius sprendimus galima įgyvendinti konkrečioje vietoje. Labai svarbu tokių konsultacijų kreiptis į su kapaviečių projektai dirbančius žmones, kurie padės atsakyti į daugelį klausimų.

Kapaviečių projektų yra įvairių ir kiekvienais metais jie gali keistis priklausomai nuo vyraujančių tendencijų. Apie tai, kokie projektai šiuo metu yra atliekami ir kiek jie kainuoja, galite sužinoti apsilankę tokias palsaugas teikiančių įmonių svetainėse, pavyzdžiui Monumentas.lt

Kokių klaidų vengti?

Kapaviečių projektus įgyvendinantys specialistai pataria, kaip reikėtų išvengti klaidų, kurios pasitaiko, kai žmonės projektuoja kapavietes. Pavyzdžiui, labai dažnai pasitaikanti klaida yra tai, kad nedera kapavietės ir paminklo dizainai. Taip kartais atsitinka, kai paminklas yra pastatytas seniau, o kapavietė vėliau buvo per naujo sutvarkyta. Kiekvieną kartą tiek tvarkant kapavietę, tiek paminklą, reikėtų stengtis, kad visi elementai tarpusavyje derėtų.

Taip pat vis dažniau žmonės galvoja apie tai, kaip elgtis, kad kapavietės priežiūra netaptų sunkiu darbu. Pavyzdžiui, jeigu projektuojama kapavietė, kurios aplankyti Jums dažnai nepavyks, nereikėtų rinktis tokių sprendimų, kai sodinama daug gyvų gėlių. Kapavietė atrodys apleista, neprižiūrimos gėlės greitai nuvys, nebus dekoratyvios. Geras pasirinkimas yra kapaviečių projektai, kuriuose kapavietė dengiama plokštėmis arba skalda, taip sukuriant dekoratyvumą, tačiau atsisakant gyvų gėlių arba jų paliekant minimalų kiekį.

Dar blogiau, kai kapavietė tvarkoma pamirštant svarbius elementus. Pavyzdžiui, kapavietės patiesalą. Jis klojamas tam, kad ant kapo pilama skaldelė. Labai dažnai daroma klaida, kai patiesalas pamirštamas, o tuomet kapo dekoratyvumas labai greitai dingsta. Nes ilgainiui skaldelė ima keisti spalvą, pro ją ima dygti piktžolės, kurias sunku išrauti ir išnaikinti.

Kaip prižiūrėti kapavietę?

Labai svarbu, kad kapavietė būtų nuolat prižiūrima. Nuo to priklauso, kaip ji atrodys ir kiek metų bus tvarkinga. Reguliariai reikėtų ne tik atnaujinti skaldą ar kitus elementus, bet ir valyti paminklą, tvoreles, kapo apvadą. Deja, ne visi turi laiko ir galimybių dažnai lankyti kapus. Todėl šiandien Lietuvoje plačiai teikiamos kapų tvarkymo paslaugos.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

Parašykite komentarą