Namai

Kaip išsirinkti stogo dangą? Svarbiausi niuansai

Stogas yra vienas svarbiausių namo elementų, atliekantis estetinę ir praktinę funkcijas, t. y. profesionaliai įrengti stogai užtikrina tinkamą garso izoliaciją, rūpinasi namo šiluma bei sandarumu. Šiandien galima rinktis iš itin plačios dangų pasiūlos, todėl prieš priimdami vieną ar kitą sprendimą, visų pirma turite objektyviai įvertinti savo poreikius, finansines galimybes, namo paskirtį ir jo lokacijos vietą.

Ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančios stogo dangos, įvertinkite pastato tipą – ar ieškote stogo gyvenamosios paskirties namui, sodo nameliui, techninės paskirties statiniui ar vasarnamiui? Tik racionaliai įvertinę konkretaus pastato eksploatacijos sąlygas, galėsite nuspręsti, kokio tvirtumo stogas atitiks jūsų poreikius. Žinoma, negalima pamiršti ir estetikos aspekto. Stilistai tvirtina, kad ne kas kitas, o stogas nulemia galutinę statinio išvaizdą, todėl rinkdamiesi stogo dangos spalvą ir dizainą būkite itin atidūs. Nepamirškite, kad visuomet geriausia rinktis medžiagas, derančias su greta įgyvendintais architektūriniais sprendimais. Kitas svarus klausimas – finansinės jūsų galimybės. Kokybiškas stogas sudaro beveik ketvirtadalį viso statinio kainos. Žinoma, norėdami džiaugtis ilgalaikiu ir kokybišku stogu, investicijų šiai dangai turėtumėte negailėti. Siekdami geriausio rezultato, visų pirma apsvarstykite visų jums siūlomų dangų privalumus ir trūkumus – tik taip atrasite visus jūsų poreikius atitinkančią dangą.

Čerpės. Viena populiariausių dangų yra čerpės. Dažniausias klientų pasirinkimas – keraminės arba betoninės čerpės, vertinamos dėl savo ilgaamžiškumo ir patvarumo aplinkos poveikiui. Betoninės čerpės išskiria itin plačia spalvų gama – jos gali būti ne tik dažomos, bet ir glazūruojamos. Tiesa, čerpių stogai yra gana brangus pasirinkimas. Be to, šio tipo danga samanoja.

Plienas. Pats populiariausias lietuvių pasirinkimas – plieninės stogo dangos. Pirkėjams siūlomos skirtingų formų, spalvų ir raštų dangos. Itin dažnas pasirinkimas – plieninės čerpes imituojančios dangos. Plieninės dangos vertinamos dėl gana greito ir nebrangaus montavimo. Tiesa, ši danga labai barška (ši problema išsprendžiama tinkamai parinktu šiluminės izoliacijos sluoksniu), be to, neprofesionaliai sumontuota danga gali pradėti rūdyti.

Šiferis. Šiferio danga – vienas patikimiausių ir pigiausių pasirinkimų. Tai ekologiška ir nedegi medžiaga, maksimaliai pagerinanti stogo ventiliaciją. Šiferis vertinamas ir dėl itin geros garso izoliacijos. Tiesa, tokia danga nėra ilgaamžė ir nesuteikia laisvės vaizduotei – jos spalvų, raštų ir formos pasirinkimas yra gana mažas, be to, danga ima blukti praėjus vos keliems metams.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

Parašykite komentarą