Namai

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol daugiausia užsiėmusi žemės ūkio statybomis, pakeitė pavadinimą į „Mapri Statyba“ ir šiuo metu plečia savo veiklą kitose statybos srityse.

„Mapri Ehitus“ valdybos pirmininkas Priit Jaagant, kalbėdamas apie grupės plėtrą Baltijos šalyse, sako, kad plėtra Lietuvoje buvo strateginis pasirinkimas. Nuo 2009 m. Estijoje veikianti bendrovė jau daugiau kaip 10 metų valdo Latvijos statybų įmonę „Mapri Buve“.

„Žengti žingsnį toliau į pietus buvo natūralus verslo pasirinkimas, vis dėlto, plėtrą į Lietuvą lėmė bent trys priežastys. Pirma, Lietuva yra didžiausią ekonomiką turinti Baltijos šalis, be kurios negalėjome apsieiti. Antra, keli mūsų nuolatiniai klientai norėjo išplėsti savo veiklos sritį Lietuvoje. Galiausiai, būdami didžiausia žemės ūkio statybos bendrovė Estijoje, į rinką įžengėme įsigiję bendrovės, kuri daugiausia užsiima žemės ūkio statybomis, akcijų paketą. Dabar savo patirtį galime pritaikyti ir Lietuvos rinkoje“, – komentuoja P. Jaagant.

Pasak „Mapri Statyba“ generalinio direktoriaus Nerijaus Tamašausko, abiejų bendrovių susijungimas prasidėjo nuo „ACE Logistics“ Kauno terminalo statybos.

„Iš pradžių planavome sudaryti konsorciumo sutartį, tačiau bendradarbiavimo planai peraugo į galimybę sujungti abi įmones, kad kartu didintume indėlį žemės ūkio ir generalinės rangos  statybos srityse“, – sako N. Tamašauskas.

„Mapri Statybos“ vadovo teigimu, šalies statybų rinka auga, tad potencialo bendrovės augimui pakanka.

„Rinka auga dėl subsidijų žemės ūkiui, išaugusių energetikos projektų apimčių, senų daugiabučių namų renovacijos ir užsienio investicinių projektų. Konkurencija Lietuvoje yra labai didelė, todėl turime įdėti pastangų, kad užimtume rinkos dalį. Tikiu, kad su ilgamete „Mapri Ehitus“ statybos projektų valdymo patirtimi įnešime naujų vėjų į Lietuvos statybų rinką. Keliame sau tikslą tapti stipriausia statybos bendrove žemės ūkio rinkoje ir įsitvirtinti kitose statybos srityse“, – sako N. Tamašauskas.

Šiuo metu „Mapri Statyba“ vykdo „ACE Logistics“ Kauno terminalo, kelių robotizuotų galvijų fermų statybos darbus, ūkio paskirties pastatų rekonstrukcijos darbus. Taip pat šiuo metu deramasi dėl grūdų sandėlio statybos ir biojėgainių įrengimo darbų.

Estijos statybų bendrovės „Mapri Ehitus“ veiklą vysto statybos generalinės rangos ir projektų valdymo, žemės ūkio statybos ir betonavimo darbų srityse. 2023 m. „Mapri Ehitus“ konsoliduotų statybos darbų apimtis Estijoje ir Latvijoje siekė 161 mln. eurų, įmonėje dirba daugiau kaip 200 darbuotojų. Šiais metais „Mapri Ehitus“ baigė statyti „Eesti Energia“ biurų pastatą Tartu, dirba prie grūdų terminalo Centrinėje Estijoje statybos, daugiabučių namų Taline ir kt.

Daugiau informacijos:

Priit Jaagant, „Mapri Ehitus“ valdybos pirmininkas, el. p. priit@mapri.eu

Nerijus Tamašauskas, „Mapri Statyba“ generalinis direktorius, el. p.  nerijus.tamasauskas@mapri.eu

Pranešimą paskelbė: Sigita Macanko, UAB „Idea Prima”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą