Idėjos namams

Kaip įsirengti stiklintą terasą arba balkoną?

Pavasaris – pabudimo bei atsinaujinimo metas ne tik gamtoje, bet ir namuose. Be tvarkymo ir švaros darbų neretai siekiama ir pokyčių: paįvairinti interjerą, įsigyti naujų dekoracijų, įsigyti norimą baldą. Tačiau šilti ir gaivūs orai labiausiai skatina iš balkono ar terasos išgabenti viską, kas nereikalinga, ir paruošti šią namų erdvę atpalaiduojantiems, šviesiems pavasario vakarams. Net ir mažiausią terasą ar balkoną įmanoma paversti tikra poilsio oaze – tereikia tinkamai sudėlioti visus akcentus.

Pasverkite lūkesčius

Tiek balkonų, tiek terasų plotai ženkliai varijuoja, todėl atsižvelkite tai dar prieš nuspręsdami, kokia turėtų būti erdvės paskirtis. Nuo ploto, langų bei durų tipo priklausys ir langų uždangos. Pavyzdžiui, vertikalios žaliuzės ypač tiks didesnei terasai, turinčiai duris su slankiojančiu mechanizmu ar didelius, nestandartinių formų langus. Įprastai terasos naudojamos jaukiai poilsio zonai sukurti, tačiau, jeigu vietos pakanka, galite įrengti ir valgomąjį, jei mėgstate pusryčiauti ryto gaivoje, pastatyti keletą treniruoklių sporto mėgėjams. Įsivaizduokite, kad tai yra sumažinta trokštamo nuosavo kiemo versija. Kai nuspręsite, ką dažniausiai norėsite terasoje veikti, galėsite pradėti planuoti jos apstatymą.   

Baldai – funkcionalios terasos pamatas

Tam, kad šią erdvę idealiai pritaikytumėte savo poreikiams, rinkitės patogius, vietą tausojančius baldus. Dideli, masyvūs baldai, nors ir patvarūs, terasoje nebus funkcionalūs, užims daug vietos, juos bus sudėtinga kas kartą perstumti. Verčiau investuokite į lengvumą ir eleganciją: vertikalios žaliuzės, valgomojo bei svetainės baldų formas primenantys, stilingi ir kompaktiški baldai terasą pavers išskirtine vieta laiko praleidimui. Tačiau labai svarbu atsižvelgti ne tik į baldų estetiką, bet ir į patvarumą – baldai veikiami tiesioginių saulės spindulių, vėjo ir lietaus.

Net jei balkono terasa yra įstiklinta, joje esantys baldai dėl nepakankamo apšiltinimo gali gauti daugiau drėgmės ar šalčio nei patalpų viduje, todėl baldų kokybei skirkite ypatingą dėmesį. Jie turėtų būti pagaminti iš ilgaamžių medžiagų, pasižymėti tvirta, tačiau pakankamai lengva konstrukcija.

Dekoro laisvė

Stilingai ir jaukiai terasai įrengti būdų yra išties daug, o jų pasirinkimas priklauso nuo kiekvieno individualių norų. Pavyzdžiui, jei terasa bus naudojama kaip poilsio, atsipalaidavimo zona, langų dekoracijos gali praversti keliais būdais: vertikalios žaliuzės padės reguliuoti šviesos kritimo kampą, sumažinti karštį, o užuolaidas ir širmas panaudokite kaip madingas dekoratyvines pertvaras, kad atskirtumėte terasą į keletą zonų. Erdvė atrodys jaukiai ir dvelks lengvumu.

Sunku įsivaizduoti lauko terasą be žydinčių augalų, nes tai – puiki vieta įrengti nedidelį sodelį. Apgalvokite ne tik tai, kokie augalai puoš Jūsų terasą, bet ir kur galėtų būti jų vieta. Be to, tiek vazonai, tiek pakabinami loveliai gali būti panaudojami kaip dekoro detalės. Rinkitės norimas spalvas, dydžius, išdėstymą. Pavyzdžiui, svyrantys vijokliniai augalai tiks terasos zonoms atskirti bei puikiai užpildys erdvę. Tarp jų įrengę baldus jausite, kad esate gamtos apsuptyje, o tai – tikras malonumas ramų vasaros rytą.

Nepamirškite apšvietimo

Šviesos žaismas taip pat reikšmingas terasos atmosferai. Vertikalios žaliuzės ar roletai leis efektyviai paskirstyti šviesą erdvėje dienos metu, o sutemus terasos apšvietimui galite naudoti žvakes dailiose žvakidėse ar nedidelius, pakabinamus šviestuvus. Norintiems stilingesnio šviesos šaltinio didesnių terasų savininkams puikiu pasirinkimu taps pastatomi žibintai, kuriuos nesudėtinga priderinti prie terasos interjero ir kartu suteikti jam dar daugiau žavesio. Šviestuvų įtaka bendrai terasos estetikai neretai nuvertinama: tinkamai parinktas apšvietimas aplinką pavers jaukia ir atpalaiduojančia ilgiems, šiltiems vasaros vakarams.

Terasą galite kurti kaip atskirą erdvę, tačiau ji atrodys dar efektyviau, jeigu ją paversite savotišku namų interjero tęsiniu. Sprendimų jaukiam šios patalpos įrengimui yra itin gausu – svarbiausia atsižvelgti į poreikius, tinkamai įvertinti paskirtį ir nebijoti originalių sprendimų.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

Parašykite komentarą