Grožio paslaptys

Kaip gaminami kvepalai

Geri kvepalai gali būti paskutinis kasdieninės rutinos akcentas. Kai pasikvėpinate, galbūt net nepagalvojate apie tai, nes dažnai tai tampa įpročiu. Tačiau yra daug priežasčių, kodėl žmonės dėvi kvepalus. Kai kurie žmonės dėvi kvepalus, nes tai skatina jų pasitikėjimą savimi, kai potencialus partneris pastebi malonų kvapą. Kiti mėgsta dėvėti kvepalus, kad parodytų savo individualumą; kvepalai juos išskiria iš visų kitų. Keletas žmonių dėvi kvepalus, kad užmaskuotų nemalonius kvapus. Kvepalų aromatas taip pat gali jums padėti prisiminti tam tikrus prisiminimus ar pakelti nuotaiką. Nepriklausomai nuo to, kodel jūs dėvite tam tikrus kvepalus, supratimas, kaip gaminami kvepalai gali jums padėti labiau vertinti tą mažą kvepalų buteliuką ir jo malonų aromatą.

Ingredientai

Prieš pradedant gamybos procesą, yra daug žaliavų, kurias reikia surinkti. Be vaisių, prieskonių, dervų, lapų, sakų, balzamų ir žolių, gėlės dažnai yra svarbiausios, nes sunku pagaminti kvepalus be gėlių esencijos. Aukštos klasės, prabangūs prekių ženklai, pavyzdžiui, Chanel turi savo gėlių laukus, kad užtikrintų jog turi pakankamai produktų savo kvepalams. Kartais, gyvūniniai produktai gali buti naudojami kvepaluose, pavyzdžiui, ambra iš banginių ir muskusas iš vyriškos lyties elnių. Kadangi ne visi kvapai visada lengvai randami gamtoje, sintetiniai chemikalai gali būti naudojami jiems imituoti. Tai gali išgelbėti gyvybes gyvūnų, kurie yra nužudomi dėl jų aliejų, o taip pat jei gaunamas blogas derlius.

Išskyrimo metodai

Aliejai iš gėlių ir augalinės medžiagos yra naudojamos gaminant kvepalus. Norit gauti aliejų iš augalo dalių, jis turi būti išskiriamas. Lengviausias būdas yra išspaudimas, kurio metų augalai yra tiesiog spaudžami kol išsiskiria aliejus. Kvapų sugėrimas yra kitas būdas išgauti augalų aliejus. Šis metodas naudoja taukus arba pašildytus riebalus. Taip pat galima virti augalo dalis arba garinti jas ir taip išgauti aliejus. Šis procesas vadinamas distiliavimu. Kai kurie gamintojai taip pat naudoja ekstrahavimą tirpikliais. Šio metodo metu augalo dalys yra ištirpinamos benzene ir veikiamos etilo alkoholiu, kuris vėliau sudeginamas, todėl kvapūs aliejai išlieka. Jei kada nors pagalvojote, kodėl kvepalai tokie brangūs, nepamirškite, kad 15 ml prancūziškų kvepalų buteliukui reikia aliejaus, gauto iš maždaug 660 rožių.

Aliejų maišymas

Norėdami sukurti tam tikrą kvapą, ekspertai turi atlikti daug bandymų ir maišymų. Tai gali užtrukti keletą metų ir pareikalauti šimtų sudedamųjų dalių, kol surandama norima formulė. Ši formulė naudojama maišyti šviežiai išgautiems aliejams. Išgavus norimą kvapą į aliejų mišinį įmaišomas alkoholis, kuris atskiedžia ingredientus. Alkoholio kiekis nulemia ar gautas skystis bus Eau de Cologne, Parfum ar Eau de Toilette koncentracijos. Eai de Cologne yra silpiausias iš trijų. Jame yra daugiausiai alkoholio ir iki 10% eterinių aliejų. Eau de Toilette turi iki 15% eterinių aliejų ir mažiau alkoholio. Perfume, kuriuose yra mažiausiai alkoholio, turi stiprausią kvapą, su iki 40% eterinių aliejų.

Sendinimo procesas

Po to, kai aliejai yra išgauti, sumaišyti tarpusavyje ir su alkoholiu, gaminys ira paruoštas sendinimo procesui. Per šį laikotarpį, kvepalai yra padedami tamsioje, vėsioje vietoje ir laikomi čia iki vienerių metų. Sendinimo procesas padeda kartu surišti aliejus ir alkoholį. Po sendinimo proceso, ekspertai išbando kvapą, kad įsitikintų ar jis teisingas. Paprastai, kvapas būna stipresnis nei buvo prieš sendinimo procesą. Šiuo metu gali būti aliekami bet kokie papildomi maišymai. Moteriški kvepalai patenka į parduotuves tik tada, kai yra kruopščiai ištiriami, siekiant užtikrinti, kad kvapas yra būtent toks, koks turi būti.

Prekės pigiau:
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą