Technologijų naujienos

Išradimas, be kurio neįsivaizduojame kasdienybės

Internetas – viena svarbiausių ir reikšmingiausių šiuolaikinių komunikacijų. O kokius interneto atsiradimo faktus žinote? Plačiai paplitęs mitas, kad internetą sukūrė du nuobodžiaujantys studentai. Tačiau istorija sako ką kita. Internetas atsirado Šaltojo karo laikotarpiu maždaug 6-ajame dešimtmetyje JAV. Čia prezidentas Eizenhaueris įkūrė programą ARPA, kūrusią kompiuterių naujoves, komunikacijas. Komunikacijų vystymas buvo susijęs su pasiruošimu atominiam karui. Jam kilus, kompiuterių ir interneto dėka bendravimas būtų labai palengvėjęs, o valstybė būtų įgijusi pranašumą prieš kitas šalis. Neabejotinai pats susisiekimo būdas – naujoviškas ir pranokstantis laiką.

1969 m. buvo nutiestas pirmasis interneto ryšys tarp Los Andželo universiteto, Sanfordo tyrimų instituto, Jutos ir Santa Barbaros universitetų. Vienas iš pirmųjų pasaulyje internetą išbandžiusių žmonių buvo prof. Kleinrokas, kuris teigė, kad internetui pradėjus veikti prasidėjo ir negrįžtama revoliucija, didieji pokyčiai.

Visuomenei internetas, kaip ir ryšių projektai, buvo pristatytas jau po kelerių metų. Komunikacinėms naujovėms pristatyti buvo sukurta netgi speciali konferencija, kurioje pademonstruoti pirmieji interneto tinklai. Jau 1985 m. internetas išplito ir ryšys buvo nutiestas tarp 2000 vartotojų, daugiausiai mokslo įstaigų.

Internetas Lietuvoje

Lietuviško interneto istorija, galima sakyti, prasidėjo 1991 m., kai ant Seimo rūmų stogo buvo pritvirtinta palydovinio ryšio įranga, kurią padovanojo norvegai. Iki tol internetą buvo galima prisijungti tik su Maskvos žinia. Tais pat metais interneto ryšiu buvo sujungtos mokslo įstaigos. Netrukus pradėtas TEO tinklų projektavimas, nes bendrovė, tuomet pasivadinusi Lietuvos telekomu, pastebėjo, kad žmonės prie interneto jungiasi per telefono linijas.

Nuo 1994 metų internetas tapo prieinamas ir paprastiems namų ūkiams. Netrukus interneto paslaugos išplito, jas ėmė siūlyti šalies mobiliųjų tinklų operatoriai. Pirmasis interneto ryšys buvo itin lėtas, o dar vienas lūžis įvyko 2001 m., į rinką įvedus naująją DSL technologiją. Ji duomenis perdavė telelaidais, tačiau internetas – nepalyginamai geresnės kokybės ir greitesnis.

Šiandien internetas yra integrali mūsų kasdienybės dalis. Nuo interneto dienraščių skaitymo, orų prognozių peržiūros pradedame dieną, o ją užbaigiame pramogaudami ar internetu klausydamiesi muzikos. Net nepagalvojame, kaip tektų gyventi, jei interneto nebūtų.

Prekės pigiau:
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą