2021 m. birželio 16-18 dienomis vyks Pasaulinis mediacijos kongresas, kurį jau dešimtą kartą organizuoja Tarptautinė ginčų sprendimo akademija (International Academy of Dispute Resolution, INADR). 1985 metais JAV įkurta organizacija propaguoja teisiniuose ginčuose taikyti taikų ginčų sprendimo būdą – mediaciją. Su INADR nuo 2016 metų glaudžius socialinės partnerystės ryšius palaiko Mykolo Romerio universitetas, kartu organizavęs pirmąjį Lietuvoje tarptautinį studentų mediacijos turnyrą Mediate’16.
2021 m. Pasaulinio mediacijos kongrese daug dėmesio bus skiriama mediacijai kaip priemonei skatinti socialinį dialogą ir didinti skirtingų interesų grupių tarpusavio supratimą. Šiemet kongresas vyks unikaliu formatu – tris dienas bus transliuojamas iš skirtingų pasaulio taškų – JAV, Indijos ir Lietuvos.
Birželio 16 d. renginys bus transliuojamas iš Lojolos universiteto (JAV, Čikaga). Šios dienos tematika – mediacijos taikymas sprendžiant su aplinkosauga susijusius klausimus.
Birželio 17 d. kongresas bus transliuojamas iš Mykolo Romerio universiteto. Renginyje bus diskutuojama dėl mediacijos taikymo sprendžiant viešojoje sferoje kylančius nesutarimus. Renginį moderuos MRU prof. dr. Agnė Tvaronavičienė. Viena iš renginio pranešėjų žinomos Afrikoje aktyviai veikiančios nevyriausybinės organizacijos Tostan įkūrėja Molly Melching dalinsis pagarbaus bendravimo ir plataus mediacinių technikų panaudojimo patirtį keičiant Afrikos tradicinių bendruomenių požiūrį į žalojančius tradicinius papročius. Pasak Molly Melching, pasipiktinimas gali išgelbėti vieną ar du žmones, tačiau tik empatija gali pakeisti visą sistemą! Pranešimą intriguojančia tema skaitys buvusi MRU profesorė, šiuo metu Varšuvos universitete dirbanti dr. Renata Mienkowska-Norkienė. Renata kels klausimą, ar senasis žemynas vis dar išlieka kovos dėl visuomenės gerovės ir taikos nugalėtoju. Filologas ir kultūros bei socialinis antropologas iš Belgijos Hansas Verreptas dalinsis savo įžvalgomis, kaip tarpkultūrinė mediacija padeda išvengti konfliktų sveikatos priežiūros srityje. Izraelyje praktikuojanti advokatė, žinoma mediatorė Anat Cabili dalinsis darbo viešajame sektoriuje, taikant mediaciją ir siekiant užtikrinti bendradarbiavimą tarp viešųjų, pelno nesiekiančių ir verslo organizacijų bei skatinant visuomenės įtraukimą į sprendimų priėmimą, patirtimi. Vėliau doc. dr. Natalija Kaminskienė moderuos diskusiją apie privalomą mediaciją, kurioje dalyvaus žymūs Italijos, Graikijos ir Turkijos mediatoriai.
Birželio 18 dieną Pasaulinis mediacijos kongresas kelsis į Indiją -transliacija vyks iš Bhopal universiteto. Šią diena pranešėjai kalbės apie kultūros įtaką mediacijai ir deryboms, taikos derybų grupinių ieškinių atvejais ypatumus bei su tarpininkavimu susijusius aplinkos apsaugos probleminius klausimus. Panelinės diskusijos metu garbūs svečiai diskutuos dėl mediacijos taikymo sveikatos priežiūros sektoriuje.
Renginį stebėti galima bus per INADR paskyroje „YouTube“ platformoje.
Pranešimą paskelbė: Vaidotas Norkus, Mykolo Romerio universitetas