Negalintys atvykti į veterinarijos kliniką dėl augintinio gydymo galės pasitarti ir virtualiai. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos fakulteto Dr. Leono Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika, prisitaikydama prie karantino sąlygų, lapkritį nemokamai klientus konsultuoja nuotoliniu būdu.
Nors smulkiųjų gyvūnų klinika veterinarijos paslaugas ir karantino metu teikia visą parą, pastebėta, jog šiuo metu dalis klientų ne visada gali atvykti pasirūpinti augintinio sveikata: dėl koronavirusinės infekcijos žmonės patenka į rizikos grupę, jiems tenka izoliuotis namuose, kyla kitų kliūčių. Tad nuspręsta jiems suteikti galimybę su veterinarijos gydytoju pasikonsultuoti ir nuotoliniu būdu.
Lapkritį klinika konsultuoja klientus, kuriems po įvairių procedūrų ar skirto gydymo reikia jau pakartotinės veterinarijos gydytojo konsultacijos. Virtualiosios konsultacijos trukmė – 20 min.
„Suprantame, kad virtualioji konsultacija neatstos tikro ir gyvo kontakto su mūsų pacientais gyvūnais ir jų savininkais, bet tikimės, kad nuotolinis bendravimas padės sukurti glaudesnį ryšį ir, kiek įmanoma, padėti tiems, kurie į kliniką atvykti negali. Siekiame, kad reikiama pagalba būtų kuo arčiau mūsų paciento“, – sako Dr. Leono Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikos vadovė, docentė daktarė Birutė Karvelienė.
Pasak klinikos vadovės, mintis teikti virtualiąsias veterinarijos gydytojo konsultacijas kilo pastebėjus, kad išleidus gyvūną namo po operacijos ar paskyrus ilgalaikį medikamentinį gydymą, jau pirmąją savaitę augintinio savininkams kyla įvairių papildomų klausimų.
Nuotolinės konsultacijos padės aptarti rūpimus klausimus tiesiogiai su augintinį gydančiu veterinarijos gydytoju, o gydytojui – įvertinti, kaip laikomasi paskirtų nurodymų. Paaiškėjus, kad gyvūnui vis dėlto reikia išsamesnės gydytojo apžiūros, papildomų tyrimų, klientų lauks visą parą veikianti klinika, kurioje, laikantis saugumo reikalavimų, darbas vyksta specialistus suskirsčius komandomis.
Kasmet Dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinika suteikia įvairių paslaugų per 9 tūkst. pacientų – augintinių iš visos Lietuvos. Veterinarijos fakulteto klinikoje ne tik teikiamos diagnostikos, terapinio bei chirurginio gydymo, stacionarinės paslaugos – joje taip pat intensyviai vyksta studijos LSMU Veterinarijos fakulteto studentams, rezidentams, doktorantams.
Pranešimą paskelbė: Rasa Masiokaitė, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas