Laisvalaikis

„IKI Express“ parduotuvėse nebebus prekiaujama plastikiniais pirkinių maišeliais

Siekdamas mažinti plastiko naudojimą ir ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus vartojimo srityje, prekybos tinklas „Iki“ nuo šiol atsisako plastikinių pirkinių maišelių prekybos „IKI Express“ parduotuvėse. Pasak Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, atsisakius plastikinių maišelių pirkėjams bus siūloma aplinkai mažiau kenksminga alternatyva – popieriniai pirkinių maišeliai.

„Daug dėmesio skiriame tvarumo sprendimų įgyvendinimui visoje prekybos tinklo veikloje. Taip pat siekiame paskatinti ir savo pirkėjų atsakingumą, sąmoningą bei tvarų vartojimą. Todėl mažosiose tinklo parduotuvėse atsisakėme plastikinių pirkinių maišelių, taip siekdami sumažinti plastiko atliekų kiekį“, – sako V. Budrienė.

Pasak jos, visuomenė tampa vis sąmoningesnė ir plastikinių maišelių pardavimai visame prekybos tinkle kelerius pastaruosius metus nuosekliai mažėja. Vien praėjusiais metais jų parduota maždaug 30 proc. mažiau.

Komunikacijos vadovės teigimu, prekyboje likę plastikiniai maišeliai yra pagaminti iš „Iki“ parduotuvėse surinkto ir išrūšiuoto, o vėliau 100 proc. perdirbto plastiko. Vien per 2020 m. perdirbimui buvo perduota net 464 tonų panaudotų pakuočių. Maždaug 44 proc. šio kiekio buvo pakartotinai panaudota plastikinių pirkinių maišelių gamybai.

Kiekvienoje didesnėje parduotuvėje pirkėjai gali įsigyti popierinių, tekstilinių daugkartinio naudojimo maišelių arba atsinešti jau turimą daugkartinį maišelį. Pirkėjams siūlomi ir daugkartiniai maišeliai vaisiams bei daržovėms, o konditerijos ir kepinių skyriuose – popieriniai maišeliai gaminiams be pakuočių įsidėti.

Prekybos tinklas deda visas pastangas, kad sumažintų plastiko atliekų kiekį. 2019 m. vasarą „Iki“ pirmasis iš prekybos tinklų atsisakė vienkartinių plastikinių indų ir šiaudelių. Juos pakeitė vienkartiniai indai iš alternatyvių, aplinkai draugiškų žaliavų. Pirkėjams siūlomi vienkartiniai popieriniai indai ir mediniai įrankiai. Kai kuriose parduotuvėse galima įsigyti ir vienkartinių indų, pagamintų iš cukranendrių.

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Valaitytė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą