Namai

Europos aikštėje atidaromas humanitarinės pagalbos ukrainiečiams surinkimo punktas

Europos aikštėje atidaromas humanitarinės pagalbos ukrainiečiams surinkimo punktas. Šiuo metu renkami medicinos reikmenys ir pirmosios pagalbos rinkiniai.

Anksčiau šiose patalpose veikusios projektavimo įmonės “Projektavimo sprendimai” vadovas Karolis Sankauskas kreipėsi dėl galimybių čia įkurti paramos logistinį centrą.

“Nusprendėme išplėsti teikiamos paramos mastus ir pagalbą vežti į teritorijas, kurių nepasiekia kitos labdaros organizacijos ir iniciatyvos. Delsti nėra kada, todėl metėme didžiules pajėgas sutelkti kuo daugiau žmonių paramai surinkti, skirstyti ir nuvežti. Pavyko surinkti ne tik humanitarinę pagalbą, bet gauti ir visureigių automobilių, kad ukrainiečiai turėtų transportą keliauti po karo zonas“, – sako paramos ukrainiečiams organizavimu besirūpinantis Karolis Sankauskas.

Paramos punktas atidaromas patogioje vilniečiams vietoje – Vilniaus miesto savivaldybės pastato (Konstitucijos pr. 3) pirmame aukšte. Įėjimas į punktą yra iš lauko, Europos aikštės pusės. Skirstymo punktas pažymėtas Ukrainos vėliavos spalvomis, todėl nebus sudėtinga vietą atpažinti.

“Tragedijos akivaizdoje kiekvienas ieškome galimybių, kaip prisidėti prie pagalbos ukrainiečiams organizavimo. Esame savivaldybės nekilnojamojo turto valdytojai, todėl, be kitų iniciatyvų įmonės viduje, solidarizuojamės neatlygintinai suteikdami patalpas paramos logistiniam centrui“, – sako Vilniaus vystymo kompanijos direktorius Saulius Barauskas.

Paramos rinkimo punkte laukiama bet kokia humanitarinė pagalba, ypač reikalinga medicininė pagalba vaistais, dezinfekcinėmis priemonėmis (vandenilio peroksidas), įvairia tvarsliava (pleistrai, bintai, spaudžiamieji tvarsčiai), chirurginiais įrankiais ir pirmosios pagalbos rinkiniais.

Iniciatyvos savanoriai punkte paramą priims kiekvieną dieną nuo 11 iki 20 val. Reikmenys turi būti supakuoti į plastikinius maišus arba dėžes, pažymėta anglų arba rusų kalbomis.

Praėjusią savaitę į patikimas rankas Kyivo ir Charkivo apylinkėse iš šio punkto jau išvyko trys pilni humanitarinės pagalbos autobusai ir keturi techniškai paruošti bei kuru pripildyti visureigiai.

Pranešimą paskelbė: Karolina Frolovienė, Vilniaus vystymo kompanija, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą