Laisvalaikis

Kaunas už Laisvę: Kovo 11-ąją įprasmins patriotiški renginiai ir paramos Ukrainai simboliai

Lietuvai pasitinkant Nepriklausomybės atkūrimo dieną, kova dėl tautos laisvės ir demokratijos šiemet įgauna kitokią prasmę. Besąlygiška Lietuvos žmonių parama ir palaikymas karą išgyvenančiai Ukrainai atsispindės ir Kovo 11-osios renginių programoje. Jau šiomis naktimis simboliškai švyti Vyčio skulptūra, o penktadienį kauniečiai kviečiami vieningai susiburti į istorinės dienos minėjimą ir koncertą prie Vytauto Didžiojo karo muziejaus.

„Kovo 11-oji Lietuvai reiškia viltį, atgimimą, išsilaisvinimą. Šiemet ne tik prisiminsime mums brangius istorinius įvykius, bet ir būsime drauge su Ukrainos žmonėmis. Norisi, kad kuo greičiau tokią datą į savo istoriją įsirašytų ir broliška ukrainiečių tauta, kovojanti už savo laisvę ir nepriklausomybę. Todėl kviečiu visus išreikšti mūsų vienybę, drauge su lietuviškomis trispalvėmis keliant aukštyn ir Ukrainos vėliavas“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Abipus Laisvės alėjos jau plevėsuoja Lietuvos ir Ukrainos vėliavos, o Kauno pilies prieigose nuo savaitgalio mėlyna-geltona spalvomis nušvito vienas pagrindinių Lietuvos valstybės simbolių – Vytis. Simboliška, jog ši „Laisvės kario“ skulptūra buvo nulietą būtent Ukrainoje, svariai prisidedant vietos skulptoriams.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirti renginiai prasidės jau antradienį – 17 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje (Laisvės al. 57) vyks berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“ mokinių koncertas „Čia mano Tėvynė, graži Lietuva“. 

Pagrindinis veiksmas Kovo 11-ąją tradiciškai sukvies daugiatūkstantinę kauniečių minią į ceremoniją Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Priešpiet varpų muzikos koncertu kauniečius pasveikins karilionininkė Austėja Staniunaitytė-Proietta.

12 val. aikštę sudrebins iškilmingas minėjimas – Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimas, Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės jaunųjų šaulių pasižadėjimo ir šaulių priesaikos ceremonija bei gėlių padėjimas. 13 val. prasidės koncertas su Bjelle, Rosita Čivilytė ir grupėmis „El Fuego“ bei „Thundertale“. 

Šventinę dieną muzika skambės ir kitose miesto erdvėse: 14 val. – VDU Muzikos akademijos studentų pasirodymas Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriuje (K. Petrausko g. 31), 15 val. – chorinės muzikos koncertas „Laisvės varpas“ Kauno kultūros centre (Vytauto pr. 79).

Išsami renginių programa – internete: bit.ly/Kovo11Kaune

Kovo 11-ąją trispalve nušvis istorinis Kauno simbolis – Juozo Zikaro „Laisvės“ statula, o Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvomis – savivaldybės administracijos pastatas. Šviesos instaliacijos miestą puoš iki kovo 12 dienos paryčių.

Be to, penktadienį, kaip įprastai, kauniečiai kviečiami nemokamai aplankyti Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų, Pilies, Tautinės muzikos ir J. Gruodžio skyrių ekspozicijas. Savo turtingą istorinę ekspoziciją taip pat pristatys ir Vytauto Didžiojo karo muziejus. Istorinėje Prezidentūroje (Vilniaus g. 33, II a.) lauks pažintis su Vasario 16-osios Aktu ir signatarais.

Penktadienį į šventinius renginius mieste kauniečiai galės vykti nemokamu viešuoju transportu.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Pranešimą paskelbė: Urtė Malinauskaitė, Kauno miesto savivaldybės administracija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą