Namai

„Darnu Group“ pajamos augo 2,5 karto – iki 140,5 mln. eurų

Vienos iš didžiausių šalies nekilnojamojo turto (NT) vystymo bendrovių „Darnu Group“ metinės pajamos 2022 m. sudarė 140,5 mln. eurų ir daugiau kaip 2,5 karto viršijo 2021 m. rezultatus, kai šis skaičius buvo 55,4 mln. eurų. Iš viso „Darnu Group“ valdomos bendrovės pernai uždirbo 25,2 mln. eurų grynojo pelno, o į valstybės biudžetą sumokėjo 16 mln. eurų mokesčių, rodo konsoliduoti ir audituoti grupės duomenys.

„Darnu Group“ sudaro daugiau nei 30 įmonių, kurios veikia NT valdymo ir plėtros, statybų, sporto ir sveikatingumo bei viešbučių valdymo srityse. Apie 10,2 mln. eurų „Darnu Group“ pelno sudarė perkainuotas investicinis turtas, o pelnas iš tiesioginių veiklų padidėjo apie 10 proc. nuo 13,7 mln. eurų 2021 m. iki 15 mln. eurų praėjusiais metais. Paramai ir labdarai „Darnu Group“ pernai skyrė 700 tūkst. eurų, o tai yra beveik dukart daugiau nei ankstesniu periodu. 

„Praėję metai buvo reikšmingi, nes įgyvendinome pokyčius į grupės veiklą prijungdami statybų bendrovę „Mitniją“ – tai nulėmė ir stipriai augusias pajamas. Geriems verslo rezultatams didžiausią įtaką darė pernai sėkmingai užbaigti du nauji Paupio gyvenamieji etapai, čia pat atidarytas unikalios koncepcijos verslo centras „Paupio Darboteka“, o taip pat ir sostinėje išvystytas pirmasis prekybinių sandėlių kompleksas „Vilniaus verslo parkas“, susilaukęs itin didelio rinkos susidomėjimo“, – sako „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

Pajamos augo visose srityse

Pagrindinę „Darnu Group“ pajamų dalį 2022 m. generavo dvi svarbiausios veiklos: 69,3 mln. eurų buvo gauta iš vystomų gyvenamųjų ir komercinių objektų pardavimų, o 51,7 mln. eurų – iš statybų veiklos.

Ženklų augimą rodė ir kitos „Darnu Group“ veiklos sritys. Iš patalpų nuomos bendrovė gavo 9,3 mln. eurų – tai buvo penktadaliu daugiau nei 2021 metais, kai nuomos pajamų suma sudarė 7,3 mln. eurų. Pajamos iš viešbučių ir restoranų veiklos pernai augo 96 proc. iki 5,3 mln. eurų. Kone dvigubai didėjo ir pajamos iš sporto įmonių veiklos – nuo 2,5 mln. eurų 2021 m. iki 4,9 mln. eurų pernai.

Iš viso „Darnu Group“ bendrovių valdomo turto vertė 2022 m. pabaigoje sudarė 276 mln. eurų, o įmonių grupėje dirbo 348 darbuotojai. Įmonė jau ne vienerius metus yra daugiausiai į NT projektus ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje investuojanti bendrovė. 2022 m. „Darnu Group“ į juos investavo 101 mln. eurų, o šiemet suplanuotos 114 mln. eurų dydžio investicijos.

Praėjusį mėnesį bendrovė paskelbė įsigijusi milžinišką – 65 ha – teritoriją Vilniaus pietinėje dalyje, Užusienyje. Čia per artimiausius kelerius metus planuojama pradėti vystyti naują sostinės daugiafunkcį rajoną, kuriame galės gyventi apie 7000 žmonių.

Šiais metais „Darnu Group“ toliau vysto Paupio rajoną, projektuoja ir stato dar 3 prekybinių sandėlių „Vilniaus verslo parkas“ kompleksus, rengiasi naujo gyvenamųjų daugiabučių kvartalo statyboms prie Neries upės ir Karoliniškių draustinio. Taip pat kartu su uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicine bendrove UAB „Verslo trikampis“ grupė vykdo pasiruošimo darbus „Verslo trikampio“ teritorijos konversijai. Įmonių grupei taip pat priklauso viešbučiai „Urbihop“ ir „Artagonist“, vienas didžiausių teniso centrų Europoje „SEB Arena“ ir sporto klubai „RE.FORMATAS“.

Bendrovės finansinių ataskaitų už 2022 metus auditą atliko UAB „PricewaterhouseCoopers“.

Pranešimą paskelbė: Eglė Lauciūtė, Integrity PR

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą