Technologijų naujienos

Dar negirdėti faktai apie šnipus

Vos tik užsimenama apie šnipus, daugeliui pirmoji į galvą šaunanti mintis būna Džeimsas Bondas arba jo kodinis pavadinimas „007“, kurį dar 1953 m. sukūrė rašytojas Jano Flemingo. Nuo to laiko sukurta gausybė filmų – tiek apie šį išgalvotą slaptąjį agentą, tiek ir apie slaptąsias tarnybas, šnipus ir kitas slaptąsias operacijas. Tačiau viso to pagrindas nėra tik pramanas. Šnipai, pasiklausymo įranga, diktofonai, sekimo įranga ir kita šnipinėjimo technika egzistuoja jau daugybę metų. Todėl nėra ko abejoti, kad yra ir ne vienas jums dar negirdėtas faktas apie šnipų pasaulį, kuriais skubame su jumis pasidalinti.

12 faktų apie šnipų pasaulį

  1. Skirtingai nei išgalvotam Džeimso Bondo personažui, tikriems MI6 agentams nereikia leidimo žudyti, kadangi viskas, ką jie daro už Jungtinės Karalystės ribų, savaime yra neteisėta.
  2. XX a. septintajame dešimtmetyje JAV žvalgybos lėktuvai fotografavo Kubą. Žvalgybos specialistai, kurie analizavo gautas nuotraukas, jose pastebėjo kai ką ypatingo ir keisto. Kuboje buvo statomi futbolo stadionai. Tačiau kubiečiai nemėgsta futbolo – jie mėgsta beisbolą. Futbolą mėgsta rusai. Taigi, būtent taip prasidėjo Karibų krizė (arba Kubos raketų krizė).
  3. Christopher John Boyce buvo apkaltintas ir 40 metų už grotų pasiųstas Sovietų Sąjungos šnipas. 1980 m. jis pabėgo iš federalinio kalėjimo ir slapstėsi 1 metus ir 8 mėnesius. Slapstydamasis jis taip pat apiplėšė 17 bankų ir studijavo aviaciją tam, kad galiausiai galėtų nuskristi į Sovietų Sąjungą.
  4. Antrojo pasaulinio karo metais britų šnipai apsimetinėjo paramos grupėmis, kad galėtų perduoti specialius Monopolio žaidimus sąjungininkams, kurie buvo tapę karo belaisviais. Šiuose žaidimuose buvo kompasai, žemėlapiai, tikri pinigai ir kiti naudingi įrankiai, kurių galėjo prireikti pabėgimui.
  5. Serbijos dvigubas agentas vardu Duško Popov žinojo apie įvyksiantį Perl Harboro užpuolimą. Ir nors apie tai buvo pranešta FTB, jie tokią informaciją ignoravo.
  6. MI5 skaičiuoja, jog Londone šiuo metu yra ne mažiau Rusijos slaptųjų agentų nei Šaltojo karo metais.
  7. Sehmat Khan buvo jauna indė (ir šnipė), kuri karo tarp Indijos ir Pakistano metais (1971 m.) ištekėjo už Pakistano kariuomenės pareigūno. Tai ji padarė tam, kad gautų konfidencialios informacijos. Galiausiai jos surinktos informacijos apie artėjantį puolimą dėka buvo išsaugoti tūkstančiai gyvybių.
  8. Britų rašytojas Roald Dahl buvo šnipas. Jis dirbdamas britams suviliodavo amerikietes moteris, kartais maldaudamas būti atleistas nuo jam paskirtų užduočių, kadangi kai kurios ištekėjusios moterys būdavo pernelyg „energingos“. Visa tai vyko prieš jam parašant „Čarlis ir šokolado fabrikas“.
  9. Indijos šnipų meistras Rameshwar Nath Kao per visą savo gyvenimą buvo nufotografuotas tik du kartus, o jo apmokyti jaunesnieji šnipai buvo vadinami „Kaoboys“.
  10. Per Antrąjį pasaulinį karą Krystyna Skarbek tapo britų šnipe ir kontrabanda iš Vengrijos sąjungininkams perveždavo žvalgybos ataskaitas ir prieštankinius ginklus. Kuomet ją suėmė gestapas, ji įsikando savo liežuvį ir pradėjo kraujuoti, tokiu būdu gestapo pareigūnus įtikinant, kad ji sirgo tuberkulioze, todėl jie ją paleido.
  11. Izraelio „Mossad“ agentas vardu Eli Cohen buvo infiltruotas į Sirijos vyriausybę ir įtikino juos pasodinti daugiau medžių, kurie 1967 m. Šešių dienų karo (arba Izraelio karo) metu buvo panaudoti Izraelio karinių pajėgų kaip puolimui skirti ženklai.
  12. George Koval buvo Sovietų aukščiausio lygio šnipas, kuris infiltravosi į Manheteno projektą, pavogė beveik visas JAV branduolines paslaptis, pats suteikė visas pagrindines technologijas Rusijos branduoliniam arsenalui ir tik 2002 m. buvo išsiaiškinta, kad jis yra šnipas.

Žinoma, faktų apie šnipus yra gerokai daugiau, todėl neabejotinai pastarųjų ne vieną galėtumėte pateikti ir jūs. Šnipų pasaulis visais laikais buvo labai didelis ir kartu labai paslaptingas.

Daugiau: Sekimas.lt

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą