Laisvalaikis

Bus kuriama rekordinė Užgavėnių kaukė Lietuvoje

Vasario 25 dieną 12 val. vilniečiai ir miesto svečiai Vilniaus „Akropolyje“ kviečiami kartu dekoruoti didžiausią šalyje Užgavėnių kaukę ir fiksuoti rekordą. Planuojama, kad rekordinė kaukė bus 2,50 m. aukščio ir 1,6 m. pločio.

„Kurdami kaukę atsigręšime į senąsias kaukių gamybos tradicijas. Menininkai kartu su susirinkusiais žmonėmis pagal gerai žinomą papjė mašė metodiką gamins senovės lietuvių mitologinės būtybės – velnio kaukę. Tam, kad Užgavėnių tradicijos būtų dar įdomesnės ir aktualios šiai dienai, menininkai integruos ir naujausią LED, lankstaus neono apšvietimą bei elektros instaliacijos technologijas. Pačių rankomis sukurta šviesų instaliacija turėtų sukurti nuostabų ir dar ilgai išliekantį įspūdį. Tikimės, kad kartu pasieksime didžiausios Užgavėnių kaukės rekordą, o susirinkusieji patirs daugybę puikių emocijų“, – pasakoja Vilniaus „Akropolio“ valdytoja Eglė Valiukienė.

Kartu su menininkais, „Akropolio“ lankytojai papjė mašė technika dekoruos kaukę, kuri vėliau bus dažoma vandeniniais dažais. Procese nebus naudojamos jokios kenksmingos medžiagos, tačiau kiekvienam, panorusiam dekoruoti kaukę, bus paruoštos apsauginės pirštinės. Šventinę Užgavėnių nuotaiką taip pat pagyvins garsiausias Lietuvoje skrabalais grojantis muzikantas – Remigijus Šilinskas.

Vilniaus etninės kultūros centro Kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Marytė Liugienė pasakoja, kad Užgavėnės – puiki proga atsikratyti per žiemą susikaupusio slogumo, blogos nuotaikos ir pilkumo.

„Meška, gervė, arklys, ožys, giltinės ar velnias – pačios seniausios tradicinės Užgavėnių kaukės. Persirengėliai linksmindamiesi, šokdami, mušdami būgnus, dainuodami, visaip kaip pokštaudami, trypdami ir keldami šurmulį veja lauk žiemą, žadina pavasarį, kad greičiau ateitų. Šventės kulminacija – deginama Morė, o Aukštaitijoje – skandinamas Gavėnas. Mitinės būtybės atsikratymas simbolizuoja visko, kas per žiemą susikaupė bloga, sunaikinimą“, – pasakoja Vilniaus etninės kultūros centro Kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Marytė Liugienė.

Per Užgavėnes, anot jos, būdavo leidžiama ir paskutinį kartą gausiai bei riebiai pavalgyti, nes jau kitą dieną prasideda septynių savaičių Gavėnios laikotarpis, trunkantis iki Šv. Velykų, per kurį negalima linksmintis ir valgyti riebiai.

Didžiausia Užgavėnių kaukė šalyje Vilniaus prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ bus eksponuojama dvi savaites, iki kovo 10-osios.

Pranešimą paskelbė: Ernesta Karalienė, UAB „Idea Prima”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą