Sveikata

VŠT informuoja apie galimybę atlikti Legionella bakterijų daugijimosi prevenciją

Vilniaus miesto savivaldybės bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT), atsižvelgdama į teigiamą lauko oro temperatūrą šį šildymo sezoną, priėmė sprendimą vasario 25 d. integruotame tinkle padidinti termofikacinio vandens temperatūrą iki 75°C. Taip siekiama sudaryti galimybę karšto vandens vartotojams atlikti termines dezinfekcijas ir užkirsti kelią Legionella bakterijų dauginimuisi.

Apie termofikacinio vandens temperatūros pakėlimą VŠT informavo pastatų administratorius ir šildymo sistemų prižiūrėtojus seniūnijose, kuriose bus atliekamas temperatūros padidinimas, t. y. Antakalnio, Žirmūnų, Fabijoniškių, Pašilaičių, Pilaitės, Justiniškių, Viršuliškių, Šeškinės, Karoliniškių, Žvėryno, Šnipiškių, Senamiesčio, Naujamiesčio, Lazdynų, Vilkpėdės, Naujininkų, Rasų ir Verkių mikrorajonuose.

„Termine dezinfekcija būtina pasirūpinti ne tik šildymo sezono pradžioje, bet jo metu, o ypač šią žiemą, kai oro lauko temperatūra yra neįprastai aukšta. Tokiomis sąlygomis gali kilti pavojaus gyventojų sveikatai dėl legioneliozės protrūkio“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas.

Pasak jo, termine dezinfekcija turi pasirūpinti sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigos ir daugiabučių namų savininkai bei administratoriai. Suderintu laiku VŠT specialiai padidins termofikacinio vandens temperatūrą iki 75°C, nes tokioms dezinfekcijoms atlikti neužtenka šiuo metu tiekiamo termofikacinio vandens temperatūros.

VŠT primena, kad norint išvengti legioneliozės, karšto vandens sistemos turi būti eksploatuojamos kokybiškai. Pastatuose turi būti nuolat palaikoma ne žemesnė kaip 50-55°C temperatūra visuose vartotojų karšto vandens čiaupuose. Pastatuose vandens sistemų prižiūrėtojai bent 2 kartus per metus privalo valyti ir dezinfekuoti vandens šildytuvus, vandens filtrus.

Daugiabučių gyventojai, norintys išvengti legioneliozės, gali kreiptis į pastatų administratorius ir išsiaiškinti, ar karšto vandens normos atitinka higienos reikalavimus. Šildymo sistemų prižiūrėtojai turi iš anksto informuoti apie planuojamas termines dezinfekcijas karšto vandens vartotojus įstaigose ir gyvenamuosiuose pastatuose.

Prevencinė dezinfekcija efektyvi tik tuomet, kai vartotojai laikosi atitinkamų instrukcijų. Jos metu rekomenduojama nuimti dušų, čiaupų galvutes, mechaniškai nuvalyti nuosėdas, pamerkti į specialią dušo galvutėms dezinfekuoti skirtą priemonę. Svarbu stebėti santechnikos įrangos (čiaupų, maišytuvų, žarnelių) būklę. Jeigu atsiranda gedimo, nesandarumo ar kitų požymių, būtina skubiai užsukti įvadinį čiaupą. Terminės dezinfekcijos metu reikia būti atsargiems, kad netyčia nenusiplikytume karštu vandeniu.

Apie VŠT

AB Vilniaus šilumos tinklai gamina šilumos ir elektros energiją bei teikia centralizuoto šildymo ir karšto vandens tiekimo paslaugas daugiau kaip 220 tūkst. sostinės namų ūkių bei organizacijų. Įmonės veiklos istorija prasidėjo 1958 m. Šiuo metu VŠT perdavimo tinklas siekia apie 741 m, didžiausias šilumos gamybos objektas – termofikacinė elektrinė, esanti pietvakarinėje Vilniaus miesto dalyje. Bendrovėje dirba 580 darbuotojų – apie 50 įvairių profesijų specialistų. VŠT rūpinasi patikimu ir kokybišku paslaugų tiekimu ekonomiškai pagrįstomis kainomis, taiko efektyvias klientų aptarnavimo praktikas, nuolat modernizuoja šilumos gamybos ir perdavimo sistemas, diegia inovatyvias technologijas, vykdo aplinkosaugos projektus. 99,4 proc. bendrovės akcijų priklauso Vilniaus miesto savivaldybei.

Pranešimą paskelbė: Edita Sirutienė, AB „Vilniaus šilumos tinklai“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą