Finansai

Atstovavimo muitinėje paslaugos

Vis daugiau įmonių nusprendžia užmegzti verslo ryšius su užsienio partneriais. Tai daugiausia lemia bandymai sumažinti gamybos sąnaudas. Tačiau taip įsigytos prekės vėliau turi būti gabenamos į paskirties šalį, tai galima padaryti sausuma, jūra ar oru. Deja, kartu su tokia operacija atliekami muitinės formalumai ir susijusios procedūros tiek importui, tiek eksportui.

Vykdant verslą, susijusį su prekių importu ar eksportu, reikia pateikti muitinės deklaracijas. Tai galite padaryti patys arba galite šį darbą perleisti muitinės atstovams. Deklaracijas jūsų vardu gali pateikti muitinės atstovas, atstovavimas muitinėje yra kito subjekto įgaliojimas atstovauti jums ar jūsų įmonei palaikant ryšius su muitinės įstaiga klausimais, susijusiais su užsienio prekyba.

Muitinės atstovas atlieka tarpininko funkcijas tarp subjektų, užsiimančių tarptautine prekyba, ir tam tikros šalies valdžios atstovų, atsakingų už prekių muitinį įforminimą.

Muitinės agentūra, teikdama paslaugas savo klientams, gali veikti dviem skirtingomis atstovavimo formomis:

  • netiesioginis –muitinės atstovas veikia savo vardu, bet kito asmens naudai. Jis

yra visiškai atsakingas už visas savo kliento vardu prisiimtas prievoles, o už pretenzijas, susijusias su suteikta paslauga, yra atsakingas valdžios institucijoms;

  • tiesioginis –muitinės atstovas veikia kito asmens vardu. Klientas atsako už procedūrų nesilaikymą.

Norint pradėti bendradarbiauti, reikia atlikti būtinus formalumus, pasirašyti dokumentus ir perduoti įgaliojimus. Muitinės agentūros padeda atlikti visus muitinės formalumus ir taip paruošia visus dokumentus susijusius su importo ir eksporto įforminimu, akcizų deklaracijas, apskaičiuoja eksporto ir importo muitų sumas, o svarbiausia  pateikia muitinės deklaracijas.

Tarptautinis ekspedijavimas – planavimas, įgyvendinimas ir atsiskaitymas yra savaime sudėtingas procesas. Dėl muitinės tarpininkų žinios apie reglamentus ir procedūrų eigą jie daro daug greičiau, ne tik taupo laiką, bet ir sumažina išlaidas.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą