Idėjos namams

Apšvietimas ofise – ką pasirinkti, jog produktyvumas būtų kuo didesnis?

Apšvietimas darbo vietoje yra be galo svarbus veiksnys, kadangi jis veikia darbuotojų nuotaiką, daro įtaką jų fizinei sveikatai, produktyvumui ir kūrybiškumui. Būtent dėl to ofise reikėtų pasirinkti tokį apšvietimą, kurio pagalba galėtumėte jaustis budrus ir energingas bei greičiau įvykdyti norimas užduotis. Kaip bebūtų, kadangi šviestuvų variantų yra be galo daug, išsirinkti tokį apšvietimą, kuris geriausiai tiktų jūsų darbo vietoje gali būti kiek sudėtinga. Tad, kad visas rinkimosi procesas būtų bent kiek lengvesnis, šiame straipsnyje pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip pasirinkti tokį apšvietimą ofise, kuris padidintų produktyvumą. 

Išnaudokite natūralią šviesą

Įrenginėdami ofisą ar spręsdami, koks jo išplanavimas turėtų būti, labai rekomenduojama atsižvelgti į tai, kad jame būtų kuo daugiau natūralios dienos šviesos. Tai pasiekti galite darbo stalus statydami arčiau langų, taip suteikdami progą žmonėms kuo daugiau laiko dirbti dienos šviesoje. Yra nustatyta, jog natūralus apšvietimas teigiamai veikia darbuotojus, kadangi didina produktyvumą ir net prisideda prie geresnio bei ramesnio jų miego naktį. Visgi, jei ofise neturite daug langų, galite apsvarstyti galimybę įrengti stoglangius, per kuriuos taip pat galėtų patekti daug natūralios dienos šviesos. 

Rinkitės LED lemputes

LED lemputės pastaruoju metu yra itin populiarios visai ne be reikalo. Jos pasižymi tikrai ne vienu privalumu, lyginant su įprastomis kaitrinėmis lemputėmis. Visų pirmiausia, LED lemputės yra daug finansiškai naudingesnės, kadangi sunaudoja kur kas mažiau elektros energijos. Taip pat jos veikia itin ilgą laiką – priklausomai nuo gamintojo, LED lemputės gali tarnauti net iki 20 metų, tad, vadinasi, jog sumažėja vargo ir nereikia taip dažnai rūpintis jų keitimu. Dabar net galima rasti išmaniąsias LED lemputes, kurių skleidžiamos šviesos spalvą bei ryškumą galima nesunkiai keisti. Taigi, visi šie privalumai itin gali pasitarnauti jūsų ofise, tad LED įmontuojami šviestuvai bus pats geriausias pasirinkimas darbo vietoje. 

Šviesos spalva ir ryškumas

Priklausomai nuo to, kam yra naudojama erdvė, apšvietimo spalva bei ryškumas turėtų skirtis. Šilto tono, gelsvos spalvos šviesa yra tinkamesnė atsipalaiduoti, tad gali puikiai tikti bendrose poilsio erdvėse. Tuo tarpu, baltos, šaltos spalvos apšvietimas yra naudingesnis darbui bei susikaupimui. Jis padeda greičiau atsibusti ir prisideda prie efektyvesnio darbo. Idealiausia būtų tuomet, jei apšvietimą būtų galima reguliuoti, priklausomai nuo paros laiko. Ryte, darbo dienos pradžioje šviesa ofise turėtų būti pakankamai ryški ir šaltesnė tam, kad būtų galima palaikyti budrumą. Darbo dienai einant į pabaigą, apšvietimas galėtų pasikeisti į šiltesnį ir kiek blausesnį, taip padedant darbuotojams nusiraminti ir bent kiek atsipaliduoti. 

Kokius šviestuvus pasirinkti?

Šviestuvų pasirinkimas yra tikrai be galo didelis, todėl natūralu, jog greitai išsirinkti tinkamiausius gali būti kiek sunku. Darbo zonoje puikiai gali tikti LED šviestuvai bei panelės, kurie yra gana dideli bei gali apšviesti nemažą patalpos plotą. Labai svarbu, jog darbas būtų atliekamas ten, kur yra pakankamai šviesos, kadangi taip yra apsaugomos akys, o ir užduotys gali būti atliekamos kruopščiau, detaliau ir neretai greičiau. Negana to, galite ofise panaudoti ir šviesos juostas, kurios suteiks erdvei daugiau žaismingumo ir gyvybės. Jomis galite dekoruoti koridorius ar bendras ofiso zonas, kuriose yra ilsimasi nuo darbo. Taip pat apgalvokite ir galimybę ant kiekvieno darbo stalo pastatyti ir po stalinį šviestuvą, taip darbuotojai galės lengviau patys reguliuoti apšvietimą ir, kada jo reikės daugiau, juos įsijungti. Variantų – tikrai ne vienas, tad gerai apmąstykite, kuris iš jų jums yra tinkamiausias ir priimtiniausias. 

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis leido geriau suprasti, kuo apšvietimas ofise yra toks svarbus ir kodėl reikėtų atsakingai bei kruopščiai jį išsirinkti. Svarbiausia – pasirūpinkite, jog darbo vietoje būtų pakankamai šviesos, kadangi priešingu atveju gali ne tik sumažėti darbuotojų produktyvumas, bet ir pablogėti nuotaika. Sėkmės renkantis!

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą