Sportas

Alberto Contador apie „La Vuelta“ lenktynes: nugalėtoją lems ištvermė

Artėjant šių metų plento dviračių „Grand Tour“ serijos lenktynėms „Vuelta a España“, „Eurosport“ ekspertas Alberto Contador (buvęs ispanų plento dviratininkas, vienas iš penkių dviratininkų pasaulyje ir pirmasis ispanas triumfavęs visose trijose prestižiškiausiose planetos dviračių lenktynėse) pasidalino savo įžvalgomis. Interviu čempionas aptarė lenktynių lyderius, svarbiausius etapus, kurie gali lemti nugalėtoją bei įvardino, kas, jo nuomone, yra geriausias visų laikų dviratininkas.

Karščiausias varžybas Lietuvoje žiūrovai galės stebėti „Eurosport“ kanalais ir „discovery+“ platformoje jau nuo rugpjūčio 26 d. iki rugsėjo 17 d.

Kas šių metėse „La Vuelta“ varžybose yra Jūsų favoritai ir kas galbūt pateiks daugiausiai netikėtumų?

Šių metų „La Vuelta“ yra didžiulė šventė, kadangi tokio skaičiaus favoritų nebuvo ilgą laiką. Manau, be jokios abejonės, vienas ryškiausių dalyvių yra praėjusių metų nugalėtojas Remco Evenepoelis, tačiau yra dviratininkų, kurie jam ne tik sukels sunkumų, bet kurie taip pat startuos kaip vieni iš pagrindinių lyderių. Tai Primožas Rogličius ir jo komandos draugas Jonas Vingegaardas. Yra ir daugiau sportininkų, kurie gali laimėti „La Vuelta“, bet tikriausiai šis trejetas diktuos varžybų tempą.

Tokie dviratininkai kaip Enricas Masas, kuris keletą kartų buvo arti pergalės „La Vuelta“ lenktynėse arba Ayuso (Juanas Ayuso Pesquera – Ispanijos plento dviratininkas), metais vyresnis, visiškai pasiruošęs šioms varžyboms ir čia atvyksta su dideliu troškimu. Taip pat matome Geraintą Thomasą, kuris vos nelaimėjo „Giro d‘Italia“.

Galime kalbėti ir apie Alexandrą Vlasovą ir Joao Almeida, kuris labai tvirtas dviratininkas, taip pat keletas dviratininkų iš Italijos, pavyzdžiui, Jay Vine. Manau, yra nemažai dviratininkų, turinčių galimybių triumfuoti šiose varžybose Ispanijoje, bet tiesa tokia, kad tikriausiai Remco, Vingegaardas ir Rogličius turi daugiau galimybių, kadangi jie jau žino, ką reiškia nugalėti „Grand Tour“ lenktynėse.

Kaip manote, ar tarp Rogličiaus ir Vingegaardo gali kilti nesutarimų?

Atrodo, kad komanda su jais abiem susitvarko, iki šiol nebuvo problemų, kurios iškiltų tarp jų dviejų. Iš esmės, nėra to, su kuo jie nebūtų susidūrę.

Ar tiesa, kad Jūsų požiūriu, Evenepoelis yra geriausias dviratininkas?

Manau, kad jis geriausias dviratininkas iš visų… Nepanašu, kad iš viso kiltų klausimas, ar jis geresnis nei kiti. Šiuo metu, manau, tai sportininkas, kuris užtikrintai pasirodė „Tour de France“ varžybose nuo pirmos iki paskutinės dienos.

Taip pat galime kalbėti apie Primožą Rogličių, kuris pajėgus nugalėti „Giro d‘Italia“ ar „La Vuelta“ Ispanijoje. Manau, kad jie visi geri dviratininkai. Tiesa, kad daugiausiai potencialo iš jų visų turi Remco, kuris jau stovėjo eilėje prie pasaulio čempiono titulo, nugalėjo „La Vuelta“ varžybose, demonstruoja pajėgumą visose lenktynėse, kur tik dalyvautų… jis neįtikėtinas dviratininkas. Bet nelaikyčiau jo geresniu ar blogesniu už kitus.

Vertinant istoriškai, kuris dviratininkas Jums būtų geriausias?

Tai būtų Eddie Merckxas, kuris be jokios abejonės yra geriausias dviratininkas istorijoje. Tai buvo kiti laikai, taip, bet jis laimėjo viską.

Ayuso, Landa ir Masas siekia podiumo. Kiek procentų jiems duotumėte, kad kuris nors iš jų nugalės „La Vuelta“ lenktynėse?

Matant šių metų rikiuotę, sakyčiau, pergalė šių metų lenktynėse čia bus tokia pat sunki, kaip „Tour de France“ varžybose, kadangi dalyvių lygis labai, labai aukštas. Aišku tai, kad šie sportininkai yra tarp realiausių kandidatų užlipti ant podiumo. Du iš jų jau žino, ką reiškia čia lenktyniauti, tai Enricas ir Ayuso. Todėl manau, kad jie turi daugiausiai šansų užlipti ant prizinių laiptelių. Bet nugalėti, procentai jau dabar mažesni.

Kuriame lenktynių etape viskas gali būti nuspręsta? Kur Alberto Contador bandytų laimėti šias varžybas?

Šių metų „La Vuelta“ yra įdomios nuo pat pradžių. Antrą dieną dalyviams teks kopti į Montžuiko kalną (Barselonoje, Katalonijoje). Vis dėlto tai neturėtų sudaryti problemų bendrai rikiuotei, bet trečias etapas vyks iš karto Andoroje, kur dalyviai turi atvykti išlaikę gerą formą. Taip pat turime komandos laiko išbandymą. Turime labai stiprias komandas, kaip UAE ar „Jumbo-Visma“ ir kitas, kurios galbūt šiek tiek nusileidžia, todėl matysime, kaip šis iššūkis praeis. Laiko iššūkis dešimtame etape bus kertinis momentas, nes Evenepoelis, Vingegaardas ir Rogličius yra labai geri specialistai. Ten pamatysime jų galimybes laimėti.

Taip pat turime 13-ą etapą, kuris finišuos Col du Tourmalet perėjoje (tai viena aukščiausių asfaltuotų kalnų perėjų Prancūzijos Pirėnuose) ir 14-as etapas, kuriame reikės kopti tokiuose praėjimuose kaip Larra – šie du etapai, be jokios abejonės, nuspręs lenktynių nugalėtoją. Aišku, dar yra mistiškas kopimas į Alto de L’Angliru (tai yra status kalnų kelias Astūrijoje, Ispanijos šiaurėje ir laikomas vienu reikliausių kopimų profesionaliose plento dviračių lenktynėse, dažnai naudojamas „La Vuelta“ etapo lenktynėse) ir paskutinis etapas Madride, kuriuose, iš mano perspektyvos žiūrint, galima padaryti daugiau įtakos nei Bola del Mundo kalvoje, į kurią kopti įmanoma labai lėtai ir skirtumai tarp dviratininkų nėra tokie ryškūs. Kita vertus, paskutinis etapas Madride, manau, gali sužaisti lemtingą partiją. Manau, kad realiausiai pamatysime, kas pretenduoja į šių metų nugalėtojo titulą po 14-o etapo.

Kokios silpniausios vietos „Jumbo-Visma“ komandoje (jeigu tokių iš viso jie turi) ir ar kas nors gali juos sustabdyti?

Jeigu nuoširdžiai, tai atrodo sudėtinga. Čia labiau klausimas, kaip lenktynės progresuos. Bet iš pažiūros, viskas, ką jie turi – du lenktynių lyderiai, jų patikimumas, komandos galimybės, būtų sunku rasti silpnų vietų.

Ar Geraintas Thomas turi šansų šiais metais?

Be abejo. Galbūt dėl jo amžiaus, 36 metų, nebegalvojame apie jį kaip apie 26-erių sportininką su visomis galimybėmis, bet jis labai stabilus dviratininkas. Pernai jis finišavo trečias „Tour de France“ varžybose, nusileisdamas tik tokiems stipriems sportininkams kaip Vingegaardas ir Pogacaras, o šiemet jis finišavo antras, vos keliomis sekundėmis nusileidęs Primožui Rogličiui „Giro d‘Italia“ varžybose. Jis tikrai turi ką parodyti šiose „La Vuelta“ lenktynėse.

Šių metų dalyvių lygis yra aukščiausias per kelias paskutines „La Vuelta“ lenktynes. Kokie bus pagrindiniai susirėmimai lenktynėse?

Sunku pasakyti, manau, pagrindinis mūšis bus ieškant „Jumbo“ komandos silpnos vietos.

Ką Jūs veiksite šiose lenktynėse šiemet?

Mano užduotis bus išgyventi lenktynių akimirkas visais įmanomais kampais ir būti aktyviam. Būsiu „Eurosport“ kabinoje dvylikoje iš dvidešimt vieno etapo, taip pat kartu su „Eurosport“ tarptautine komanda būsime varžybų vietose įvairiose kalvų perėjose, iki šiol nematytose vietose „La Vuelta“ varžybose kaip Andoroje ar mistiškoje Angliru, kuri iššaukia nuostabius prisiminimus. Imsiu interviu iš kai kurių dviratininkų, būsiu su jais svarbiausiomis dienomis ir, žinoma, pateiksiu analizes po kiekvieno etapo, aptarsiu lenktynių lyderius, pakomentuosiu, kas įvyko svarbiausio tą dieną varžybose.

Šį šeštadienį, rugpjūčio 26 d., startuoja 78-osios vyrų dviračių lenktynės „Vuelta a España“. Tris savaites vyksiančios „Grand Tour“ serijos lenktynės startuos Barselonoje ir finišuos rugsėjo 17 d. Ispanijos sostinėje Madride, o dalis maršruto drieksis Andoros bei Prancūzijos keliais. Kiekvieną varžybų akimirką žiūrovai galės stebėti „Eurosport“ kanalais ir „discovery+“ platformoje, Lietuvoje pasiekiamoje per „Go3“ televiziją ir „MEGOGO“, taip pat „Eurosport“ kanalais per „Telia Play“.

Apie „Warner Bros. Discovery“:

„Warner Bros. Discovery“ („Nasdaq“: WBD) yra lyderiaujanti pasaulinė žiniasklaidos ir pramogų bendrovė, užsiimanti aukštos kokybės televizijos serialų ir filmų kūrimu bei jų transliavimu televizijoje, interneto platformose ir kine. Bendrovės prekės ženklai, kasdien įkvepiantys, informuojantys ir linksminantys auditoriją, yra pasiekiami daugiau nei 220 šalių ir 50 kalbų. Tarp jų – „Discovery Channel“, „discovery+“, „CNN“, „DC“, „Eurosport“, „HBO“, „Max“, „HGTV“, „Food Network“, „OWN“, „Investigation Discovery“, „TLC“, „Magnolia Network“, „TNT“, „TBS“, „truTV“, „Travel Channel“, „Max“, „MotorTrend“, „Animal Planet“, „Science Channel“, „Warner Bros. Film Group“, „Warner Bros. Television Group“, „Warner Bros. Games“, „New Line Cinema“, „Cartoon Network“, „Adult Swim“, „Turner Classic Movies“ ir kiti. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite www.wbd.com.

Apie „discovery+“:

„discovery+“ yra „Warner Bros. Discovery“ teikiama negrožinio ir realaus gyvenimo turinio srautinio transliavimo paslauga, veikimo pradžioje pasiūliusi plačiausią turinio katalogą. „discovery+“ siūlo daugybę išskirtinių, originalių serialų skirtingiems skoniams, įskaitant gyvenimo būdą ir santykius, namus ir maistą, tikrus nusikaltimus, paranormalius reiškinius, nuotykius ir gamtos istoriją, taip pat mokslą, technologijas ir gamtą, bei aukštos kokybės dokumentinius filmus. Lietuvoje „discovery+“ yra pasiekiama per „Go3“ televiziją, „MEGOGO“ ir „Telia Play“.

Pranešimą paskelbė: Rytis Gerlikas, UAB „coagency”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą