Sportas

Vilniuje bus atnaujinama viešoji sporto infrastruktūra: planuojama prikelti 10 objektų

Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė konkursą viešųjų sporto aikštynų atnaujinimo darbams ir visai šiose objektuose reikalingai įrangai įsigyti. Iš viso antram gyvenimui planuojama prikelti 10 įvairių sporto erdvių Vilniaus seniūnijose.

„Pastebime, kad Vilniaus gyventojai propaguoja vis aktyvesnį gyvenimo būdą. Deja, nemažai sporto erdvių, kurios yra viešai prieinamos, ilgus metus buvo ne itin prižiūrėtos, o dabar yra ir nusidėvėjusios, ir pasenusios morališkai. Natūraliai, žmonės traukia ten, kur tos erdvės yra patrauklios – prie Baltojo tilto ar į atnaujintus mokyklų stadionus, tačiau jie nėra guminiai, matome, kad vietos stinga. Kad nereikėtų kovoti už vietą aikštelėse, ėmėmės ir sporto infrastruktūros gyvenamuosiuose rajonuose pertvarkos, kuri leis ne tik paskirstyti žmonių srautus, bet ir sutaupyti laiko ir kilometrų automobilyje ar viešajame transporte“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Sporto erdvių seniūnijose modernizavimą Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo 2020 m. Per praėjusius metus buvo atnaujinta 10 aikštelių, šiemet bus sutvarkytos aikštelės Architektų g. 113, Žirmūnų g. 65, Savanorių pr. 54, Viršuliškių g. 37, Miglos g. 57, Nočios g. 4, Parko g. 32, Moksleivių g. 4, Liepkalnio g. 28, Šviesos g. 3, Taikos g. 46/Rygos g. 27.

Čia bus pašalintos senosios dangos, iš naujo paruošti pagrindai ir įrengtos šiuolaikiškos dirbtinės dangos daugiafunkcės lauko krepšinio, tinklinio, teniso aikštelės. Taip pat bus modernizuota visa reikalinga įranga – stovai, tinklai, atnaujintos linijos.

Remontuojamoms aikštelėms numatyta skirti beveik 200 tūkst. eurų su PVM. Kiek daugiau nei 163 tūkst. – remonto darbams, dar 36 tūkst. – įrangai.

Aikšteles, kurioms atnaujinimas labiausiai reikalingas sostinės savivaldybė parinko pagal seniūnų prašymą. Sporto sritį kuruojantis vicemeras sako, kad taip siekiama labiau įtraukti bendruomenes į sprendimų priėmimą ir sukurti didžiausią naudą:

„Tikslas yra sudaryti kuo geresnes sąlygas ir suteikti maksimalų patogumą sportuoti netoli namų. O kas žino geriau, kur infrastruktūros poreikis didžiausias, jei ne gyventojai ir jų vietos atstovas? Pernai šitas sprendimas pasiteisino, atnaujintos aikštelės tikrai naudojamos ir mėgstamos, tad ruošiamės tų pačių principų laikytis ir toliau.“

2020 m., kaip ir šiemet, įsigytos 10 objektų seniūnijose atnaujinimo paslaugos. Šių aikštelių remonto darbus planuojama užbaigti per ateinančią savaitę.

Pranešimą paskelbė: Aurelija Dermantė, Vilniaus miesto savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą