Namai

Statybų paslaugas teikiančiai įmonei išmokėta 1 mln. eurų draudimo išmoka

Permainingos oro sąlygos Lietuvoje sukelia rūpesčių ne tik kelininkams ar ūkininkams, bet ir statybos paslaugas teikiančioms įmonėms. Draudimo bendrovė BTA įmonei „Tilsta“ išmokėjo rekordinę 1 milijono eurų draudimo išmoką.

Susisiekimo komunikacijų ir kitus transporto statinius statančios įmonės „Tilsta“ įvairiems statybos darbams vandenyje naudojama speciali plaukiojanti platforma praėjusių metų pabaigoje neatlaikė Klaipėdos uostui nebūdingų gamtinių sąlygų, kurios pridarė itin didelių nuostolių.

„Naktį staiga net 180 laipsnių kampu pasikeitęs ir iki 19 m/s sustiprėjęs vėjas sąlygojo stiprų bangavimą, dėl kurio lūžo atraminės platformos kojos. Nors po kelių valandų vėjas grįžo į pradinę kryptį, išliko didelės bangos. Gelbėjimo ir platformos stabilizavimo darbai užtruko apie 20 valandų. Iki to laiko platformai daug žalos pridarė ir ant jos tuo metu buvęs kranas, kuris siūbuojamas bangų daužėsi į platformą, jo krentančios detalės niokojo laikomąsias konstrukcijas ir pačią platformą“, – pasakoja įmonės vadovas Gediminas Gribulis.

Apie galimą staigų oro sąlygų pasikeitimą nežinojo nei meteorologinės tarnybos, nei jūrų uostas. Įprastai gavus informaciją apie artėjančią audrą, vandenyje esančios platformos patraukiamos į saugesnę vietą arba iškeliamos į tam tikrą aukštį, kad didelės bangos nepažeistų brangios įrangos, tuo metu nevykdomi jokie darbai.

„Mūsų turimos platformos yra pritaikytos atlaikyti audras, tačiau šįkart buvome neeilinio gamtos reiškinio liudytojais. Dažniausiai susiduriame su dideliu bangavimu, Klaipėdoje žiemos periodas yra gana vėjuotas. Dideli vėjai, liūtys ir audros pridaro pažeidimų, gali sugadinti techniką, pažeisti konstrukcijas, tačiau visais atvejais nuostoliai būna kur kas mažesni, o žala lengviau pašalinama“, – komentuoja G. Gribulis.

Nuo audros nukentėjusi, vos metus dirbusi platforma yra skirta darbui nuo vandens, kai sunki technika negali privažiuoti prie kranto linijos – tokiais atvejais technika statoma ant specialios platformos, kuri atlieka darbinės aikštelės vaidmenį. Tokios platformos laikomoji galia siekia 400 tonų. Gauta 1 mln. eurų draudimo išmoka padengs didžiąją dalį platformos remonto darbų.

Pasak BTA Žalų reguliavimo departamento direktorės Karolinos E. Karpovos, nors statybų srityje dirbančioms įmonėms privalomas tik civilinės atsakomybės draudimas, verslas vis dažniau renkasi papildomai apdrausti brangią įrangą, kaip šiuo atveju buvo padariusi ilgametė bendrovės klientė „Tilsta“.

„Tokios žalos, kokią patyrė mūsų klientė, pasitaiko itin retai – vis dėlto dirbant su infrastruktūros projektais, negalime eliminuoti gamtinių sąlygų keliamų rizikų. Bet kokiu atveju specifinės, daug kainuojančios įrangos draudimas sumažina galimus finansinius nuostolius, todėl vis daugiau įmonių kreipiasi dėl papildomo draudimo“, – teigia K. E. Karpova.

Pranešimą paskelbė: Sigita Macanko, UAB „Idea Prima”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą