Idėjos namams

5 žingsniai tobulo šviestuvo link

Jeigu ieškote šviestuvo – tokiu atveju siūlome kuo daugiau dėmesio skirti jų tipams. Šiuo metu pasiūla yra tokia plati, kad net ir paties išrankiausio poreikiai – tikrai bus patenkinantys. O geras šviestuvas yra tas namų komponentas, kuris formuoja erdvę, kuris kuria jaukumą, galiausiai, kuris padeda puikiai matyti bet kuriuo paros metu.

Ir jokio skirtumo, kokie šviestuvai Jums patinka – pastatomi toršerai ar modernūs pakabinami šviestuvai – tikrai rasite tai, kas gražu.

Žemiau pateiksime 5 esminius žingsnius, kuriuos reikia įvertinti, renkantis šviestuvus.

Matmenys ir forma

Pirmiausia Jums reikia nuspręsti, kokių matmenų šviestuvas ne tik gražiai atrodys patalpose, tačiau taip pat ir racionaliai. Žinoma, kad kuo kambarys yra didesnis –  tuo dažniausiai masyvesnis šviestuvas gali būti komponuojamas.

Kai kurie mažuose kambariukuose komponuoja didelio gauto šviestuvus, kadangi jiems patinka konkretus modelis. Dažniausiai toks rezultatas atrodo tiesiog neracionaliai. Taip pat reikia nepamiršti, kad prekybininkai labai dažnai siūlo vieno to paties stiliaus šviestuvus kelių skirtingų dydžių, taip pat ir tipų. Tokiu atveju galima džiaugtis, kad jums pats gražiausias šviestuvus bus be jokio vargo montuojamas.

Taip pat svarbi ir forma. Nors apvalūs yra laikomi klasika, tačiau šiuo metu pasiūla yra labai plati. Moderniuose interjeruose puikiai atrodo stačiakampio formos, galbūt net trikampiai, kurie atrodo neįprastai ir tai gali tapti svarbiausiu Jūsų patalpos akcentu.

Patalpa apšvietimui

Patalpa, kurioje bus kombinuojamas apšvietimas  – dažniausiai pasako „pasako“ koks jai labiausiai tinkamas. Dažniausiai miegamajam norisi kažko blankesnio. Tokios apšvietimo sistemos, kuri leistų kurti ne tik gražią, tačiau ir harmoningą erdvę. Labai mėgstami lempos gautai, kurie yra su įvairiomis skylutėmis. Tokiu atveju galima džiaugtis skoningai atrodančiu šešėlių žaismu ant sienų bei lubų.

Štai virtuvės zonoje, virš stalo, dažniausiai reikia kur kas intensyvesnio apšvietimo. Skoningai atrodo baldas, kuris ne tik formuoja erdvę, tačiau ir daro ją kur kas jaukesne. Tokią, kurioje yra gera būti. Lygiai taip pat svetainėje dažniausiai derinami kelių sistemų, lygių apsvietimai. Tačiau reikia, kad joje visi tarpusavyje derėtų savo stiliumi.

Zonos ar kambario apšvietimas?

Renkantis šviestuvą taip pat reikia pirmiausia įvertinti, ar jos bus skirtas visos patalpos apšvietimui, ar tam tikros zonos. Faktas, kad dažniausiai viename kambaryje yra komponuojami ir to, ir to tipo šviestuvai. Tokie, kurie ne tik padeda harmoningai pasirūpinti šviesa visame kambaryje, tačiau taip pat ir suteikti konkrečiai zonai daugiau jaukumo bei pagerinti matomumą.

Dažniausiai abi apšvietimo sistemos yra derinamos svetainėje, kur tikėtina, kad bus didžiausias namų kambarys. Taip pat ir miegamajam, kai norisi, kad ne tik skoningai atrodytų visa patalpa, tačiau ir galima būtų sukurti skaitymo ir poilsio zonas, kuriose reikia gero matomumo.

Kabinamas, montuojamas ar statomas šviestuvas?

Taip pat Jums reikia nuspręsti, kaip montuojamas šviestuvas labiausiai tinka. Tiksliau, kaip bus montuojami keli šviestuvai. Juk dažniausiai viename kambaryje yra derinami kelių tipų šviestuvai, kurių komponavimo galimybės kinta.

Vieni yra kabinami ir tai dažniausiai yra bendrinis. Kiti yra pastatomi ir tai gali būti toršeras arba stalinė lempa. Galiausiai, yra ir įmontuojami. Dažniausiai komponuojami sienose, tačiau galima ir lubose bei net grindyse.

Stiliaus variacijos

Galiausiai džiugu, kad šiuo metu šviestuvų stiliaus gama yra labai plati. Tai, kad ir kokio stiliaus šviestuvas Jums labiausiai patinka bei kad ir koks interjeras yra kuriamas, esame tikri, kad be jokio vargo rasite tokius šviestuvus, kurie atitinka stilių, kuris Jums labiausiai artimas sielai.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą