Gamta ir gyvūnai

Žaliąją energiją namuose naudojantys „Iki“ darbuotojai prisideda prie CO2 taršos mažinimo

Prekybos tinklo „Iki“ darbuotojai palaiko įmonės iniciatyvą naudoti žaliąją energiją ir savo namuose taip pat naudoja iš atsinaujinančių šaltinių pagamintą elektros energiją. Per pirmuosius 4 šių metų mėnesius prekybos tinklo darbuotojai sunaudojo daugiau kaip 33MWh žaliosios elektros energijos. Skaičiuojama, kad šis energijos naudojimas leidžia sumažinti į aplinką patenkančios CO2 emisijos kiekį daugiau nei 20 tūkst. kilogramų – reikėtų pasodinti net 1538 medžius, kad būtų sugertas toks taršos kiekis.

„Atsakinga veikla jau seniai tapo mūsų kasdienybe. Daug dėmesio skiriame tvarumui ir imamės sprendimų, kurie padėtų sumažinti poveikį aplinkai. Įmonės veikloje diegiame sprendimus CO2 emisijai mažinti. Taip pat, suprasdami klimato kaitos pokyčių svarbumą kiekvienam iš mūsų, į tvarias iniciatyvas įtraukiame ir visus savo darbuotojus. Kai suteikėme darbuotojams galimybę namuose naudoti žaliąją energiją, ji iš karto sulaukė palaikymo“, – teigia Edita Jakučionytė-Lukšė, prekybos tinklo „Iki“ personalo vadovė.

Pasak personalo vadovės, žaliosios elektros energijos darbuotojams idėja kilo iš siekio ne tik įmonės veikloje, bet ir kiekvienam savo namuose prisidėti mažinant poveikį aplinkai. Laikomasi požiūrio, kad tvarumas ir siekis darniau sugyventi su supančia aplinka turėtų tapti kiekvieno gyvenimo dalimi.

„Norėjome paskatinti savo darbuotojus kuo paprasčiau prisidėti prie tvarių iniciatyvų, todėl su energijos tiekėju pasirašėme sutartį, kad darbuotojai ir savo namuose galėtų naudoti iš atsinaujinančių šaltinių pagamintą elektros energiją be papildomų investicijų. Tokiu būdu kiekvienas „Iki“ dirbantis žmogus gali prisidėti prie gamtos tausojimo, švarios aplinkos ir CO2 emisijos mažinimo“, – sako E. Jakučionytė-Lukšė.

Namuose naudoti žaliąją elektros energiją yra itin paprasta. Darbuotojams nereikia papildomų priemonių ar veiksmų – užtenka užsiregistruoti specialiai UAB „Palink“ sukurtoje platformoje. Kiekvienas čia užsiregistravęs įmonės darbuotojas gauna jam tinkamiausią žaliosios elektros energijos pasiūlymą namams ir gali su elektros energijos tiekėju pasirašyti sutartį.

Įmonės veikloje „Iki“ dar 2016 m. pradėjo pereiti prie žaliosios elektros energijos naudojimo ir nuolat didino jos kiekį bendrame suvartojamos elektros kiekyje. Šiuo metu žalioji elektros energija sudaro net 90 proc. visos prekybos tinklo sunaudojamos energijos.

Vis dėlto vien žaliąja energija tvarumo srityje neapsiribojama. Prekybos tinklas nuolat ieško būdų, kaip sumažinti plastiko naudojimą įmonės veikloje, siekia skatinti atsakingą rūšiavimą ir tinkamą perdirbimą. Iš dalies įmonės veikloje susidariusio plastiko gaminami visi prekybos tinkle parduodami pirkinių maišeliai. Per 2020 m. perdirbti perduoda apie 463,97 tonų panaudotų plastikinių pakuočių. Taip pat prekybos tinklas tęsia ir lengvųjų automobilių parko atnaujinimą – visi nauji bendrovės įsigyjami lengvieji automobiliai yra renkami tik iš aplinkai draugiškesnių hibridinių automobilių gamos.

Už socialiai atsakingą veiklą šių metų kovo mėnesį prekybos tinklas „Iki“ buvo pripažintas vienu tvariausių prekių ženklų šalyje. Didžiausiame nepriklausomame prekių ženklų tvarumo reitinge įmonė pateko į pirmąjį penketuką. Tvariausių įmonių reitingą kasmet sudaro viena didžiausių tyrimų bendrovių Europoje „Sustainable Brand Index“, remdamasi didelės apimties pirkėjų nuomonės tyrimu.

Pranešimą paskelbė: Auksė Baurienė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą