Laisvalaikis

„Zalando“ tvarumo apdovanojimą Kopenhagos mados savaitės metu laimėjo RANRA

  • RANRA „genderless“ kolekcijoje daugiausia dėmesio skiriama ilgaamžiškumui, naudojamos novatoriškos technikos pasitelkiant tekstilę bei dažus, o kolekcija pristatyta įspūdingu šou Kopenhagoje.
  • RANRA kartu su mados platforma „Zalando“ bendradarbiaus kuriant išskirtinę kolekciją, kurios metu bus siekiama ieškoti inovatyvių, aplinkai palankesnių mados dizaino sprendimų
  • „Zalando“ tvarumo apdovanojimu siekiama skatinti mados kūrėjus ieškoti alternatyvių mados dizaino ir gamybos sprendimų siekiant prisidėti prie atsakingesnės, aplinkai palankesnės mados pramonės kūrimo.

BERLYNAS, 2022 M. RUGPJŪČIO 12 D. // Viena iš Europoje pirmaujančių internetinių mados ir gyvenimo būdo platformų „Zalando“ ir Kopenhagos mados savaitės rengėjai paskelbė ketvirtąjį „Zalando“ tvarumo apdovanojimo laimėtoją – RANRA. Prekių ženklas RANRA vertinimo komisiją ypač sužavėjo netikėtais spalvų ir tekstūrų deriniais ant podiumo – šios savybės tvariose kolekcijose pasitaiko rečiau, todėl šis pristatymas buvo išties įspūdingas. Komisijai patiko, kad prekių ženklas kolekciją kūrė atsižvelgdamas į ilgaamžiškumą, daugelis kolekcijos modelių yra lengvai adaptuojami ir universalūs, o taip pat naudojama vietinė tiekimo grandinė – visi kolekcijoje naudojami audiniai gauti iš vieno Italijos tiekėjo. Tai jau ketvirtasis strateginės trejų metų partnerystės tarp „Zalando“ ir Kopenhagos mados savaitės sezonas. Šios partnerystės tikslas – kurti atsakingesnę madą bei palaikyti „Zalando“ tvarumo strategiją „do.MORE“. „Zalando“ tvarumo apdovanojimu siekiama skatinti mados kūrėjus ieškoti alternatyvių mados dizaino ir gamybos sprendimų bei kurti strategijas, kurios padėtų mažinti neigiamą mados pramonės poveikį aplinkai.

RANRA bus įteiktas piniginis 20 000 eurų prizas ir suteikta galimybė bendradarbiauti su „Zalando“ kuriant išskirtinę kolekciją ir kartu ieškant tvaresnių sprendimų žaliavų pasirinkimo, gamybos proceso, techninių sprendimų ir produkto atsekamumo etapuose. Be to, „Zalando“ užtikrins, kad didžioji dalis Kopenhagos mados savaitėje pristatytos 2023 m. pavasario ir vasaros kolekcijos būtų prieinama daugiau nei 49 mln. platformos vartotojų 25-iose Europos šalyse.

Alice Marshall, „Zalando“ moterų mados pirkimų skyriaus vadovė ir „Zalando“ tvarumo apdovanojimo vertinimo komisijos narė teigia: „Nepaprastai džiaugiamės galėdami prekių ženklą RANRA paskelbti ketvirtuoju tvarumo apdovanojimo nugalėtoju šių metų Kopengahos mados savaitėje. Man ir komisijai didelį įspūdį padarė tai, kaip šis prekių ženklas naudoja spalvas, tekstūras ir medžiagas. Ši kolekcija yra universali, todėl yra ypač įdomi mūsų klientams. Nekantraujame pradėti kurti bendrą kolekciją su RANRA ir atrasti bei pasiūlyti pažangių mados dizaino sprendimų savo klientams.

RANRA įkūrėjai Arnaras MarJohnsonas ir Luke Stevensas teigia: „Mūsų darbo įvertinimas tokiu prestižiniu apdovanojimu mums reiškia be galo daug. Nuo pat pradžių mūsų tikslas buvo sukurti prekių ženklą, kuris turėtų įtakos dabartinei mados pramonės gamybai: įsiliejant į esamus gamybos procesus ar pritaikant ankstesnius tvaresniais sprendimai pagrįstus metodus ir ieškant būdų kaip išspręsti problemas, su kuriomis šiandien susiduria pramonė. Šis apdovanojimas yra didelis postūmis siekiant šių tikslų. Jaučiamės dar labiau motyvuoti plėsti drabužių dizaino galimybes ir tvarumo idėjas.“

Vertinimo komisijos narė Cecilie Thorsmark, Kopenhagos mados savaitės generalinė direktorė, teigia: „Džiaugiuosi turėdama galimybę dar vienus metus bendradarbiauti kartu su „Zalando“ Kopenhagos mados savaitėje pristatant Tvarumo apdovanojimą, kuriuo aktyviai skatinami teigiami pokyčiai mados industrijoje. Būdama komisijos narė, turėjau nepakartojamą galimybę atrasti ir pamatyti tiek daug pažangių prekių ženklų, kurie nenustoja ieškoti ir taikyti aplinkai palankesnius dizaino ir gamybos metodus taip prisidedant prie atsakingesnės mados pramonės kūrimo. Šių apdovanojimų nugalėtojas prekių ženklas Ranra pademonstravo ilgalaikį siekį derinti tvarumą ir novatoriškas idėjas, to rezultatas – ne tik įspūdingas dizainas, bet ir akivaizdus siekis eksperimentuoti tvarumo srityje, o tai išties įkvepia.“

Vertinimo komisija taip pat įvardino likusius finalininkus „Raeburn“ ir MWORKS kaip inovatorius tvarumo srityje, kurių SS23 kolekcijos suteikė įkvėpimo tvarios mados ateičiai.

Visų finalininkų kolekcijos buvo pristatytos oficialioje Kopenhagos mados savaitės renginių erdvėje „Pressen“ rugpjūčio 9-12 dienomis. Kolekcijų pristatymai buvo taip pat transliuojami skaitmeninėje platformoje „Zalando Greenhouse“, kuri suteikė galimybę mados gerbėjams iš viso pasaulio stebėti pasirodymą gyvai.

„Zalando“ tvarumo apdovanojimas ir toliau išlieka mados pasaulyje laukiamas įvykis. Praėjusių metų apdovanojimo laimėtojo ISO.POETISM BY TOBIAS BIRK NIELSEN 2022 m. rudens ir žiemos kolekcija bus prieinama elektroninėje prekybos platformoje „Zalando“ jau kitų metų pradžioje.

 

APIE „ZALANDO“

„Zalando“ (https://corporate.zalando.com) yra Europoje pirmaujanti internetinė mados ir stiliaus platforma. 2008 m. Berlyne įkurta įmonė veikia 25-iose šalyse ir turi apie 49 milijonus aktyvių klientų, kuriems siūlo drabužius, avalynę, aksesuarus ir kitas mados prekes. „Zalando“ turi platų mados prekių asortimentą, pradedant pasaulinio garso prekių ženklais ir baigiant vietiniais mados kūrėjais. Čia mados gerbėjai interaktyviai ir novatoriškai patenkins visus su mada susijusius lūkesčius ir pasisems stiliaus idėjų. Kaip viena madingiausių Europos technologijų įmonių, „Zalando“ intensyviai ieško skaitmeninių sprendimų visiems mados industrijos dalyviams: savo klientams, partneriams ir visiems, prisidėjusiems prie „Zalando“ istorijos kūrimo. Mūsų tikslas – tapti pirmu pasirinkimu ir traukos tašku mados vartotojams bei platforma, kurios bendras poveikis aplinkai – žmonėms ir planetai – būtų teigiamas.

APIE KOPENHAGOS MADOS SAVAITĘ

Kopenhagos mados savaitė yra didžiausias mados renginys Šiaurės Europoje, rengiamas du kartus per metus sausio-vasario mėnesiais ir rugpjūčio mėnesį. Kiekvieną sezoną vykstančios Kopenhagos mados savaitės metu susirenka daugybė tarptautinės spaudos atstovų, pirkėjų ir pramonės lyderių iš viso pasaulio. Tris dienas vykstančiame renginyje pristatomos naujausios kolekcijos, rodomos prezentacijos, vyksta įvairiausi renginiai bei rengiamos dvi parodos: „CIFF“ ir „Revolver“. Šio renginio metu didžiausias dėmesys skiriamas tvarumui: siekiama esminių pokyčių šioje srityje, įkvepiant ir paskatinant mados pramonę imtis veiksmų teigiamų ir atsakingų pokyčių link. 2020 m. sausio mėn. Kopenhagos mados savaitės rengėjai išsikėlė sau tikslą imtis tris metus truksiančio vadinamojo Tvarumo veiksmų plano, kuriame būtų pateikti inovatyvūs minimalūs reikalavimai drabužių kūrėjams, norintiems dalyvauti 2023 metais vykstančiose mados savaitėse. Daugiau informacijos rasite interneto svetainėje www.copenhagenfashionweek.com.

„ZALANDO“ TVARUMO APDOVANOJIMAS 2023: FINALININKAI

MWORKS

Prekių ženklas MWORKS drabužių dizainą jungia su menu. Gamyboje naudojamos natūralios, novatoriškos medžiagos iš Europos. Šis prekių ženklas iškėlė idėją įkurti atvirą erdvę, kurioje susiburtų menininkai, gamintojai ir amatininkai ir keistųsi savo idėjomis bei vizijomis. Tokiu būdu, rūpindamasis šiandiena ir rytojumi, šis prekių ženklas bando pasiūlyti atsakingiau sukurtą madą. 

RÆBURN

Mados kūrėjas Christopheris Raeburnas įsteigė savo vardu pavadintą prekių ženklą, kuris atstovautų atsakingiau ir pažangiau kuriamą madą, skirtą plačiai visuomenei. Jis vienas pirmųjų audinių ir drabužių perteklių nusprendė panaudoti kuriant stilingas ir praktiškas aprangos detales. Be to, šio prekių ženklo stiprus siekis bendradarbiauti yra prabangių, rankomis pagamintų, už savo naudingumą apdovanotų gaminių esmė. Šis naujoviškas metodas, balansuojant tarp koncepcijos, prieinamumo vartotojams ir ilgesnio prekės gyvavimo laiko, taikomas kuriant vyriškus ir moteriškus drabužius, kelioninius krepšius ir aksesuarus. Vadinamoji „RÆBURN“ laboratorija yra įsikūrusi pačioje Rytų Londono širdyje. Šio prekių ženklo drabužiais prekiauja vienos geriausių planetos parduotuvių, jis yra žinomas ir atpažįstamas visame pasaulyje. 2020-aisiais Christopheriui įteiktas Britų mados apdovanojimas už pagarbą aplinkai. Apdovanojimas skirtas pagerbti tuos, kurie yra padarę teigiamų pokyčių mados industrijoje. Laimėtojus renka 800 svarbiausių pasaulinės mados pramonės atstovų.

RANRA

Londone ir Reikjavike įsikūrusi dizaino studija „RANRA“ kuria ir gamina viršutinius drabužius aktyviam ir miestietiškam gyvenimo būdui. Praktiški, aplinkai draugiškesni audiniai, sportinės aprangos funkcionalumo įkvėptos technologijos čia dera su meistrišku rankų darbu. Anksčiau šis prekių ženklas buvo žinomas pavadinimu „Arnar Mar Jonsson“.

„ZALANDO“ TVARUMO APDOVANOJIMAS 2023: VERTINIMO KOMISIJOS NARIAI

Cecilie Thorsmark – Kopenhagos mados savaitės generalinė direktorė

Kate Heiny – „Zalando“ skyriaus, atsakingo už verslo žiediškumą, vadovė

Alice Marshall – „Zalando“ moterų mados prekių pirkimų skyriaus vadovė

Arizona Muse – modelis, aplinkosaugos aktyvistė ir patarėja tvarumo klausimais

Dio Kurazawa – patarėja tvarumo ir prekių ženklų klausimais

Emily Chan – leidinio „VOGUE“ tvarumo skilties redaktorė

Pranešimą paskelbė: Karolis Adamonis, UAB „INK agency“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą