Ekspertai nustatė, kad suaugusieji žaidžia įvairius stalo žaidimus, sportą ar kitus žaidimus, norėdami pasilinksminti, atsipalaiduoti, o tada lengviau bendrauti su kitais. Be to, žaidimai gali atnešti juoką, sumažinti stresą, skatinti kraujotaką, padėti pagerinti darbo efektyvumą ir kūrybiškumą bei skatinti bendradarbiavimą su kolegomis, todėl kai kurios įmonės yra aprūpinę darbuotojus stalo futbolo, biliardo ar kitais žaidimais. Norint užtikrinti tinkamą komunikaciją tarp darbuotojų svarbu ugdyti jų kūrybiškumą.
Nepaisant nieko, epideminė situacija parodo, koks būtinas ir svarbus kūrybiškumas yra ieškant naujų metodų ir sprendimų
Galima sakyti, kad kūrybiškumas niekada nebus išsemta tema, o kūrybos aktualumas sieks mūsų karjerą ir gyvenimą. Kūrybiškas žmogus pasaulyje visuomet yra vertinamas ir gerbiamas, o kūrybiškos ir naujos idėjos yra reikalingos kiekviename darbe.Mokslininkai atkreipia dėmesį, kad žaisti turėtų ne tik vaikai, bet ir suaugusieji, nes tai padeda bendrauti su kitais žmonėmis, atsipalaiduoti ir produktyviau dirbti.
Pramogos kolektyvui – būtinos, nes tik kartu ilsintis ir leidžiant laiką atsiranda ryšys ir pasitikėjimas. Kartu leidžiant laiką sustiprėja komandos tarpusavio ryšys, pasitikėjimas. Tačiau gerai komandai neužtenka tiesiog leisti laiką kartu ir šnekučiuotis, būtina užsiimti tinkamomis komandos formavimo veiklomis. Pramogos kolektyvui gali būti įvairios, o viena iš populiariausių yra kūrybiškumo skatinimas.
Kūrybiškumas yra būdingas bruožas, tačiau jį galima labai sėkmingai ugdyti ir lavinti įvairiais būdais
Dėl savo abstraktaus pobūdžio šios būtinos savybės kūrimas dažnai vadinamas sudėtingu ir daug laiko reikalaujančiu procesu. Čia galite naudoti komandos formavimo veiklą, kad padėtumėte rasti kūrybingų sprendimų rezultatams pasiekti. Net jei negalvojate apie save kaip apie kūrybingą žmogų, kartais tiesiog neįvertinate savęs, o tinkami kūrybiškumo užsiėmimai ir žaidimai padeda atsiskleisti visai kitokiomis pusėmis. Tokio pobūdžio veikloje žaidimai ir kita veikla leis pajusti naudą. Žaidimas yra būdas išlaisvinti vidinį „aš“. Vidinis aš iš esmės yra susikoncentravęs į save ir laikui bėgant gali susipinti su aplinkiniais veiksniais. Ar norite pasakyti, kad neįmanoma išvengti situacijos sukelto chaoso, pateikiant kūrybingus sprendimus?
Naudojant žaidimo formą, leidžiama kitų idėjoms sklandyti mintyse
Kai žodį „ne“ suprantame kaip pabaigą ir neleidžiame pasakyti „ne, bet“ ir leidžiame situacijai toliau vystytis, priimdami ją kaip galimybę, prarandame galimybes galiausiai sukelti naują viziją ar kompromisą vienas sėkmingas rezultatas. Ši seka rodo, kad kūrybiškumas ir jo tobulinimas gali būti ne tik galimybių atradimas, bet ir pasitikėjimo ugdymo priemonė.
Kol aktyvūs žmonės nedalyvaus, pats žaidimas neduos jokių kūrybinių rezultatų. Paprastai žmonės per kūrybą supranta žaidimų naudą, o kartais ir patys atneša netikėtų atradimų žaidimų kūrėjams. Taip ne tik atveriamas kelias naujoms idėjoms ar „kitoms vizijoms“, bet ir tampa lengviau priimti esamas situacijas ateityje ir greičiau rasti sprendimus.
Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats