Laisvalaikis

„Vyno guru“: viskis ir 20 faktų apie jį

Šiuo metu domitės viskiu – į pačių populiariausių pasaulyje alkoholinių gėrimų sąrašus patenkančiu gėrimu? Tokiu atveju jus turbūt labai domintų įdomūs faktai, nuo kurių yra neatsiejamas viskis, menantis net ir labai senus laikus. „Vyno guru“ https://www.vynoguru.lt/lt/viskis-konjakas-brendis-alus-alkoholiniai-gerimai/filtravimas/cat/viskis pateikia keletą įdomių detalių, kurių tikėtina, kad daugelis nebuvote iki šiol girdėję.

 1. 95 proc. burbono (Kentukio viskio) yra pagaminama Kentukyje.
 2. Antrojo pasaulinio karto metais burbono distiliatoriai buvo modifikuoti tam, kad būtų galima pagaminti kurą ir peniciliną.
 3. Apytiksliai 34 buteliai viskio kiekvieną sekundę yra eksportuojami iš Škotijos.
 4. Škotijos parlamentas pirmą kartą viskį apmokestino 1644 m.
 5. 2017 m. škotiško viskio eksportas siekė daugiau nei 20 proc. visos Didžiosios Britanijos maisto ir gėrimų eksporto dalies (apytiksliai 4,359 mljrd. GBP).
 6. Licencijuoto škotiško viskio gamyba buvo uždrausta nuo 1757 m. iki 1760 m. Taip nutiko dėl prasto grūdų derliaus.
 7. Kentukyje yra daugiau burbono statinių nei gyventojų.
 8. Kadangi Škotijoje yra daugiau nei 20 mln. viskio statinių, skaičiuojama, kad vienam Škotijos gyventojui tenka beveik 4 statinės viskio.
 9. 60 m. senumo „Macallan Valerio Adami 1926“ buvo parduota už 848 750 GBP. Taip buvo pasiektas brangiausiai kada nors parduoto viskio rekordas.
 10. Frankas Sinatra buvo palaidotas su „Jack Daniel‘s“ viskio buteliu.
 11. Nesubrandintas amerikietiškas viskis dažnai yra vadinamas „baltu šunimi“.
 12. Ardbeg išsiuntė viskio į Tarptautinę kosminę stotį tam, kad galėtų išbandyti, kaip gravitacijos nebūvimas gali paveikti viskio brandinimą.
 13. Kai kurie žmonės mano, kad burbono pavadinimas kilo nuo Burbono apygardos Kentukyje. Tuo tarpu kiti mano, kad šis pavadinimas kilo nuo Burbono gatvės, esančios Naujajame Orleane.
 14. Reperis Drake ir UFC čempionas bei boksininkas Conor McGregor turi jiems priklausančius viskio prekės ženklus.
 15. Kai kuriose Lotynų Amerikos šalyse fotografuodamiesi žmonės vietoje angliško žodžio „cheese“ sako „whisky“.
 16. „Jack Daniel‘s“ viskio distiliavimo gamykla yra įsikūrusi apygardoje, kurioje draudžiama pardavinėti alkoholį, tačiau išimtis padaryta alkoholio distiliavimui.
 17. 1956 m. William buvo pakeistas Whiskey NATO fonetinėje abėcėlėje.
 18. Viktorijos laikais kai kuriose Škotijos viskio distiliavimo gamyklose darbuotojams buvo leidžiama gurkštelėti viskio kaskart, kai suskambėdavo skambutis.
 19. Burbonas gali būti gaminamas bet kurioje JAV vietoje – net tik Kentukyje.
 20. „Jack Daniel‘s“ yra Tenesio viskis – ne burbonas.
NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą