Sveikata

Maisto papildai – kodėl jie yra svarbūs mūsų sveikatai ir gyvenimo kokybei

Vitaminų ir mineralų trūkumas gali turėti labai didelės tiesioginės neigiamos įtakos mūsų kasdieniam gyvenimui, savijautai ir sveikatai. Atlikti tyrimai rodo, kad didelės dalies žmonių organizme trūksta būtiniausių vitaminų ir mineralų, kurie galėtų apsaugoti nuo rimtų sveikatos problemų, padidėjusio kraujospūdžio, širdies ir kraujagyslių ligų, virusinių ligų ir kitų negalavimų.

Vitaminų trūkumas ir efektyvus sprendimas

Puikiu pavyzdžiu tampa vitaminas C, su kurio trūkumu susiduria didelė dalis žmonių – nors pakankamą kiekį vitamino C su maistu gauti yra sąlyginai nesudėtinga. Šio vitamino trūkumas sumažina atsparumą aplinkoje esančioms bakterijoms, susilpnina žmogaus imuninę sistemą, sumažina energijos lygį ir priverčia jaustis silpnesniais. Apskaičiuota, kad apytiksliai 90 proc. suaugusiųjų taip pat negauna ir pakankamo kiekio vitamino E – ką jau kalbėti apie kitus vitaminus ir mineralus, kurie turi didelės įtakos mūsų imunitetui.

Tačiau net ir labai atsakingai savo mityba besirūpinantys žmonės neretai susiduria su sunkumais visus jų organizmui reikalingus vitaminus ir mineralus gaunant su kasdien suvartojamu maistu. Todėl šį klausimą dažniausiai padeda išspręsti natūralūs maisto papildai, kurių pagalba mūsų organizmas gali gauti jam būtiniausias maistingąsias medžiagas, mineralus ir vitaminus, padedančius užtikrinti tinkamą organizmo funkcionavimą ir tvirtą imuninę sistemą. Žinoma, maisto papildai neturėtų tapti maisto pakaitalu. Tai turėtų būti tik kasdienės mitybos raciono papildinys – sudedamoji dalis, kuri padeda išlaikyti optimalų vitaminų ir mineralų kiekį mūsų organizme.

Besikeičiantis žmonių požiūris

Laimei, šiomis dienomis yra pastebimi vartotojų elgsenos ir požiūrio pokyčiai. Vis daugiau žmonių pradeda suprasti, kokią didelę teigiamą įtaką jų kasdieniam gyvenimui ir savijautai turi sveika bei subalansuota mityba, papildyta natūraliais maisto papildais. Dėl šios priežasties tiek jaunesnio, tiek ir vyresnio amžiaus žmonės neatsisako maisto papildų ir stengiasi juos vartoti reguliariai. Be abejo, maisto papildų vartojimas įprastai padidėja ir kartu su amžiumi, kuomet bėgant metams stengiamasi pagerinti savo savijautą, turėti daugiau energijos ir palengvinti arba pašalinti turimų sveikatos problemų padarinius. Be to, maisto papildų vartojimas įprastai padažnėja ir tuomet, kai žmogus į savo kasdienio gyvenimo rutiną įtraukia sportą, stengiantis pilnavertiškai propaguoti sveikos gyvensenos principus. Ir nors dauguma atliekamų šiuolaikinių tyrimų sveikatos ir mitybos srityje susitelkia į rimtų ligų prevenciją, maisto papildai daugumos žmonių pirmiausia yra vartojami siekiant pagerinti savo bendrą sveikatą ir savijautą.

Kaip vitaminai ir mineralai gelbsti mūsų organizmui

Pavyzdžiui, pakankamas kalcio ir vitamino D vartojimas efektyviai pagelbėja kaulų masės augimui vaikystėje ir paauglystėje bei taip pat sumažina kaulų masės retėjimą senstant. Taip pat puikiu pavyzdžiu galėtų tapti ir pakankamo vitaminų bei mineralų suvartojimo būtinybė nėštumo metu. Nėščiosioms įprastai gydytojai rekomenduoja nėštumo metu vartoti multivitaminus, kuriuose yra pakankamas kiekis būtiniausių medžiagų, kurių reikia motinai ir vaisiui – ką jau kalbėti apie tai, kad pakankamas kiekis vitaminų ir mineralų vaidina labai svarbų vaidmenį apsaugant nuo komplikacijų nėštumo metu ir padedant vaisiui tinkamai vystytis bei augti. Tokiais atvejais vitaminai A, C ir E, beta karotenas, silicis, geležis, kalcis ir kiti vitaminai bei mineralai yra tiesiog būtini. Žinoma, nereikia pamiršti ir folio rūgšties, kalio, vitamino K, skaidulų, B grupės vitaminų, mononesočiųjų riebalų rūgščių ir kt. Ir nors didelę dalį vitaminų bei mineralų galime gauti pasirūpinę sveika mityba, jų trūkumą reikėtų „padengti“ natūraliais maisto papildais.

Vitaminai ir būtiniausi mineralai yra tai, ko reikia kiekvienam organizmui tam, kad jis galėtų kasdien efektyviai atlikti neįsivaizduojamą skirtingų užduočių skaičių, pradedant širdies plakimu, kraujo tekėjimu, raumenų susitraukimais, kaulų stiprinimu, virškinamojo trakto procesų užtikrinimu ir baigiant ląstelių atsinaujinimu, tinkamos odos būklės išsaugojimu, membranų, kurios kontroliuoja, kas atkeliauja ir kas iškeliauja iš kiekvienos ląstelės ir audinio, sutvirtinimu, kraujospūdžio kontroliavimu, kepenų funkcijos palaikymu, organų ir kiekvienos ląstelės aprūpinimu deguonimi, nervų sistemos funkcijų gerinimu, smegenų veiklos kontroliavimu ir kt.

Visa tai rodo, kad pakankamas kiekis vitaminų ir mineralų mūsų organizmui yra kertinis, be kurio mes negalėtume tinkamai ir pilnavertiškai funkcionuoti, todėl maisto papildai nenuginčijamai tampa viena iš labai svarbių mūsų kasdienės mitybos sudedamųjų dalių.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

Parašykite komentarą