Studijos - Karjera

VILNIUS TECH absolventai – ambicingi ateities kūrėjai

„Idėja dažnai prasideda nuo plonytės linijos – eskizo ar užrašytų minčių baltame popieriaus lape, kuri kantrybės, užsispyrimo ir komandinio darbo dėka transformuojasi į apčiuopiamą materiją – tai ir yra kūrybos esmė“, – teigia Skirmantas Sinkevičius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakulteto Pramoninio dizaino studijų programos absolventas, įgyvendinęs daugybę projektų, tarp kurių ir elektrinio miesto autobuso dizainas.

S. Sinkevičius sako, kad kaskart pamatęs savo kūrinį – elektrinį miesto autobusą, prie kurio dizaino svariai prisidėjo, važiuojantį Klaipėdos gatvėmis, sunkiai žodžiais gali paaiškinti užplūstančius jausmus: „Visuomet iš pasąmonės gelmių išplaukia prisiminimai apie tuos pirmuosius eskizinius štrichus, nesuskaičiuojamą kiekį variantų, markerio brūkšnius, plastiškas linijas, vizualizacijas, minčių žemėlapius, kūrybines paieškas, kurios buvusios tik idėjomis, bet kristalizavosi ir virto dinamišku išskirtiniu miesto autobusu“. Elektrinio miesto autobuso dizainas buvo kurtas dar studijų metais įmonėje UAB „Vėjo projektai“. 2016 m. Jūrinių laivų terminale buvo sukurta ir pristatyta „Dancer“ autobuso koncepcija, kurios vienas pagrindinių koncepcijų ir eskizų kūrėjų buvo S. Sinkevičius. 2019 m. į gatves išriedėjo pirmasis „Dancer“ autobusas bei pastatyta pirmoji autobusui skirta greito įkrovimo stotelė.

Šis autobuso dizainas laimėjo „Golden A“ apdovanojimą „A’ Design Award“ konkurse (2020) transporto priemonių, mobilumo ir transporto dizaino kategorijoje. Taip pat „Dancer“ autobusas 2022 m. užėmė pirmąją vietą Lietuvos dizaino konkurse „Geras dizainas“ pramoninio dizaino kategorijoje, taip pabrėždamas, kad gražūs gali būti ne tik meno kūriniai, bet ir miesto transporto priemonės. Pastaraisiais metais autobusų projektai tobulinami, planuojami ir vykdomi kėbulo konstrukcijos bei interjero dizaino atnaujinimo darbai.

„Sukūrus pirmąjį prototipinį „Dancer“ autobusą, atsirado dar daugiau kūrybinių bei profesinių ambicijų, todėl nusprendžiau kelti savo kvalifikaciją ir įstojau į VILNIUS TECH Architektūros fakultete vykdomas Pramoninio dizaino magistrantūros studijas. Pasirinkau būtent šias studijas, nes pasiūlyta studijų programa pasirodė išties įdomi, intriguojanti, padedanti atskleisti kūrybiškumą bei leidžianti realizuoti dizaino idėjas. Be to, dėmesys skiriamas ne tik pramoniniam dizainui, bet ir į gamybos procesams bei jų valdymui, komercinės rinkos tyrimams ir t. t. Baigiau studijas gavęs „Cum Laude“ (lot. su pagyrimu) diplomą, o studijų metu įgytas žinias dabar galiu taikyti savo darbinėje aplinkoje. Tai taip pat leido pakilti karjeros laipteliu aukščiau – tapau Dizaino skyriaus vadovu. Svarbu paminėti, kad mano baigiamasis darbas („Elektrinio miesto autobuso vairo dizaino tyrimas ir sukūrimas“) tikrai nebus padėtas dulkėti į lentyną, planuojama jo gamyba ir pritaikymas naujuose „Dancer“ autobusuose“, – pasakoja absolventas.

S. Sinkevičius daug metų užsiima kūrybine veikla ir yra surengęs net tris parodas: 2008 m. „Subtilumas“; 2009 m. „Kelionė vidun“; 2010 m. – „Impozantiška gyvenimo pusė“. Po penkerių metų pertraukos paskutiniosios parodos darbai buvo vėl eksponuojami Kauno rajono viešojoje bibliotekoje, Šlienavos filiale. Taip pat 2015 m. surengta dar viena paroda Raudondvario dvare, pavadinimu „Kontrastinga tyla“ –  čia buvo pristatyti nauji kūrėjo darbai. Vis dėl to, S. Sinkevičiaus teigimu, vien kūrybiškumo nepakanka, turi mokytis, gilinti žinias, gerinti techniką: „Pasirinkau pramoninio dizaino studijas, nes supratau, kad sukurti gerą darbą ar produktą neužtenka vien kūrybiškumo ir noro, reikia išmanyti techniką, mokėti rasti kelią, kaip įgyvendinti idėjas“.

Šiandien jis džiaugiasi ir naujomis patirtimis – pavasarį absolventas dalyvavo kaip nešališkas komisijos narys VILNIUS TECH studentų darbų peržiūrose: „Patirtis leido praplėsti akiratį, įvertinti studentų lygį, palyginti ir prisiminti savo studijų peržiūras, kuo jos skiriasi, kaip pakito, pasidžiaugti kai kurių studentų darbais, kurie, manau, verti dalyvauti aukščiausio lygio meno bienalėse ar būti pristatyti pasaulinėse parodose“.

Absolventas dėkingas universitetui už suteiktą galimybę augti: „Iš asmeninės patirties galiu drąsiai teigti, kad VILNIUS TECH atveria duris norintiems siekti aukštumų, tobulėti bei suteikia visas galimybes savo kūrybines bei mokslines žinias pritaikyti praktikoje, sukuria draugišką bei malonią atmosferą gilinti žinias pasirinktose mokslinėse srityse“. S. Sinkevičius ir toliau žengia žinių keliu – šį pavasarį įstojo į menotyros krypties doktorantūros studijas VILNIUS TECH ir rašys disertaciją tema „Formos ir funkcionalumo inovacijos kuriant elektrinio (viešojo) transporto dizainą“ (vadovas doc. dr. Linas Krūgelis).

Šiuo metu vyksta Bendrasis priėmimas į bakalauro ir vientisąsias studijas, kurio metu registruojami prašymai, laikomi stojamieji egzaminai ir kt.

Daugiau informacijos apie galimybes studijuoti VILNIUS TECH galima rasti čia.

Daugiau informacijos apie Architektūros fakultete siūlomas studijų programas stojantiesiems galima rasti čia.

Pranešimą paskelbė: Dalius Stankevičius, Vilniaus Gedimino technikos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą