Laisvalaikis

Vilniaus „Senjorų avilys“ – įdomiam laisvalaikiui ir atokvėpiui

Sostinėje duris atvers unikali erdvė vyresniems vilniečiams „Senjorų avilys“ (Kubiliaus g. 2) – savivaldybės konkursą laimėjęs operatorius VšĮ „Sveikatos metai“ sutelks senjorus įdomiam laisvalaikiui ir atokvėpiui. Šiandien patalpos perduodamos veiklos startui, naujasis operatorius senjorų hub‘e pradėti veikti planuoja per artimiausius mėnesius.

„Mūsų tikslas – įkurti Vilniuje unikalią užimtumo erdvę vyresnio amžiaus vilniečiams susitikti, aktyviai veikti, kurti, kad kaip įmanoma ilgiau išliktų sveiki ir užimti. Ieškojome originalesnių laisvalaikio idėjų ir kad visos jos patogiai būtų sutelktos vienoje vietoje. Šis rajonas ir pastatas pasirinktas neatsitiktinai – Žirmūnai ir Antakalnis – vieni labiausiai senjorų pamėgtų Vilniaus rajonų, todėl paslauga priartinama prie pat namų. Toks modelis yra populiarus ES šalyse“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Avilyje bus galima sportuoti, mokytis kalbų, kompiuterinio raštingumo, verslumo, menų, burtis į klubus, dalyvauti protmūšiuose, žaisti stalo žaidimus, bendrauti kavinėje ir kt. Įvairios NVO savo iniciatyvas bei programas senjorams galės pasiūlyti erdviose pirmojo pastato aukšto patalpose – 1300 kv. m.

„Mes esam aktyvi visuomenės dalis, mėgstame vaikščioti po miestą, lankyti įvairius užsiėmimus, pažinti miesto architektūrą, einame į susitikimus su kūrėjais. Džiaugiuosi, kad atsiras tokia erdvi vieta, kurioje mums bus daug įvairių veiklų, bus patogi susitikimų vieta, nes senjorams labai svarbus bendravimas“, – džiaugiasi vilnietė Emilija Ivaškevič.

Buvusios „Darbo biržos“ pastatas (Kubiliaus g. 2) viešajai įstaigai išnuomotas 10 metų lengvatinėmis sąlygomis. Čia įsikursiančioms nevyriausybinėms organizacijoms patalpos bus pasiūlytos neatlygintinai, tačiau jos pačios galės aktyviai dalyvauti įvairiuose projektuose ir programose.

„Laukia nemažas iššūkis – suburti organizacijas ir senjorus po vienu stogu, bet labai džiaugiamės tokia galimybe ir misija, ir jau turime norinčių čia ateiti ir dirbti. Vieta patogi, nes aplink gyvena daug aktyvių senjorų. Esame labai atviri ir kviečiame įvairias organizacijas ir iniciatyvas prisijungti prie mūsų veiklos jau dabar“, – kvietė VšĮ „Sveikatos metai“ direktorė Edita Vaškevičienė.

Po metų antrajame pastato aukšte pradės veikti ir trumpalaikės socialinės globos (dienos centro) paslaugos, kur senjorai galės gauti kompleksinę, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujančią pagalbą. Tokios „atokvėpio“ paslaugos reikalingos ne vien krizių atvejais, neretai šeimos nariams, globėjams, rūpintojams tokios paslaugos prireikia laikinai (kelioms paroms ar darbo savaitei) dėl tam tikrų priežasčių (ligos, komandiruotės, atostogų, šeimos ar darbo įsipareigojimų ir kt.). Čia bus galima apsistoti iki 6 mėn., o vienu metu galės laikinai gyventi iki 100 senjorų. Operatorius planuoja, kad antrajame aukšte įsikūręs dienos centras padės išsilaikyti pirmajame aukšte organizuojamoms nemokamoms veikloms ir paslaugoms, o trumpalaikių paslaugų atvykę senjorai visada galės nusileisti į pirmąjį aukštą ir prisijungti prie jiems patikusių užsiėmimų.

Pasak Savivaldybės administracijos vyriausiosios patarėjos Ilmos Skuodienės, Vilniaus senjorų avilys bus ta unikali erdvė, kurioje susitiks senjorai, nevyriausybinės organizacijos ir įvairus spektras paslaugų teikėjų. Visa tai padės kuo ilgiau senjorams būti užimtiems, sveikiems ir reikalingiems, pvz., iš ryto – mankšta, perpiet – užkandis, popiet – kompiuterinio raštingumo kursai, o po jų – palaikymo grupė „Kaip oriai pasitikti senatvę“.

VšĮ „Sveikatos metai“ turi reikiamos patirties – jau penktus metus teikia vyresnio amžiaus žmonių ir kt. socialinės globos paslaugas, turi veikiantį reabilitacijos ir slaugos centrą Vilniaus rajone.

Nuotraukos fotografo Sauliaus Žiūros. Daugiau – https://www.dropbox.com/sh/p47rsbhmrwg2aed/AAAgYZMIwSfoBvvs8z4cVwLNa?dl=0

Pranešimą paskelbė: Sonata Sliekaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą