Laisvalaikis

Vilniaus rotušė kviečia į solidarumo akciją su Ukraina – nemokamą koncertą

Vilniaus rotušė kovo 16 d. 18 val. kviečia į nemokamą koncertą – „Solidarumo akcija su Ukraina“. Skambės Tarptautinio vyrų choro „Unia“ (Baltarusija), operos solisto Eugenijaus Chrebtovo bei pianisto, LMTA džiazo katedros profesoriaus Artūro Anusausko atliekami kūriniai. Žiūrovai taip pat galės išvysti playback teatro „Vakhtery“ (Charkivas, Ukraina) improvizacijas. 

„Menas visada teikė stiprybės net tamsiausiais laikais, o kultūra vienija visus, kam svarbi meilė ir šviesa. Nes meilė – stipriau už baimę, o vienybė – stipriau už neapykantą“, – kviečia Vilniaus rotušė.

Renginys nemokamas. 

Playback teatro trupė „Vakhtery“ („Sargybiniai“) iš Charkivo miesto Ukrainoje atvyko į gastroles Lietuvoje sausio mėnesį. Deja, dabar jų lėktuvo bilietai namo skraidina į niekur…

„Vakhtery“  patyriminis, improvizacinis teatras, kuriame aktoriai realiu laiku atspindi žiūrovų reakcijas. Žiūrovų siūlomos istorijos aktorių išmonės dėka paverčiamos netikėtu, jaudinančiu ir charizmatišku pasakojimu, paliečiančiu kiekvieno žiūrovo širdį. Šios improvizacijos gali būti atliekamos ukrainiečių, rusų arba anglų kalbomis.

„Mūsų spektakliai yra visiška improvizacija, kurios dramaturgiją nustato žiūrovai. Jūs pasakojate savo istorijas, o mes jas paverčiame garso, kūno judesių, žodžių ir emocijų simbioze. Ką gauna žiūrovai? Kažkas iš naujo išgyvena emocijas, kurios jau seniai nuslūgo, kažkas randa atsakymus į kankinančius klausimus, kažkas supranta, kad jis nėra vienas su savo jausmais, o kažkas atranda naujų praeities įvykių aspektų. Atsiranda vienybės jausmas ir gilus emocinis pasinėrimas“ – sako teatro aktoriai.

„Playback“ teatro idėja gimė 1975 m. JAV, Vienoje (Austrija) taip pat populiarėjo spontaniško teatro idėja, naudojanti psichodramos metodus. Tokio teatro esmė – dialogas tarp publikos ir aktorių, įgalinantis parodyti reiškinius skirtingais pjūviais, formuojantis ateities vertybes.

Eugenijus Chrebtovas – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas, baritonas, tarptautinių konkursų laureatas. Gimė Ukrainoje, Donetsko srityje.

Tarp žymiausių vaidmenų, sukurtų profesionalioje scenoje: Oneginas P. Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas”, Rodrigas G.Verdi operoje „Don Karlas”, Lesko Ž. Massenet operoje „Manon“, Eskamiljo G. Bizet operoje „Karmen”, grafas Almaviva W. A. Mozarto operoje „Figaro Vedybos”,  Marčelo Dž. Puccini operoje „Bohema“ ir kt.

Duodamas interviu LRT žurnalistams apie savo artimuosius Ukrainoje, Eugenijus Chrebtovas tramdydamas emocijas kalbėjo: Siūliau dėdės šeimai atvykti pas mus į Lietuvą, tačiau jis atsisakė teigdamas, jog geriau mirs savoje žemėje, tarp savų sienų, savo namuose… Pažįstami Ukrainoje man rašo, kad melstumėmės, nes mūsų maldos dabar jiems labai reikalingos, jie jaučia mūsų palaikymą. Kartais ir pats nusiunčiu jiems vaizdų iš palaikymo akcijų – noriu, kad jie žinotų, jog ir Lietuva, ir pasaulis yra su jais…“

Artūras Anusauskas – džiazo pianistas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos džiazo katedros vedėjas, profesorius. Kuria muziką fortepijonui ir džiazo ansambliams, aranžuotes ir instrumentines fonogramas. Koncertuoja kaip solistas ir džiazo kolektyvų dalyvis.

Tarptautinis vyrų choras „Unia“ susikūrė 1990 m. Minske. Kolektyvas aktyviai reiškia savo politinę, pilietinę ir kultūrinę poziciją: kol galėjo, organizavo labdaros renginius, palaikydamas represuotus Baltarusijos kultūros veikėjus, pasisakančius prieš prievartą ir falsifikuotus rinkimus. Kolektyvo nariai ne kartą buvo sulaikyti, baudžiami administracinėmis ir piniginėmis baudomis. 2021 m. pradžioje choras ir jo vadovas turėjo išvykti iš Baltarusijos dėl politinių represijų. Lietuva svetingai priėmė čia atvykusius choristus. Šiuo metu kolektyve dainuoja gudų, ukrainiečių, lenkų ir lietuvių dainininkai. Renginio metu keturiomis kalbomis skambėsiančios dainos – choro „Unia“ parama ir solidarumas su Ukraina, šiuo metu išgyvenančiai karo siaubą.

Renginio metu surinktos lėšos bus skirtos paremti organizacijai „Mėlyna ir Geltona“, taip pat tarptautiniam vyrų chorui „Unia“ ir playback teatro trupei „Vakhtery“.

Daugiau informacijos galima rasti čia.

Renginyje privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones  veido kaukes arba respiratorius. 

Pranešimą paskelbė: Ieva Klimaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą