Namai

Granuliniai katilai – inovatyvi, patogi bei ekonomiška šildymo sistema

                      Niekam ne paslaptis, jog šildymo sistema yra neatsiejama kiekvienų namų dalis, kurios dėka namuose galima sukurti jaukumą bei džiaugtis komfortą suteikiančia šiluma. Dėl šios priežasties žmonės šildymo sistemoms skiria daug dėmesio ir renkasi tuos variantus, kurie visapusiškai patenkina jų poreikius.

                      Nors kiekvieno žmogaus poreikiai šildymo sistemoms ir skiriasi, tačiau didžioji dalis stengiasi rinktis būtent tą šildymo sistemą, kuri būtų patogi, ekonomiška bei, žinoma, efektyvi. Šiuo metu rinkoje gali rasti daugybę skirtingų tipų šildymo sistemų, tačiau žmonės vis dažniau renkasi namų šildymą medienos granulėmis.

Ekonomiškas šildymo būdas

                      Prieinama medienos granulių kaina – viena iš pagrindinių priežasčių, lemiančių sparčiai augantį granulinių katilų pasirinkimą. Šio tipo biokuro produktas yra gaminamas naudojant antrines medienos žaliavas, kurios įprastai susidaro atliekant tam tikrus medžio apdirbimo darbus. Dėl šios priežasties tiek medienos granulių gamybos, tiek ir galutinio produkto kaina yra kiek žemesnė, lyginant su dujinėmis ar panašiomis šildymo sistemomis. Šiomis dienomis medžio apdirbimo darbai vis dar yra plačiai atliekami tiek baldų gamintojų, tiek ir medinius namus statančių įmonių. Tai reiškia, jog tokiomis bei panašiomis veiklomis užsiimančios įmonės nuolat susiduria su besikaupiančiomis pjuvenų bei medienos dulkių krūvomis, kurios dažnai yra panaudojamos būtent medienos granulių gamybai.

                      Vis labiau tobulėjančios technologijos suteikia galimybę granulinių katilų gamintojams kurti tokius katilus, kurie ne tik užtikrintų šių šildymo sistemų ilgaamžiškumą, tačiau taip pat ir ekonomiškumą. Laikui bėgant net ir patys menkiausi ekonominiai privalumai virsta didelėmis pinigų sumomis. Tai yra ypač naudinga tuomet, kai galvojama apie ilgalaikę namų šildymo perspektyvą. Trumpiau tariant, kiekvieną mėnesį sutaupyti dideles bei ypač reikšmingas pinigų sumas gal ir yra sudėtinga, tačiau dešimčių metų bėgyje susidaro tikrai nemenkos sutaupytų pinigų sumos.

Šildymas medienos granulėmis yra efektyvus

                      Medžio granulėmis kūrenamų šildymo sistemų efektyvumas yra laikomas vienu iš didžiausių. Taip yra todėl, jog būtent šis biokuro produktas pasižymi ilgu ir lėtu degimo procesu, kurio metu į aplinką yra išskiriama kur kas daugiau šilumos. Didelę įtaką tokioms medienos granulių savybėms daro tai, jog pačios granulės yra gaminamos iš supresuotų  ypač smulkių medienos drožlių, pjuvenų ir dulkių. Tai reiškia, jog medienos granulių viduje nėra jokių oro tarpų, kurie galėtų spartinti jų degimo procesą. Ilgas, tačiau pastovus šilumos išsiskyrimas leidžia tinkamai aprūpinti šiluma net ir pačias didžiausias patalpas.

Patogu bei inovatyvu

                      Visoje rinkoje granuliniai katilai yra laikomi ne tik efektyviu, tačiau taip pat ir be galo patogiu namų šildymo būdu. Didelę įtaką bendram šių šildymo sistemų naudojimosi patogumui daro tai, jog šio tipo šildymo sistemos reikalauja mažai priežiūros. Žinoma, dalis pačio patogumo taip pat priklauso ir nuo granulinio katilo funkcionalumo. Pavyzdžiui, šiuo metu rinkoje itin sparčiai populiarėja automatiniai granuliniai katilai, kurie yra pritaikyti praktiškai visiškai autonominiam jų veikimui. Tai reiškia, jog tokie katilai gali automatiškai pradėti granulių kūrenimo procesą bei taip pat automatiškai jį užbaigti tuomet, kai to reikia. Granulinių katilų pardavėjai pastebi, jog nors automatiniai granuliniai katilai ir yra brangesni, tačiau žmonės vis dažniau yra linkę atsižvelgti į komfortą bei investuoja į granulinius katilus kiek daugiau. Tai leidžia jiems įsigyti platesniu funkcionalumu pasižymiančias šildymo sistemas.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą