Laisvalaikis

Viduržemio jūros salos rudenį laukia lankytojų – kaip iš jų išsirinkti?

Įsibėgėjus rudeniškiems orams, norisi vasaros sezoną pratęsti ten, kur dar lepina maloni šiluma. Viduržemio jūros vanduo rugsėjo mėnesį dar siekia 25-26 laipsnius, o salose termometro stulpelis vis dar pakyla virš 26 padalos. Tačiau kaip išsirinkti salą, į kurią vykti?

Kelionių ekspertai pristato svarbiausius kiekvienos salos privalumus bei pataria, kas turėtų lemti keliautojų pasirinkimą.

3 priežastys aplankyti Maljorką

Maljorką jau nuo seno mėgo garsenybės – ir šiandien čia galima sutikti atostogaujančias garsiausias televizijos, kino, meno, mados ir politikos pasaulio žvaigždes. Jie čia turi nusipirkę vilas, kuriose mielai vasaroja. Ypač mėgstama vakarinėje salos pakrantėje įsikūrusi Deia.

Tad kas ne tik garsiausius pasaulio asmenis, tačiau ir mūsų šalies keliautojus vilioja į šią šalį?

1. Turkio spalvos jūra ir smėlio paplūdimiai. Maljorką skalauja šilta ir švelni Viduržemio jūra, savo spalva užburianti poilsiautojus. O dauguma Maljorkos paplūdimių yra smėlėti, tačiau norintiems atvirlaiškio vertų peizažų, ši sala taip pat turi, ką pasiūlyti.

„Apsilankykite Cala d’Or, Port de Pollença ar Formentoro kyšulyje, kuris yra atokiausias salos taškas, žavintis švyturiu, apšviečiančiu kelią plaukiantiems laivams, didingu vaizdu į uolas, nesibaigiančia mėlyna jūra ir šimtametėmis pušimis, pasvirusiomis virš vandens“, – pataria Dagnė Sannikova, „Tez Tour“ produkto skyriaus vadovė.

2. Miestų ir miestelių žavesys.  Saloje yra labai gražių miestų: jauki Santa Ponsa su gatvėmis, besisukančiomis kaip sraigė, neįtikėtinas istorinis Alkudijos centras, vedantis į arabų pasaką, ir elegantiškomis baltomis vilomis žavintis Cala d’Or.

Pasak ekspertės, poilsiautojus žavėtis verčia ir senovinė Maljorkos sostinė Palma, planetą puošianti jau daugiau nei du tūkstančius metų. Pirmieji čia įsikūrė romėnai, vėliau miestą keitė arabai, o XIV amžiuje ši sala tapo pagrindiniu Ispanijos uostu. Tad saloje iki šiol dera ispaniškos ir arabiškos kultūros pėdsakai.

3. Meilė vandeniui. Maljorka – tikras rojus vandens pramogų mylėtojams, čia yra daugiau nei 40 uostų. Todėl šią salą renkasi tie keliautojai, kurie negali gyventi be ekstremalaus sporto: paviršinio ir giluminio nardymo, kaitavimo, buriavimo, vandens motociklų, vandens slidžių, pakrantės tyrinėjimo jachtomis ir žvejybos.

Kas Kipre žavi poilsiautojus?

Kipras turi turtingą, šimtmečius skaičiuojančią istoriją, nuo Antikos laikų jis buvo žinomas kaip deivės Afroditės gimtinė. Turistus į šią salą vilioja visus metus čia trunkanti vasara, tačiau tai ne vienintelė priežastis aplankyti šią salą.

1. 340 dienų per metus čia lepina saulė. Dėl švelnaus ir šilto Viduržemio jūros klimato, 340 dienų per metus čia šviečia saulė, todėl Kipras yra vienas patraukliausių pasaulio kurortų. Džiaugtis saulės voniomis galima itin švariuose smėlio paplūdimiuose.

2. Išvystyta infrastruktūra. Saloje gyvena svetingi ir draugiški žmonės, kurie iš kartos į kartą perduoda savo tradicijas, tad poilsiautojus vietiniai pasitinka itin svetingai, tačiau jie nėra įkyrūs. Saloje galioja vakarietiška demokratinė sistema, o turizmo infrastruktūra buvo vystoma ne vieną dešimtmetį, todėl čia keliautojai atranda aukšto lygio aptarnavimą, visus šiuolaikinio pasaulio patogumus ir galimybes.

3. Patiks gurmanams. Vietiniai itin daug dėmesio skiria tradicinei Kipro virtuvei, todėl poilsiaujant šioje saloje, tiesiog būtina išbandyti visus skonius. „Šviežios jūros gėrybės, nepriekaištingai ruošiama mėsa, vietinis unikalaus skonio vynas – tai dar ne viskas, kodėl šią šalį verta aplankyti naujų skonių ir kokybiško maisto ieškantiems turistams“, – akcentuoja D. Sannikova.

Sicilija traukia ne tik mafijos istorijos žinovus

Sakoma, kad visos Italijos spalvos ir atspalviai atsiskleidžia Sicilijoje rudenį, o vietiniai neišduoda savo tradicijų, bandydami įtikti užsieniečiams. Priešingai – būtent Sicilijoje galima patirti tikrąją Italiją, paragauti daugybę autentiškų patiekalų, įvertinti iš kartos į kartą perduodamus receptus. Tačiau yra ir daugiau priežasčių, kodėl verta rinktis atostogas Sicilijoje.

1. Traukia Sicilijos autentika. Sicilija iš kitų Italijos regionų išsiskiria tuo, kad šalia itališkos, savo kultūros dalį paliko daugybė kitų tautų: arabai, graikai, senovės romėnai. O ieškantiems dar daugiau autentikos, verta aplankyti mažus Sicilijos miestelius.

„Mažuose salos miesteliuose, rodos, niekas nesikeitė šimtus metų, juose pamatysite tikrąją Italiją. Užsukite į vietinį restoranėlį, įsikūrusį kur nors atokesnėje senamiesčio gatvelėje. Čia vakarieniaudamos didelės italų šeimos, garsiai ir temperamentingai diskutuoja apie futbolą, politiką ir kitas aktualiausias jų gyvenimo temas“, – pasakoja „Tez Tour“ produkto skyriaus vadovė.

2. Alsuojantis Vulkanas. Salos rytuose esantis Etnos ugnikalnis yra aukščiausias Europos ir vienas aktyviausių pasaulio ugnikalnių, todėl kelionių ekspertė pataria prieš planuojant kelionę į Etną, visuomet pasidomėti ugnikalnio aktyvumu. Jei čia apsilankyti saugu, tiesiog būtina pamatyti Etnos apylinkes, paskelbtas draustiniu, o kylant į viršūnę – stebėti besikeičiančią augaliją.

3. Mafijos tradicijos. Kennedy nužudymas, „krikštatėvių“ draugystė su Franku Sinatra, cementiniai batai ir karstai su dvigubu dugnu… Ko gero nei viena organizuota nusikalstama grupuotė nėra taip apipinta mitais ir legendomis, kiek galima papasakoti apie Italijos ir Amerikos mafiją, kuri iki šių dienų gyvuoja Sicilijoje. Ieškantys istorinių mafijos pėdsakų, neabejotinai privalo bent kartą gyvenime apsilankyti šioje saloje.

Svetingumu kerinti Kreta

Tai didžiausia Graikijos sala, įsikūrusi  Europos, Azijos ir Afrikos sandūroje. Čia galima ne tik paplaukioti keturių jūrų – Viduržemio, Kretos, Jonijos ir Libijos – vandenyse, bet ir pasimėgauti gamtos ir istorinėmis salos grožybėmis.

1. Žavi vietinių svetingumas. Svetingesnės šalies už Graikiją tikriausiai nerastume visoje Europoje – kiekvienas keliautojas čia pasitinkamas su saulėta šypsena. Svetingai turistus priima ir Kretos gyventojai, patys besimėgaujantys gyvenimo teikiamais malonumais, moko tai daryti ir mus. 

2. Istorinis palikimas. Sala mena tūkstančius metų trunkančią istoriją ir yra pilna įdomių lankytinų vietų. Susipažinti su turtinga Kretos istorija galima vaikštinėjant po išlikusius Knoso rūmų, senovinio Festo miesto ir Mino rūmų griuvėsius ar apsilankius Herakliono archeologiniame muziejuje, laikomame vienu geriausių Mino civilizacijos muziejų visoje Graikijoje.

3. Viena sveikiausių virtuvių pasaulyje. Gausia, sočia ir po neišsemiamų skonių pasaulį lydinčia Kretos virtuve D. Sannikova kviečia mėgautis iš lėto. Ji siūlo pasitelkti visus pojūčius bei pagardinti pokalbių prieskoniais.

„Salos klimatas ir derlinga žemė tiesiog tobulai tinka auginti įvairiausias daržoves ir vaisius, o salą supančios jūros kasdien garantuoja šviežiausias jūrų gėrybes. Vaišinkitės nedvejodami, nes Kretos virtuvė yra laikoma vienu sveikiausių visame pasaulyje“, – atskleidžia kelionių entuziastė.

Pranešimą paskelbė: Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą