Studijos - Karjera

Verslas ir akademinė bendruomenė stoja į kovą prieš augančias kibernetines grėsmes

Viena iš lyderiaujančių kibernetinio saugumo sprendimus kuriančių įmonių pasaulyje „Nord Security“ suvienijo jėgas su  Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VILNIUS TECH) augančioms kibernetinio saugumo grėsmėms šalyje mažinti.

Pagrindiniai partnerystės tikslai –  atkreipti dėmesį į augantį kibernetinio saugumo incidentų skaičių, plečiant kvalifikuotų informacinių technologijų (IT) sektoriaus specialistų pasiūlą, keičiantis sukauptomis žiniomis ir praktine patirtimi gerinti studijų turinį ir kokybę.

Bendradarbiavimo sutartį sudariusios institucijos planuoja kartu vystyti ateities skaitmeninius sprendimus, kurie spręstų aktualias skaitmeninės erdvės problemas tiek globaliu, tiek šalies mastu. Tai jau trečioji „Nord Security“ partnerystė su akademinėmis institucijomis Lietuvoje, siekiant didinti įmonės įsitraukimą į spartesnį IT sektoriaus vystymąsi šalyje.

Augant kibernetinių atakų skaičiui kyla specialistų poreikis

2020 m. Krašto apsaugos ministerijos paruoštos ataskaitos duomenimis, Lietuvoje buvo užfiksuota daugiau nei 4 tūkst. kibernetinio saugumo incidentų ir 25 proc. augimas, lyginant su 2019 m. „Infobalt“ duomenimis – 2020 m. IT specialistų poreikis šalyje, įskaitant ir kibernetinio saugumo specialistus, turėjo pasiekti 13 tūkst.

Pandemijos metu, didėjant kibernetinių atakų skaičiui tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, šis trūkumas juntamas vis labiau. Čia itin svarbų vaidmenį atlieka verslo ir akademinio sektoriaus bendradarbiavimas ruošiant kvalifikuotus informacinių technologijų srities profesionalus, galinčius atitikti aukštus, nuolat besikeičiančio skaitmeninio pasaulio bei darbo rinkos standartus. 

„Nord Security“ tikisi kokybiško ir betarpiško bendravimo keičiantis žiniomis, įžvalgomis bei kartu kuriant ir tobulinant inovatyvius sprendimus. „Nekantraujame pradėti darbus su VILNIUS TECH, kurio didžiosios dalies bendruomenės narių tyrimų ir interesų temos sutampa su „Nord Security“ veiklos sritimis. Šiuo bendradarbiavimu siekiame turėti galimybę tiesiogiai ieškoti bendrų interesų taškų su išradėjais ir būti matomi VILNIUS TECH studentams – esame vienas didžiausių  darbdavių IT ir būtent kibernetinio saugumo specialistams. Tikimės, kad mūsų bendrovė universitetui bus įdomus ir kokybiškas partneris“, – džiaugiasi „Nord Security“ Verslo įgalinimo departamento vadovas Ramūnas Markauskas.

Bendradarbiavimo nauda – plačiajai visuomenei

VILNIUS TECH Žinių ir technologijų perdavimo centro direktorė Vilma Purienė dalijasi vieningais partnerių interesais ir IT specialistų rinkos plėtros tikslais.

„Universitetui svarbi partnerystė su pažangiomis ir sparčiai augančiomis įmonėmis, nes tai sukuria puikias prielaidas kartu kurti naujas technologijas, bendradarbiauti studijų bei taikomųjų mokslinių tyrimų srityse. Itin reikšminga tai, kad dera VILNIUS TECH ir partnerio „Nord Security“, vienos didžiausių kibernetinio saugumo sprendimus Baltijos šalyse siūlančios įmonės, interesai. „Nord Security“ ir VILNIUS TECH vienija bendras tikslas – rengti kvalifikuotus profesionalus kibernetinio saugumo, dirbtinio intelekto, informacinių technologijų bei skaitmeninimo srityje. VILNIUS TECH turi ilgametę ekspertinę patirtį rengiant specialistus šiose srityse, tad prisidedame ir prie „Nord Security“ įmonės talentų ugdymo. Ateityje su partneriu planuojame plėsti bendradarbiavimą su universiteto Žinių ir technologijų perdavimo centru, mokslo ir kitais padaliniais, kuriant ir komercinant mokslo rezultatus“, – teigia V. Purienė.

„Nord Security“ yra viena iš lyderiaujančių kibernetinio saugumo sprendimus kuriančių įmonių pasaulyje, kurios produktais naudojasi daugiau nei 15 mln. vartotojų. Įmonei šiuo metu priklauso penki kibernetinio saugumo produktai, tarp kurių pasaulinius apdovanojimus ir ekspertų pripažinimą pelnęs virtualus privatus tinklas „NordVPN“, virtualaus privataus tinklo sprendimas verslui „NordVPN Teams“, slaptažodžių tvarkyklė „NordPass“, failų šifravimo įrankis „NordLocker“ ir  „NordWL“.

Šiuo metu bendrovėje dirba daugiau nei 700 įvairių sričių ekspertų. Įmonė aktyviai užsiima technologijų specialistų ugdymu, steigdama vidines akademijas, užmegzdama partnerystes bei suteikdama mokymus ir galimybes tobulinti įgūdžius atliekant praktiką.

Pranešimą paskelbė: Agnė Augustinaitė, Vilniaus Gedimino technikos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą