Gamta ir gyvūnai

Vėjuotas balandis Lietuvoje tapo palankiu mėnesiu žaliosios energijos gamintojams

Didžiausias vėjo energijos gamintojas Baltijos šalyse „Enefit Green“ balandžio mėnesį pagamino 112 gigavatvalandžių (GWh) žaliosios elektros. Daugiausiai pagamintos produkcijos šį mėnesį užfiksavo 20 Lietuvos ir Estijos vėjo jėgainių. Anot bendrovės, tokio elektros energijos kiekio visiems metams pakaktų beveik 37 000 vidutinių namų ūkių. Įmonės atstovai taip pat neslepia, jog prie itin išaugusio jėgainių produktyvumo stipriai prisidėjo ir labiau vėjuoti balandžio mėnesio orai.

Įspūdingus balandžio rezultatus apžvelgiantis bendrovės „Enefit Green“ vadovas Linas Sabaliauskas teigia, jog vėjo energetikoje negalima pasitikėti vien gamtos atsiunčiamais orais. Anot jo, visuomet verta investuoti laiko bei finansų ir į veiklos skaitmenizavimą.

„Mes neturime galimybės kontroliuoti vėjo sąlygų, todėl visada esame susikoncentravę į jėgainių procesų efektyvinimą. Vienas iš mūsų kasdienių siekių – didinti vėjo turbinų veiklos patikimumą, kuris užtikrinamas ne tiktai registruojant veiklos duomenis, bet ir juos apdorojant. Šioje vietoje ypatingai padeda automatizuota rezultatų analizė. Tikime, jog tai prisidėjo ir prie mūsų pasiekimų šiemet – vos per keturis mėnesius iš viso pagaminome 413 GWh elektros ir 224 GWh šilumos energijos“, – pasakoja L. Sabaliauskas.

Pasak L. Sabaliausko, siekti dar geresnių rezultatų vėjo energijos gamintojui padeda ir besikeičiančios rinkos tendencijos. Kaip vieną pozityviausių aspektų jis išskiria žaliosios energijos gamybą spartinančius santykius su esamais bei naujais verslo klientais, taip pat kasdieniais vartotojais.

„Mūsų ilgalaikiai santykiai su klientais bei naujai užmezgamos partnerystės su kitomis Baltijos šalių įmonėmis padeda bendrovei plėsti žaliosios energijos gamybą be valstybės paramos. Kiekviena pasirašyta sutartis mums yra be galo svarbi – taip „Enefit Green“ gali įgyvendinti savo numatytus strateginius tikslus. Džiaugiamės, jog šiandien drauge su mumis link švaresnės ir žalesnės ateities žengia daugiau nei šimtas įmonių iš skirtingų, tačiau bendrą tikslą turinčių valstybių“, – teigia L. Sabaliauskas.

Nors balandį daugiausiai elektros energijos buvo pagaminta Lietuvos ir Estijos vėjo jėgainėse, prie šių rezultatų taip pat stipriai prisidėjo ir pastarojoje šalyje esančios saulės parkų elektrinės, kogeneracinės jėgainės bei hidroelektrinė, taip pat didelis elektros kiekis buvo pagamintas Latvijos saulės energijos jėgainėse. „Enefit Green“ per šį laikotarpį taip pat pagamino 48 GWh šilumos energijos Estijoje bei Latvijoje įkurtose kogeneracinėse jėgainėse.

Atsinaujinančios energijos bendrovė „Enefit Green“, priklausanti Estijos įmonių grupei „Eesti Energia“, iš viso valdo 20 vėjo jėgainių parkų, įrengtų Estijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje. Bendrovė užsiima ne vien elektros gamyba naudojant vėjo energiją, bet ir platesnį paslaugų spektrą – jai taip pat priklauso hidroelektrinė, granulių gamykla, 4 kogeneracinės jėgainės bei 36 saulės elektrinės.

Pranešimą paskelbė: Marius Monkevičius, UAB „INK agency“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą