Namai

Veiksmingi apšvietimo sprendimai jūsų namams

Puikiai suplanuotas apšvietimas gali reikšmingai pakeisti visą būsto vidaus interjerą, atmosferą, pojūtį ir funkcionalumą. Todėl nepaisant to, ar jus šią akimirką domina sieniniai šviestuvai, ar modernus pakabinami sviestuvai, visų pirma vertėtų atsižvelgti į keletą patarimų, kurių pagalba apšvietimas padėtų sukurti labai jaukią namų atmosferą.

Kaip apšviesti skirtingas namų erdves

Kai norima pasirinkti pakabinamus šviestuvus virtuvės salai, labai svarbu pasirūpinti, kad šviestuvas pilnai apšviestų paviršių, tokiu būdu atlikdamas savo pagrindinę funkciją. Be to, svarbu atsižvelgti ir į proporcijas – pakabinamo šviestuvo skleidžiamos šviesos ir paviršiaus, kurį norima apšviesti. Pastaruoju atveju optimaliausia pasirinkti vieną galingesnį šviestuvą, kuris atliktų norimą darbą, nei pasirinkti daug skirtingų pakabinamų šviestuvų bandant pasiekti tokį patį rezultatą.

Tuomet, kai norima apšviesti vonios veidrodį, vertėtų rinktis šiltesnį efektą sukuriantį apšvietimą. Tokiu atveju galima pasitelkti ir sieninius šviestuvus bei įleidžiamus vidaus šviestuvus, tačiau pastarųjų pasirinkimo atveju reikėtų pasirūpinti, kad jie nešviestų tiesiai į galvos sritį.

Įleidžiami šviestuvai yra puikus pasirinkimas turint konkretų specifinį tikslą, pvz., kai norima apšviesti meno dirbinius, ypatingą interjero detalę ar baseiną. Tačiau, kai kalba pakrypsta apie visos erdvės apšvietimą, tai nėra pats tinkamiausias sprendimas. Pavyzdžiui, svetainėje jums prireiks daugybės skirtingų apšvietimo šaltinių, tokių kaip pakabinami šviestuvai, pastatomi šviestuvai, sieniniai šviestuvai ir kt.

Renkantis šviestuvus būtina įvertinti jų dydį, formą, aukštį ir spalvas. Norint priimti tinkamą sprendimą, svarbu palyginti skirtingus atspalvius, kadangi tai tiesiogiai paveiks ir šviestuvo skleidžiamą šviesą.

Kaip apšviesti atviresnes erdves

Apšvietimas visuomet turėtų pabrėžti geriausias architektūrines kiekvienos erdvės vietas ir kartu padėti sukurti tinkamą atmosferą. Atviroje erdvėje, pvz., didelio ploto svetainėje, kuri yra kartu sujungta su koridoriumi ir virtuve, ypatingai svarbu suformuoti atskiras erdves, kurių vienose būtų valgoma, kitose gaminama, ilsimasi ir kt. Tai reiškia, kad kiekvienai atviro ploto būsto vidaus erdvei reikėtų pasitelkti skirtingą apšvietimą.

Taip pat niekuomet nerekomenduojama stengtis išlaikyti visiškai tolygų apšvietimą. Kur kas geriau rinktis įvairovę ir kontrastą. Vienas iš puikių būdų tai padaryti yra rinktis apšvietimą skirtinguose aukščiuose, pvz., stalines lempas, grindų apšvietimą, įleidžiamus vidaus šviestuvus ir modernius pakabinamus šviestuvus.

Kaip apšvietimo pagalba sukurti norimą atmosferą

Apšvietimas nėra susijęs tik su apšvietimu bendrąja prasme. Apšvietimo pagalba skirtingoms būsto erdvėms mes galime suteikti daugiau jaukumo ir išskirtinumo. Kiekviena erdvė tinkamai pasirinktų ir tarpusavyje suderintų šviestuvų pagalba gali įgauti savitumo ir taip pat būti optimaliau pritaikyta konkrečiam tikslui.

Pavyzdžiui, konkrečios erdvės pagrindinė interjero detalė nebūtinai privalo būti labai didelė – ji gali būti tiesiog pagrindiniu dėmesio centru. Ir tai galima lengviausiai pasiekti tikslinio apšvietimo pagalba. Be abejo, visa tai yra neatsiejama nuo balanso, todėl formuojant atitinkamos erdvės atmosferą, visuomet reikėtų pasitelkti kompleksinius apšvietimo sprendimus.

Taip pat visuomet verta atsižvelgti į nuotaiką, kuri turėtų vyrauti konkrečiame kambaryje. Todėl tikrai nevertėtų apsiriboti tik lubiniais šviestuvais. Jei kartu pasitelksite ir sieninius šviestuvus bei pastatomus šviestuvus (toršerus), bet kuriai būsto erdvei galėsite akimirksniu suteikti daugiau jaukumo ir šilumos. Ir, žinoma, būtina nepamiršti apšvietimo spalvų. Kai pasirenkamas LED apšvietimas, susiduriama su didele spalvų įvairove, todėl šiuo atveju atsiranda ir didelė pasirinkimo laisvė bei galimybė eksperimentuoti, siekiant vienokio ar kitokio rezultato. Taigi, pirmiausia reikėtų nuspręsti, kokią atmosferą norimą suformuoti, o tuomet atitinkamai priderinti ir šviestuvus bei LED lempučių spalvas.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

Parašykite komentarą