Studijos - Karjera

VDU tapo 50-uoju pasaulyje Tarptautinio bakalaureato mokytojo programą vykdančiu universitetu

Populiarėjant tarptautinio bakalaureato diplomo programoms Lietuvoje, mūsų šalies pedagogų rengimo centrai turi galvoti apie mokytojus, gebančius dirbti pagal šią programą. Tad šią savaitę Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) tapo 50-uoju pasaulyje Tarptautinio bakalaureato (TB) mokytojo programą vykdančiu universitetu ir pirmuoju tokiu universitetu Šiaurės bei Centrinėje Europoje. Nuo šiol studentai, įstoję į VDU Švietimo akademijos Kaune arba Vilniuje Pradinio ugdymo pedagogikos ir ankstyvojo užsienio kalbos mokymo programą, galės siekti įgyti Tarptautinio bakalaureato pradinio ugdymo pedagogo (IB PYP) sertifikatą.

TB programa yra viena iš geriausiai pasaulyje žinomų ir plačiausiai taikomų švietimo sistemų. Ši programa vertinama geriausiuose pasaulio universitetuose. Prieš kelerius metus mūsų šalyje atsirado mokyklų, dirbančių pagal šią programą. Kai kuriose Lietuvos mokyklose vaikai ugdomi pagal Tarptautinio bakalaureato (angl. The International Baccalaureate), Tarptautinę Kembridžo mokymo programą (angl. Cambridge Assessment International Education) ir kitas.

„Plečiamas TB mokyklų tinklas Lietuvoje išsprendžia ir pedagogų, norinčių, galinčių ir turinčių teisę dirbti TB mokyklose, poreikį. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl buvo nuspręsta siekti, kad VDU taptų TB programai pedagogus rengiančia institucija. Mūsų universitete Kaune ir Vilniuje rengiami tiek ikimokyklinio, tiek pradinio ir pagrindinio bei vidurinio ugdymo pedagogai, aukštus reikalavimus keliame ugdomajai aplinkai, būsimiems mokytojams“, – sako VDU Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. Lina Kaminskienė.

Jau kelerius metus Lietuvoje didžiausiame pedagogų rengimo centre – VDU – rengiami pradinio ugdymo pedagogikos ir ankstyvosios užsienio kalbos mokytojai. Per ketverius studijų metus studentai įgyja dviejų mokomųjų dalykų mokytojo kvalifikaciją. Šiandien ugdymo krypties studijų programos rengėjai negali orientuotis tik į nacionalinį lygmenį, bet turi žiūrėti ir į tarptautinius vandenis. „Pradinis ugdymas yra vientisas nacionalinėje programoje, kai vienas pedagogas moko visų dalykų. Atlikta analizė parodė, kad pradinio ugdymo specialistus TB programai ruošiančių universitetų pasaulyje yra pakankamai nemažai, tačiau Europoje jų nėra daug. Kaimyninėse šalyse, Pabaltijyje pradinio ugdymo specialistai pagal TB programą nėra rengiami“, – teigia viena iš programos rengėjų, VDU Švietimo vadybos ir politikos katedros vedėja doc. dr. Aušra Rutkienė.

Dėl visoms pasaulio aukštosioms mokykloms taikomų vienodų reikalavimų, vykdomos programos akreditavimas yra sudėtingas. Reikalavimus įgyvendinti padėjo aukšta dirbančių edukologų, mokslininkų kompetencija ir turima patirtis, susijusi su TB programa Lietuvos mokyklose. Programos koordinatorė Ling Yi Chu yra prisidėjusi rengiant Erudito licėjaus akreditaciją šiai programai, docentė Aušra Rutkienė yra TB Diplomo programos matematikos mokytoja Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje.

Šiandien TB mokyklose vis daugiau reikia pradinių klasių mokytojų, kurie anglų kalba galėtų vesti pamokas ir dirbti su moksleiviais. „TB programos tikslas visose keturiose mokyklos pakopose yra ugdyti lyderiaujančius, vadovaujančius, atviro mąstymo, reflektuojančius, subalansuotus, riziką prisiimančius, žinių trokštančius, besirūpinančius kitais, žinioms godžius, komunikabilius žmones. Tad pedagogams – nemažas iššūkis dirbti pagal šią programą. Absolventai, išklausę TB patvirtintus programos dalykus, gaus sertifikatą, patvirtinantį kvalifikaciją ir galimybę dirbti bet kurioje TB vykdančioje mokykloje pasaulyje. Beje, viena iš studentų praktikų bus vykdoma tokio pobūdžio mokykloje“, – sako kanclerė prof. dr. L. Kaminskienė.

Pranešimą paskelbė: Nerijus Žeronas, Vytauto Didžiojo universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą