Studijos - Karjera

Suskubkite: liko tik savaitė, kai galima pateikti paraišką „L`ORÉAL Baltic” „Mokslo moterims” programos stipendijai gauti

Iki kovo 7-os dienos Lietuvos mokslininkės gali teikti paraiškas 6 000 eurų stipendijai gauti, pagal „L`ORÉAL Baltic” „Mokslo moterims“ programą, kuri įgyvendinama kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) bei Lietuvos mokslų akademija.

„Mokslo moterims“ programa yra viena geriausių UNESCO ir privataus sektoriaus bendrų iniciatyvų, puikus verslo ir mokslo bendradarbiavimo bei socialinės atsakomybės pavyzdys, skatinantis jaunas moteris rinktis mokslininko profesiją, padedantis jaunoms mokslininkėms likti moksle, įveikiant kritinius gyvenimo etapus ir komunikuojantis visuomenei apie mokslo svarbą gerovės kūrimui“, teigia Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė Asta Junevičienė.

Nuo 2017 metų projektui išsiplėtus visame Baltijos šalių regione, stipendijos taip pat buvo skirtos ir dviem Lietuvos tyrėjoms – dr. Urtei Neniškytei ir dr. Giedrei Motuzaitei-Matuzevičiūtei Keen. 

„21-ame amžiuje tarp vyrų ir moterų moksle vis dar išlieka didelis atotrūkis. Siekiant jį sumažinti, aš primygtinai skatinu moteris teikti paraiškas dėl „L`oréal-Unesco“ „Moterims moksle“ stipendijos ir tapti mokslo advokatėmis, reprezentuoti moteris mokslininkes savo šalyje. Jei ne tu, tai tuomet kas? Jei ne dabar, tai kuomet?“, – dr. Giedrė Motuzaitė-Matuzevičiūtė Keen.

Septynios Baltijos šalių mokslininkės šiais metais bus apdovanotos už atliekamus tyrimus gyvybės, aplinkos, fizikos ir energetikos mokslų srityse. Be to, viena stipendininkė iš Baltijos šalių bus nominuota prestižiniam „L’oréal-Unesco“ tarptautinių kylančių talentų programos apdovanojimui.

2018 metais „L`ORÉAL Baltic” atliko apklausą, kurios metu buvo aiškinamasi, ką stipendijų gavėjos mokslininkės mano apie „Mokslo moterims” projektą. Apklausa parodė, kad didžioji dauguma (37 iš 41 respondentės) mano, kad šios stipendijos gavimas yra vienas iš reikšmingiausių pasiekimų karjeroje, o net 38 respondentės teigia, kad tai yra teigiama pridėtinė vertė mokslo plėtrai.

„Kasmetinis laureačių paskelbimas taip pat tampa proga prabilti apie kontekstą, kodėl moterų dalyvavimui moksle skatinti vis dar reikalingos specialios programos. Visgi šią galimybę jaunoms moterims vertinu labai pozityviai, manau, kad akademinėje veikloje, kaip ir visose visuomenės gyvenimo srityse, pažangą, požiūrių ir praktikų kaitą daugiausia lemia lyderiai, turintys ambicijų, aiškią viziją, savo pavyzdžiu demonstruojantys siektinas permainas, įkvepiantys savo komandas, jei tai ir maža tyrėjų grupė, narius, keliantys didesnius iššūkius sau ir kitiems. Atsakinga lyderystė yra lygiai taip pat svarbi ir moksle ir man be galo džiugu, kad L‘Oreal ir UNESCO stipendijų programos laureatės šį kriterijų puikiai išpildo“, sako Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė Asta Junevičienė.

Baltijos šalių mokslininkės yra kviečiamos teikti paraišką „Mokslo moterims“ programos teikiamai stipendijai, kurios forma pateikiama „Moterims moksle“ internetinėje svetainėje www.fwis.fr

„L’Oréal-UNESCO“ programa „Moterims moksle“ paskelbė 21-ųjų tarptautinių apdovanojimų „Moterims moksle“ penkias laureates ir net penkioliką perspektyvių mokslininkių, prestižinių tarptautinių kylančių talentų  laureačių. Pirmą kartą istorijoje tarp šių apdovanojimų laureačių yra ir lietuvė mokslininkė, „Moterims moksle“ stipendininkė – dr. Urtė Neniškytė. Jai bus įteiktas apdovanojimas „L’Oréal-UNESCO“ tarptautinių kylančių talentų ceremonijos metu, kuri vyks kovo mėnesį Paryžiuje įsikūrusioje UNESCO būstinėje.

Apie „L’Oréal-UNESCO“ programą „Mokslo moterims“ 

Tarptautinė „L’ORÉAL-UNESCO“ programa „Mokslo moterims“ buvo įkurta 1998 metais įteisinant partnerystę tarp „L’ORÉAL“ įmonių fondo ir Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos UNESCO. Programa siekiama palaikyti mokslininkes ir paskatinti jas tęsti jų atliekamus tyrimus, taip pat padidinti su moksliniais tyrimais dirbančių moterų skaičių taip prisidedant prie mokslo raidos. Be stipendijų, programa taip pat suteikia mokslininkėms galimybę skatinti jų mokslinius pasiekimus.

Tai vienintelė paramos programa mokslininkėms Baltijos šalyse. Programa skatina Baltijos šalių mokslininkių profesinį tobulėjimą, padėdama joms siekti naujų tikslų ir kurti naudą tiek mokslo, tiek visuomenės labui.

„L’Oréal“ Baltic „Mokslo moterims“ stipendijų programa yra įgyvendinama nuo 2004 metų, jos tikslas – skatinti talentingų mokslininkių pasiekimus, paskatinti jas tęsti tyrimus ir suteikti finansinę paramą, taip prisidedant prie mokslo raidos. Šiandien „L’Oréal“ Baltic stipendijų programa „Mokslo moterims“ yra įgyvendinama bendradarbiaujant su visomis trimis Baltijos šalių mokslų akademijomis ir UNESCO nacionalinėmis komisijomis Latvijos, Estijos ir Lietuvos šalyse. Nuo šio projekto pradžios, kuomet prieš penkiolika metų buvo įsteigtos „L’ORÉAL Baltic” stipendijos Latvijoje, net 42 mokslininkės iš šios šalies buvo pripažintos ir pinigine stipendija paskatintos dėl mokslo srityje atlikto darbo. Pirmą kartą net septynios Baltijos šalių mokslininkės bus net po 6 000 EUR stipendiją už jų indėlį į mokslą

Programos „Moterims moksle“ pristatomasis video: https://www.youtube.com/watch?v=-lqUpKGdo0Y&t=1s  

Pranešimą paskelbė: Rūta Pastarnokienė, UAB „Fabula ir partneriai”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą