Studijos - Karjera

VDU Botanikos sode – paskaita apie uogas ir jų degustacija

Rugsėjo 14 d. 15.30 val. VDU Botanikos sode vyks šeštoji atvirų universitetų ciklo paskaita „Uogos iš VDU Botanikos sodo: sveikatinančios savybės ir panaudojimas“. Paskaitą ves VDU Botanikos sodo Pomologijos kolekcijų sektoriaus mokslo darbuotoja dr. Laima Česonienė ir VDU doktorantė Paulina Martusevičė.

„Kalbėsime apie įvairias uogas, kurių didžiausios kolekcijos yra sukauptos VDU Botanikos sode. Kai kurios rūšys (sodinė šilauogė, paprastoji ir stambiauogė spanguolės) jau yra plačiai pripažintos tiek pasauliniu mastu, tiek ir mūsų šalyje. Tačiau kitos (melsvauogis sausmedis, paprastasis putinas, gausiažiedis žilakrūmis, margalapė aktinidija ir kt.) dar išsamiai tiriamos, pristatomos plačiajai visuomenei. Pomologijos mokslo sektoriuje vykdomi išsamūs genetiniai, biocheminiai tyrimai, o pastaruoju metu taip pat vykdomi intensyvūs uogų perdirbimo ir jų žaliavos tvaraus panaudojimo, pritaikant modernius metodus, eksperimentai“, – pasakojo mokslininkė dr. L. Česonienė.

Paskaita vyks hibridiniu būdu: gyvai VDU Botanikos sode bei tiesiogiai transliuojama VDU Youtube kanale ir lrt.lt portale. Atitinkamai pagal oro sąlygas paskaita vyks Pomologijos mokslo sektoriaus kolekcijose arba posėdžių salėje. Į gyvą paskaitą užsiregistravę dalyviai įgaus ne tik naudingų žinių, bet ir turės galimybę sudalyvauti uogų bei jų produktų degustacijoje.

Būtina išankstinė registracija čia https://bit.ly/3RH71Eh. Apie tikslią paskaitos vietą bus pranešta užsiregistravusiems dalyviams rugsėjo 13 d.

Paskaita nemokama. Vietų skaičius ribotas. 

_

Atviri universitetai – tai Lietuvos universiteto šimtmečiui paminėti skirti visuomenei atviri renginiai, kuriuos organizuoja Kauno technologijos (KTU), Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) ir Vytauto Didžiojo (VDU) universitetai.

Pranešimą paskelbė: Agnė Smolienė, Vytauto Didžiojo universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą