Gamta ir gyvūnai

Kviečiame suskubti registruoti Europos judumo savaitei skirtas veiklas

Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes, įstaigas ir organizacijas dalyvauti Europos judumo savaitėje, kuri vyks rugsėjo 16-22 d., ir organizuoti su tvariu judėjimu susijusius renginius. Šiemet tradiciškai organizuojamas Judriausiųjų konkursas, bet įvesta naujovė – norintiems dalyvauti konkurse tereikia užregistruoti numatomus renginius ir iniciatyvas specialiai šiam tikslui sukurtoje platformoje iki rugsėjo 9 d.

Savivaldybės savo savaitės veiklas gali registruoti čia, o verslo įmonės, valstybės institucijos, mokyklos, darželiai ir įvairios organizacijos – čia.

Dalyviai, užregistravę savo iniciatyvą platformoje, dalyvaus konkurse ne tik Lietuvos mastu, bet ir tarptautiniu. Europos judumo savaitės organizatoriai išrinks aktyviausius ir originaliausius ir kvies į apdovanojimų ceremoniją Briuselyje. O rugsėjo 23 d. Aplinkos ministerijoje bus apdovanoti aktyviausiai per 2022 m Europos judumo savaitę Lietuvoje pažymėję dalyviai: mokykla, darželis, įstaiga, verslas ir savivaldybė.

Taip pat ministerija ragina nepamiršti pažymėti, ar rugsėjo 22-ąją – Dieną be automobilio – savivaldybės suteiks gyventojams galimybę nemokamai važiuoti viešuoju transportu. Vilnius, Kaunas, Panevėžys, Šiauliai, Anykščiai, Jurbarkas, Pakruojis jau nusprendė, kad šią dieną gyventojai galės naudotis viešuoju transportu nemokamai. Naujojoje Akmenėje Dieną be automobilio keleiviai nemokamai bus vežami vietinio susiekimo (Nr. 78) maršrutu.

Dalis miestų gyventojus nemokamu viešuoju kviečia naudotis ne tik Dienos be automobilio metu. Tauragėje keleiviai galės naudotis nemokamu viešuoju transportu visą Europos judumo savaitę, o Šilutėje, Kelmėje, Molėtuose ir Lazdijuose – ištisus metus.

Kasmet Europos Komisija skelbia  naują Europos judumo savaitės temą, šiemet ji – „Bendrauk lengviau“, o šūkis „Judėk laisviau“. Tema atspindi žmonių norą atkurti bendravimą po COVID-19 pandemijos suvaržymų ir ribojimų. Tarpusavio ryšį padeda palaikyti viešasis transportas ir kitos aplinkai draugiškos keliavimo priemonės. Stengiamasi atkreipti gyventojų dėmesį į tai, kad kelionės tikslą galima pasiekti įvairiais aplinkai draugiškais būdais, o tokia kelionė gali būti ne tik tvari, bet ir patogi.

Šiemet šią iniciatyvą palaiko daug Europos judumo savaitės draugų, kaip „Vilnius 700“ jubiliejaus šventės organizatoriai, Susisiekimo ministerija, „Lietuvos geležinkeliai“, Lietuvos policija, „Vilniaus viešasis transportas“, „CityBee“, „Spark“, „Bolt“, kurie prisidės skleidžiant žinutę apie galimybę patogiai keliauti ir neturint nuosavo automobilio.

Prie savaitės iniciatyvų jungiasi ir aktyviai judėti skatina partneriai – „Active Vilnius“, „Rimi Vilniaus maratonas“, „Ėjimas“, urbanistinio šokio teatras „Low air“, knygynų tinklas „Vaga“, Vilniaus, Energetikos ir technikos muziejai, Vilniaus rotušė, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio namai, Kultūros kompleksas „Sodas 2123“, Meno ir mokslo laboratorija bei atlikėjų vadybos įmonė „Monokey“.

Šią savaitę Europos Komisija skatina gyventojus pamiršti savo automobilius ir persėsti ant dviračių ar į viešąjį transportą. Dalyvauti Europos judumo savaitėje šiuo metu jau užsiregistravę per 1,7 tūkst. Europos miestų. Kilus klausimams dėl registracijos anketos pildymo, galima kreiptis el. paštu aiste.gadliauskaite@am.lt.

Pranešimą paskelbė: Aistė Gadliauskaitė, LR aplinkos ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą