Laisvalaikis

Vasarojam Graikijoje: ką siūlo Kreta, Rodas ir Peloponesas?

Graikija viso pasaulio turistams yra klasikinė kryptis, o užkietėję keliautojai Elados žemėje yra pabuvoję bent kartą gyvenime. Ne išimtis – ir poilsiautojai iš Lietuvos, vis dažniau atostogoms pasirenkantys kurią nors mitais ir legendomis apipintą salą ar naują praėjusių metų kryptį – Peloponeso pusiasalį.

Tiesa, Graikija vilioja ne tik antikiniu paveldu, bet ir puikia poilsio infrastruktūra. Tad į šalį galima drąsiai skristi ne tik apsiginklavus pažintiniais gidais ir patogia avalyne, bet ir – paplūdimio šlepetėmis, saulės akiniais ir gera knyga.

Paplūdimiai – kaip išsirinkti?

Rodo sala yra saulėčiausia vieta Europoje, o Lindos paplūdimyje temperatūra – dar 5 °C aukštesnė nei kitoje salos dalyje. Be to, čia uždraustas automobilių eismas, tad suderinti tingų poilsį ir aktyvesnį pažinimą bus itin lengva. Falirakio kurortas – bene geriausias ir triukšmingiausias ne tik Rode, bet ir visoje Graikijoje. Čia gausu barų, restoranų ir naktinių klubų, kuriuose vakarop susiburia itin daug jaunimo. O štai netoli salos sostinės įsikūrusi Kalitėja populiari tarp besiilsinčiųjų su šeimomis ir vaikais. Kurortas užburia vaizdingomis įlankomis, tyru oru ir idiliška ramybe.

„Tie, kuriems Peloponeso pusiasalyje pavyks surasti gražiausiu visoje Graikijoje pripažinto Voidokilijos paplūdimio lokaciją iki 11-os ryto, greičiausiai pasijus tarsi negyvenamoje saloje, nes iki tol čia praktiškai nebūna poilsiautojų“, – sakė Inga Aukštuolytė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė. Tiesioginiai skrydžiai iš Lietuvos į nedidelį Peloponeso oro uostą pasiūlyti vos pernai.

Pasirinkusiems Kretos kryptį – vienas gražiausių paplūdimių Kretos saloje yra Balos lagūna, kurioje medaus mėnesį praleido princas Čarlzas ir princesė Diana. Daugiau nei 1000 km besitęsiančioms salos pakrantėms priklauso ir kiti garsūs paplūdimiai: Matalos, Vai, Falasarnos ir Elafoniso.

Ko paragauti?

Graikų virtuvė – soti, įvairi, o valgymo procesas šiai tautai yra ritualas. Tačiau kiekviena vietovė turi ir ką nors savito. Štai Rode tarp vietinių delikatesų – avranies (laukiniai šparagai, apkepti su svogūnais, patiekiami su miltų ir citrinų sulčių padažu), karavoloi arba giachnist (sraigės, troškintos su pomidorais, svogūnais, pipirais ir kuminu) ir chtapodokeftedes (spurgytės iš kapotų aštuonkojų).

Kretos gurmaniškieji akcentai – tamsiai žalias tirštas alyvuogių aliejus iš čia pat įsikūrusių ūkių, ypatingai paruoštos pistacijos, raudonėliai ir čiobreliai, įsigyti iš kaimelio gatvėje prekiaujančios senolės, kalnų medus, citrusais kvepianti arbata malotira.

O jei apsistosite Peloponese, ant stalo netrūks čia pat vietoje auginamų arbūzų, vynuogių, braškių. Sakoma, kad Peloponeso braškės – skaniausios net visoje Graikijoje!

Jei paplūdimio negana 

Rodo saloje galima suderinti ir poilsį prie jūros, ir pažinimą – tiek gamtos, tiek ir urbanistinių objektų lankymą. Gražusis Drugelių slėnis – vienas svarbiausių lankytinų objektų. O štai pats Rodo miestas įkurtas 408 m. pr. Kristų, tad patiks per atostogas pageidaujantiems įkvėpti ne tik gaivaus pajūrio oro, bet ir senovės dvasios. O kur dar pakrantėse įsikūrusių nedidelių miestelių, žvejų kaimelių žavesys?

Kol kas turistų mažiau ištirtas Peloponesas garsus legendinės karinės Spartos valstybės griuvėsiais, į UNESCO paveldą įtraukta olimpinių žaidynių gimtine Olimpija (kuri iš tikrųjų yra tarsi ištisas olimpinis miestelis su anksčiau čia buvusių statinių, šventyklų griuvėsiais), tobulą akustiką išlaikiusiu Epidauro teatru. Patrai žavi gamta, čia gausu aktyvių pramogų, o štai mažame Niforeikos kaimelyje apsistoja ramų ir romantišką poilsį mėgstantys turistai. 

Didžiausias Kretos traukos objektas – vietinių svetingumas. Turistai čia laikomi pirmiausia svečiais, o tik paskui – klientais. Mėgavimasis tokiu čia gyvenančių žmonių nuoširdumu lydi visur, ką beveiktumėte. Viena iš lankytinų vietų Kretoje – ilgiausias Europoje Samarijos tarpeklis. Pasiryžusiesiems šiokiai tokiai avantiūrai nužygiuoti teks 15 km, tačiau įspūdžiai iš atminties neišdils ilgai. Iš sostinės persikėlus į Santorinį, salą „iš atviruko“, laukia kvapą gniaužiantis pasakiškas vaizdas: baltųjų namukų ir mėlynos jūros, kurioje gražiausiai Graikijoje skęsta vakarinė saulė, kontrastas.

Kur apsistoti?

„Kurią Graikijos kryptį bepasirinktumėte, rekomenduojame apsistoti „Aldemar“ tinklo viešbučiuose. Tai vietinis šešių viešbučių tinklas, kurį galima rasti praktiškai kiekvienoje populiarioje Graikijos vietovėje ir kur galima tikėtis išties graikiško svetingumo. O ypač – maisto. Graikija itin rūpinasi palaikyti savo šalies ūkininkus, todėl alyvuogių aliejus, vaisiai ir visi kiti maisto produktai į turistų lėkštes atkeliauja iš netoliese įsikūrusių ūkių.

Apskritai graikai – darbštūs ir išdidūs žmonės, o iš „Aldemar“ viešbučių blogų atsiliepimų praktiškai nėra. Kiekvienas jų – kaip atskiras miestelis ant jūros kranto, su didžiule teritorija aplink, savais paplūdimiais, tad geba patenkinti pačių įvairiausių klientų lūkesčius“, – sakė „Tez Tour“ atstovė.

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą